עריכת שולחן לקיץ

בחורה עם מחשב נייד

מה צריך להיות על שולחן הקיץ האולטימטיבי לאירוח מקורי ומושלם?

כל כך חם בקיץ הישראלי, שלפעמים אנחנו מתעצלים להזמין אורחים רק כדי לא להתעייף ולהזיע יותר. אבל אם נחליט שאנחנו דוקא לוקחים את הקיץ כאתגר ומתאימים לו שולחן מעוצב בכל טוב ובצבעים וסגנון קיצי, נוכל להעביר את העונה הזו בהרבה יותר שמחה!

אז מה צריך שיהיה על שולחן הקיץ שלנו?

אנחנו מגיעים מעדות שונות, ולמרות כל הויכוחים וחילוקי הדעות, כשזה מגיע לאוכל, ההכל תמיד הרבה יותר רגוע. וזה בעצם כל היופי- ככה יש לנו מגוון מאכלים וכלים שונים ומעוצבים בסגנונות אלו.

את שולחן הקיץ כדאי להעמיס בכל טוב ובשפע של פרטים! עם זאת, הקפידו על מראה מפנק, מסודר ואסתטי.

מפה

גם אם לא נראה לנו, מפה מוסיפה כל כך הרבה. מפה קלאסית תעשה את העבודה. בקיץ בחרו בדים קלילים ובהירים כי הם הבסיס לעיצוב הנעים לעין.

כלים

יש מגוון כלים שאפשר לשים על שולחן האירוח שלנו, בין אם מדובר בסט צלחות מתאים או בסכו"ם מעוטר. האביזרים הנלווים גם הם חשובים- מפיות צבעוניות, כוסות יין, פרחים או עלים מיובשים- הכל הולך כל עוד נשלב זאת בהרמוניה. לסט הצלחות יש תפקיד חשוב ועיקרי בשולחן- הוא הפריט החיוני ביותר בעת אירוח ועל כן חשוב שיהיה איכותי. קיימים סטים שונים של צלחות, לשימוש יומיומי וקאז'ואלי ובן לשימוש חגיגי יותר. כמובן שבכל בית הכרחי להשתמש בשני סטים של צלחות לפחות- לאירועים מיוחדים או לשבתות וחגים. אביזרים נלווים נוספים שיכולים להוסיף לאווירה הם קשים קטנים וצבעוניים שיתווספו לכוסות מרטיני, פירות קטנים מפלסטיק וסרטים העוטפים את המפיות.

נרות

נכון שנרות תמיד מזכירים לנו אווירה רומנטית, אבל הם תמיד עושים את העבודה כשמדובר בטאץ' אחרון של עיטור השולחן המושלם לקיץ. נרות בצבעים צבעוניים בהירים בהחלט יכולים לתרום נפח לשולחן, כדאי למקמם באמצע השולחן שיהיה ניתן לראותם מכל זווית בשולחן. מי שבעניין של נרות בקיץ, שיקפיד להקפיא אותם במשך מספר שעות לפני הארוחה, וממש לקראת בואם של האורחים להציב אותם באמצע השולחן. הקפאתם תמנע את טפטוף השעווה.