עת לשינוי

7 טיפים פשוטים ליצירת שינוי בחייכן. מוזמנות להיכנס, לקרוא ולחולל את השינוי שלכן!

20170804_061635~2

כשעונת מעבר בפתח, מרגישים את הצורך בשינוי באוויר. ישנה אנרגיה מעצימה, כאילו הקוסמוס קורא לנו לעשות משהו.
אבל אז מתעוררת השאלה "מה"?

כולנו רוצות לעשות שינויים, לרענן את חיינו, לחוש שמשהו משתנה ומשתפר. אבל, שינויים הם דברים קשים לביצוע לרובנו.

מדוע?

הסיבות העיקריות הן:

1. כי קל להישאר עם המוכר, שלפעמים נוח. גם אם לא הכי טוב.
2. שינוי דורש אנרגיות. וכשמגיע הזמן להקצות את האנרגיות האלו, לא תמיד יש לנו כוח לזה.
3. שינוי זה מפחיד! רובנו מפחדים ממה שלא ידוע ולפעמים גם לא מוכר.

ובכל זאת, מה אפשר לעשות כדי כן לחולל שינוי?

שינוי לא חייב להיות 180 מעלות בחיינו. אפילו מומלץ לא לבצע מיד שינוי גדול מידי בבת אחת. אני ממליצה להתחיל בשינויים קטנים, אשר ייצרו אפקט דומינו בחייכן ויובילו לשינוי המיוחל.

על אלו שינויים אני מדברת:

1. אם אתן חוזרות כל יום מהעבודה ישר הביתה, תקבעו לכן פעם בשבוע לצאת למקום אחר ואז לחזור הביתה. גם אם יש לכן ילדים, אתן יכולות לעשות איתם פעילות כלשהי.

2. תשנו תספורת/ תקנו בגדים– זהו שינוי פשוט יחסית, היכול להוביל לתחושה מרעננת וחדשה, שתשפיע על הרגשתכן.

3. אם יש תחום שמסקרן ומעניין אתכן תתעמקו בו– אם זה בקריאת ספרים בנושא, תלכו לחוג/ קורס או אפילו תצטרפו לקורס אינטרנטי או חקירת הנושא דרך האינטרנט. ידע זה כוח! ככל שתלמדו יותר, במיוחד בנושאים שמעניינים אתכן תוכלו להתפתח.

4. תשנו גישה– פעמים רבות אנחנו מתקבעות בדעתנו ותחושותינו. תנסו להסתכל על הדברים קצת אחרת. תחליטו שאתן מנסות לא להתעצבן מאנשים, לנסות פעם ביום לגרום למישהו לחייך ולשמוח בזכותכן. והרי הרווחתן- הן תחושת סיפוק, הן שלוות נפש והן יחס חיובי יותר מהסביבה.

5. בהמשך לסעיף הקודם, הוסיפו לעצמכן חיוביות– תאמרו יותר תודה לאנשים, תחייכו יותר (גם אם בהתחלה זה מרגיש מוזר), תקפידו על מילים חיוביות יותר בשיחות שלכן ואף תשימו סביבכן מילים מעצימות (פתקים, כיתובים, תכשיטים). הכל תופס :-)!
חיוביות מובילה תמיד לדברים טובים!

6. תחשבו מה התחום העיקרי בחייכן שהיתן רוצות לשפר או לשנות. דמיינו אתכן לאחר שינוי, תכתבו תיאור של מה קורה במצב האופטימלי שבו היתן רוצות להיות. אני מאמינה שככל שתדמיינו זאת יותר, כך תדעו גם איך להגיע למקום זה.

7. תשנו דברים קטנים שנראים חסרי חשיבות– תיסעו בדרכים חלופיות, הזמינו אוכל אחר לארוחת צהרים, תשנו משהו בלו"ז היומי הקבוע שלכן, תדברו עם אנשים אחרים מידי פעם ועוד. לכו תדעו מה תגלו כשדברים יתחילו להיות שונים :-)

מוזמנות להוסיף בתגובות לפוסט טיפים משלכן או סיפורי שינוי. בטוחה שכל הקוראות ישמחו לקרוא וגם אני:-)

מאחלת לכם שינוי חיובי!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)