עשרה דברים שכדאי לעשות לפני שטסים לחו"ל

יש כל מיני דברים שעלולים להשתבש כשטסים לחו"ל. הנה כמה דברים שכדאי לעשות לפני שטסים כדי שהחופשה שלכם תהיה נעימה

קרדיט: שאטרסטוק

בשנה שעברה, כשסוכות הסתיים, אני ובן-זוגי כבר התחלנו לתכנן את החופשה הבאה. ואז הגיעו החיים עצמם וקצת שכחנו מזה, עד שבינואר קפצה לי תזכורת להזמין מלון. עברתי על כל החבילות האפשריות והבנתי שבמסגרת התקציב הקיים, בפסח הזה אנחנו הולכים לנפוש ברודוס. הודעתי בעבודה, הוא הודיע בשלו, והילדים כבר מתלהבים.

למי מכן שכמוני, הזמינה טיסות לחו"ל בפסח הקרוב, ריכזתי את רשימת הטיפים שלי לטיסה המושלמת:

חודש וחצי לפני הטיסה:

1. ודאו שיש לכם דרכון בתוקף (ולילדים, ולבן-הזוג). אין דבר מבאס יותר מלהגיע לנמל התעופה ולגלות שהדרכון לא בתוקף. קחו בחשבון שאם תגיעו לדלפק הנפקת הדרכונים בנתב"ג זה יעלה לא מעט. כמה? על כל ילד תשלמו 555 ש"ח, עליך או על בן-זוגך תשלמו 1,115 ש"ח, ואם מי מכם במקרה חייל, תשלמו מחיר מבצע של 560 שקלים. לכן כדאי לוודא שהדרכון אכן בתוקף ועדיפה שעה אחת קודם.

2. מסעדות נהדרות שמתאימות גם לילדים? הופעות מיוחדות שבמקרה מתקיימות באותו התאריך של הטיסה ליעד? כרטיסים לפארק המים המשגע שבקרבת מקום? את כל אלה כדאי לתכנן מראש, להזמין כרטיסים אם צריך ולבנות מסלול מסודר. הדבר האחרון שאתם רוצים לעשות בטיול עם ילדים זה פשוט "לזרום". כדאי מאוד לוודא שאתם בונים שגרת טיול נכונה ולהיערך מראש לכל אותם אירועים. קחו בחשבון שאם תזמינו את הכרטיסים מספיק זמן מראש – תוכלו בחלק מהמקרים גם לקבל עליהם הנחות נהדרות במיוחד.

שבועיים לפני:

3. זה הזמן לבדוק כמה מזוודות אתם יכולים להעלות למטוס ובאיזה משקל: לא כל חברת תעופה מאפשרת העלאת מזוודות וישנן חברות בהן תדרשו לתוספת כספית רצינית על כל גרם מיותר של משקל. דווקא הדילים הזולים יותר ידרשו בדרך כלל את התוספת היקרה יותר. לכן כדאי לקרוא את האותיות הקטנות של כרטיס הטיסה היטב ולוודא שכל המזוודות עומדות בהגבלת המשקל.

4. מזג האוויר: אם יש משהו מבאס בטיול הוא להגיע ליעד ולהבין שארזתם לגמרי הפוך ממה שצריך. מצד שני, מקומות סגורים במדינות קרות מחוממים מאוד. עדיף להתלבש בשיטת הבצל כדי שהסוודרים לא ינקמו בכם.

 שבוע לפני:

5. וודאו שכרטיס האשראי שלכם תופס גם בחו"ל. אם לא – תוכלו לרכוש כרטיס אשראי נטען או המחאות נוסעים וגם מזומן זו אפשרות.

6. חבילת אינטרנט! אני מאוד בעד לפתח את היכולת ההישרדותית שלנו בארצות זרות, אבל בהנחה שלא מדובר בטיול מהסוג הזה, וודאו שיש לכם חבילת אינטרנט סבירה. ומה אם לא? שום דבר טרגי. אבל הסבירות שתמצאו את עצמכם במסעדת התיירים האיומה כשלידה יש את המקום עם הפסטה הטובה בכל איטליה עולה משמעותית כשאין לך yelp בהישג יד.

7. ביטוח ביטוח ביטוח: וכל מילה נוספת מיותרת. זה עולה בערך דולר ליום ומספק שקט נפשי לטיול שלם.

 יומיים לפני:

8. זכרי: נוזלים לא עולים למטוס. דברים יקרי ערך נמצאים בתיק היד, ובשום פנים ואופן לא במזוודה. עוד דברים שצריכים לעלות איתך למטוס: הדרכון, משחת ומברשת שיניים, כדור נגד כאבי ראש ופדים או טמפונים לבחירתך.

9. הורידו מראש את האפליקציות שיהיו שימושיות במיוחד: המומלצות שלי הן yelp,  foursquare ,google maps כמובן ו-booking.com למקרה שהחלטתן להתפרע ולא לקבוע את כל המקומות בהן תלונו עוד בארץ. בשאר הזמן תתעסקו בלהנות מהטיול, לא בהמלצות אינסופיות על היעד הבא.

 יום לפני:

10. לכו לישון. הדבר הכי נורא שיכול לקרות בטיול הוא להגיע אליו עייפים. פנקו את עצמכם בשנת לילה טובה ביום שלפני וקומו רעננים וסבלניים לנתב"ג.