עשו זאת בעצמכם – מתנות וברכות לראש השנה

זוכרים שפעם היינו מכינים בעצמנו כרטיסי שנה טובה, ואם לא מכינים בעצמנו, אז קונים אחד יפה ושולחים בדואר? איזה כיף זה היה, לשלוח ולקבל? להכין לבד זה עדיין כיף, אז הכנתי כמה רעיונות לכרטיסים ומתנות, שאפשר לעשות לבד לגמרי, ומתאימים גם למבוגרים וגם לילדים.

roshashana-blog1

 

בכל המתנות שהכנתי כאן, השתמשתי באיורים המקוריים שלי, שנמכרים תחת המותג Fine lines.  אם אתם אוהבים אותם גם, אפשר להוריד אותם מכאן, ואפשר גם להשתמש בכל איור או תמונה אחרת שאתם אוהבים.

תכינו את המספריים ואת הדבק, כי אנחנו מתחילים! ראשונים יעלו ויבואו – כרטיסי שנה טובה.

הדבר הראשון שעשיתי, הוא להדפיס במדפסת הביתית את דף האיורים על נייר ממוחזר 120 גרם. הדף הזה יספיק להמון יצירה, מבטיחה!

roshashana-blog2

 

להכנת הברכה לא צריך הרבה, רק נייר צבעוני עבה (לפחות 120 גרם) והמון דמיון. בכרטיסים שבתמונה החלטתי לקשט בדפי דוילי (כן, כאלה של עוגות…). קיפלתי את הנייר הצבעוני לשניים לפני הקישוט, והדבקתי את הקישוטים בדבק רבר-סמנט.

אם עובדים עם ילדים אפשר וכדאי להשתמש בדבק סטיק (בטח תמצאו אצל הילד בקלמר), כי הדבק הפלסטי גורם לנייר להתקמט. לסיום אפשר להדביק כל דבר שעולה בדעתכם, מסרטי קישוט ועד פאייטים.

הבאים בתור הם כרטיסי ברכה מגנטיים. בטח לכולכם יש על המקרר המון מגנטים של עסקים, זה הזמן למחזר אותם!

roshashana-blog3

 

גם כאן לא צריך הרבה יותר מאשר הדמיון. אפשר לגזור ניירות צבעוניים, דפים צבעוניים ממגזין, ולעטר בסרטי קישוט, פאייטים, דבק נצנצים ועוד.

אם יש אפשרות, אפשר להדביק על המגנטים טפט שקוף כדי להגן עליהם, או להעביר אותם במכונת לימינציה. כשהעיצוב מוכן, פשוט מדביקים אותו למגנט שהורדנו מהמקרר.

והנה כמה רעיונות למתנות, כולן הוכנו בעזרת דפי דוילי. מה דעתכם למשל על סט תחתיות לכוסות, שהכנתם בעצמכם?

roshashana-blog5

 

להכנת התחתיות כדאי להשתמש במכונת לימינציה. אם אין לכם כזאת, אפשר להכין את התחתיות ולהביא אותן לחנות שיש בה מכונה, למשל חנות צילום. כדי להכין את התחתיות, גזרתי עיגול מדפי מגזין והדבקתי במרכז. על זה הדבקתי את אחד האיורים. קצת צבע בעזרת טושים, וקצת קישוט.

roshashana-blog6

 

שימו לב, שניתן לקשט רק בחפצים שטוחים לגמרי, כמו סרטי קישוט למשל, כדי שלא ייתקעו במכונת הלימינציה.

roshashana-blog7

 

כדי להשלים את סט התחתיות, זה הזמן להכין פלייסמנטים תואמים.

roshashana-blog8

 

ניקח דף דוילי גדול, נדביק עליו נייר צבעוני, ועליו את האיור שבחרנו. אני השתמשתי באיור הרימון, שאפשר להוריד מכאן . הדפסתי את איור הרימון על נייר ממוחזר, גזרתי והדבקתי בצד, כדי שייראה גם כשיש צלחת על הפלייסמנט.

והנה עוד רעיון לעיצוב:

roshashana-blog9

 

כאן עשיתי שימוש באיור היונה הזה, וגם בסרטי מתנה שהדבקתי על נייר קראפט.

אשמח לקבל מכם עוד הצעות ורעיונות ליצירה, כאן בתגובות, או בדף הפייסבוק שלי, ושתהיה לכולנו שנה טובה ויצירתית!