ערפל על תל אביב

צילום ערפל נדיר בתל אביב, כמעט כמו סן פרנסיסקו

Tel Aviv night time
Tel Aviv night time

ערפל כבד הפתיע והופיע בתל אביב בתחילת החודש ונשאר בעיר שלושה ימים מלאים. בזמן הזה של השנה, אחרי חג הפסח וגם אחרי שבועות, ובעונה זו של סיום האביב, ערפל או גשם זה הדבר האחרון שאנחנו מצפים לו.

ובכל זאת, ביום חמישי בשעה שלוש אחרי הצהריים, התקבלו דיווחים מאנשים שעובדים במגדלים הגבוהים של העיר, על זה שהם רואים גל ענק מתקדם לעיר מכיוון הים, שנראה כמו עננות מאוד מאוד נמוכה, ומתחיל לכסות את הטיילת וקו החוף.

שעה אחרי כך כבר לא ניתן היה לראות כלום בחוף הים, והעננים הנמוכים התקדמו אל עבר גורדי השחקים בעיר. המחזה החד פעמי הזה הזכיר לאנשי המשרדים שצפו במתח במתרחש – מחזות כמו מהסרט "היום שאחרי" או מסרטי אסונות בהם

רואים צונמי מתקרב לחוף ושוטף את העיר.

קו החוף לא נראה יותר, הים נעלם, יפו כוסתה לחלוטין בשכבת עננות מקסימה, מגדל שלום ושאר המגדלים ברוטשילד נעלמו בערפל.

בצילום הבא ניתן לראות את העננים הנמוכים מגיעים אל עבר כיכר המדינה בתל אביב.

בשונה מארועי צונמי שקשורים לאסונות ולהרס, העננים הנמוכים הביאו צינה נעימה, הסתובבו בין המגדלים וליטפו את בניני העיר. ניתן היה לראות בהמשך מחזות מרהיבי עיין כמו עננים מטיילים מתחת למגדלי עזריאלי, ומתחת לתחנת החשמל של רידינג כאשר רק הארובה של התחנה מזדקרת בין העננים. כמו ננודוטס אלו היו רגעים של קסם, פליאה והשתאות. אלו מראות חד פעמיים ונדירים שלרוב מתקשרים אצלנו עם ערים כמו סן פרנסיסקו או שיקגו, שם עננות נמוכה שעוברת מתחת לבנינים וגשרים הינה מחזה די שכיח, אולם בתל אביב ששוכנת לה בצמידות לים התיכון – כזה עוד לא ראינו !

האתר עם צילומי תל-אביב ב – http://ron-shoshani.fineartamerica.com

רונשו


a majestic sunset at the Tel Aviv port
Tel Aviv at the twilight magic hoursunset at the port of Tel AvivTel Aviv full power, optimism at its bestנמל יפו העתיקה | The old port, Jaffa, IsraelTel Aviv LEGOa Kodak moment at Tel aviv portThe golden brown hour