ערוכים לכיפור

ספרים חדשים ומומלצים ליום הכיפורים ובכלל…

יודעים מה אני הכי אוהבת בחגים? שיש מלא זמן לקרוא 🙂
תכף כיפור, חג הספרים השני אחרי שבוע הספר העברי וזה בדיוק הזמן להמליץ לכם על ארבעה ספרים חדשים שיעבירו לכם את הצום בצ'יק (ועוד תקוו שהוא יתארך כדי שתסיימו לקרוא אותם):
"המיילדת מההרמון", מאת רוברטה ריץ', הוצאת 'כנרת- זמורה דביר'
download (7)
ספר מטלטל על חופש, בחירות, חברות ואמת!
עלילת הספר מתרחשת בקונסטנינופול של המאה ה-16. בתקופה בה קהילות שלמות עוד היו מוצאות את מותן בידי פורעים מזדמנים והרמונות היו עניין שבשגרה. חנה היא מיילדת יהודייה ששמה הולך לפניה ושרה היא נערה שנחטפה באכזריות מבית מולדתה. גולרן של השתיים מצטלב וחנה מוצאת את עצמה ניצבת בפני בחירות שעלולות לסכן את חייה ואת חיי משפחתה, אך גם לקדש את ערכי החברות והאנושיות שלה.
יש בו הכל בספר הזה- זעזוע, עצב, הבנה, התרגשות, מתח וגאווה. נהניתי מכל שורה.
"יהלום", מאת מיכל אדלר, הוצאת 'ספר לכל'
download (6)
רומן אירוטי חושני, עוצמתי ומעצים!
ג'ניפר ואדם הם עורכי דין מצליחים בניו יורק. שניהם אנשים חזקים, מצליחנים, שאוהבים לנצח ולא יודעים לקבל לא כתשובה. הם נפגשים בשני צידי המתרס של בית המשפט ורומן סוער מתפתח ביניהם- גם בבית וגם בין כותלי בית המשפט. אם אתם אוהבים סדרות כמו "האישה הטובה"- הספר הזה הוא בדיוק בשבילכם. יש בו תשוקה, אהבה, מתח והמון סיפורים ממסדרונות המערכת המשפטית של ניו יורק.
כיף.
"ילדי עץ הסיגלון", מאת סהאר דליג'אני, הוצאת 'כנרת- זמורה דביר'
download (4)
הצצה נדירה בדמות רומן מרגש לחיים של תושבי טהראן.
שלושה ילדים. שלושה סיפורים מזעזעים שונים. ארץ אחת- אוכלת יושביה! נדה נולדה בכלא בטהראן וזכתה להכיר את אימה חודשים ספורים בלבד. אומיד היה עד למעצר של הוריו כשהיה רק בן שלוש ושיידה מגלה שאביה הוצא להורג רק כעבור עשרים שנה. דווקא בימים שבהם סוריה גועשת והעולם (שוב) שותק, מצמרר לקרוא את הספר הזה ולדעת שזה לא סיפור דמיוני ושדברים כאלו עודנם מתרחשים בכל יום.
מסוג הספרים שאני חושבת שצריך לתת לתלמידי תיכון לקורא, כדי ללמד אותם בצורה מוחשית על היסטוריה, אקטואליה, דמוקרטיה ומהפכות. שובר לב.
"אנשי המחר", מאת מיטל קארה-פוליאק
download (2)
ספר מידעי ומונגש שמתאר את השינויים שעוברת החברה שלנו בשנים האחרונות וההשפעות שלהם על החיים שעוד נכונים לנו כאן. מיטל היא יועצת ארגונית ומרצה לעתידנות חברתית ובספר היא מביאה עובדות מחקריות בשילוב עם סיפורים אישיים ומעלה שאלות רבות לדיון: מהו עתידם (אם יש) של הנישואים המונוגומיים, לאן הולך התא המשפחתי? למה אנשים היום יציבים הרבה פחות מבחירה מקצועית? האם הכל הוא תולדה של אילוצים, או שבכלל מדובר בבחירה ובחיפוש מתמיד אחר "האושר והסיפוק"?
מעניין מאוד למי שאוהב להבין קצת יותר…
קריאה נעימה 🙂

Ya'arit Trabelsi
אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה