ערב של ורטיגו

הוזמנתי לצפות ב"ורטיגו 20", מופע המחול של להקת ורטיגו. קיראו מה חשבתי על המופע

ורטיגו 20 הוא מופע עטור שבחים של להקת ורטיגו.
חווינו ערב מיוחד: מופע מרהיב של להקת ורטיגו, תוצאה מיוחדת ומרגשת של כוריאוגרפיה מרשימה ויכולות וירטואזיות של הרקדנים, ערב של במה מלאה בחיים ותנועה, וצבעים מרהיבים של גווני שחור ולבן.
ורטיגו 20. צילום 3 גדי דגון

על הלהקה

להקת ורטיגו נוסדה לפני למעלה מעשרים שנה בירושלים. מדובר בלהקת מחול עכשווי עם סגנון ייחודי שלוקח את הצופים למסע בלי זמן ומקום, במחול ייחודי. הלהקה זכתה בפרסים יוקרתיים בעולם ובארץ, וגם לשבחי הביקורות: של המבקרים ושל הקהל הרחב שמצביע ברגליים וממלא אולמות (הערב למשל, האולם היה מלא לחלוטין). ורטיגו משתפת פעולה עם הלהקות המובילות בעולם, ונבחרה מספר רב של פעמים לייצג את ארצנו הקטנטונת בפסטיבלים חשובים בעולם. כלהקה, ורטיגו רואה עצמה כשגרירת ישראל בעולם ומייצגת של האמנות הישראלית והמחול המודרני.
ורטיגו היא לא רק להקה אלא גם קהילה של ממש הממוקמת בקיבוץ נתיב הל"ה , בעמק האלה. קהילה מיוחדת של אמנים ואנשי סביבה שהקימו את כפר האמנות האקולוגי כאשר המטרה היא לעורר מודעות אמנותית וסביבתית ולהגביר את המעורבות החברתית מתוך אחריות לכדור הארץ.
הכפר מאפשר הכשרה אמנותית וסביבתית לכלל האוכלוסייה בכל גיל, מהארץ ומחו"ל באמצעות סדנאות, אימונים מרוכזים, הופעות ופסטיבלים. הכפר מזמין את הציבור לפגוש דרך הגוף והמחול את הנושא הסביבתי-אקולוגי באמצעות הופעות, סדנאות, פסטיבלים ומפגשי מחול-סביבה.
קבוצות וגורמים מהארץ ומתוכניות שונות בחו"ל מגיעות להתארח בכפר האמנות האקולוגי.
ורטיגו 20.  צילום גדי דגון 2 (Custom)

על המופע

המופע נוצר לרגל חגיגות העשרים ללההקת ורטיגו. הוא מקפל בתוכו את עשרים שנות היצירה ואת הסגנון הייחודי של הלהקה. המופע נע בין קצוות שונים: פרטי וציבורי, אינטימי ותאטרלי בהגזמה, מוחשי ומופשט. המופע הזה זכה להצלחה רבה ולכן עולה כעת שוב על הבמות. נעה ורטהיים, הכוריאוגרפית והמנהלת האמנותית של  ורטיגו יצרה את המופע המיוחד הזה.  לאחרונה חזרה הלהקה מסיבוב הופעות בקולומביה, שם נכתב על המופע: "כשראיתי את הבלונים הלבנים נכנסים לבמה בסוף היצירה, הרגשתי כאילו הורדתם את הכוכבים מהשמיים לארץ והבאתם את האור שהארץ כה זקוקה לו". שפת המחול הייחודית הזו ממלאת את הבמה ומושכות את העין, ומעניקות חווית צפייה מיוחדת ביותר. 

מה עוד צריך לדעת

כוריאוגרפיה:  נעה ורטהיים

ע. כוריאוגרפית, יוצרת שותפה: רינה ורטהיים-קורן

רקדנים ושותפים ליצירה:  ניצן משה, מריה סלבק, תמר ברלב, שון אולס, שני ליכט, רון כהן, איתי פרי, דניאל קוסטא, טאי צ'נג, שנדור פטרוביקס, יובל לב

מוסיקה: רן בגנו

עיצוב במה ותלבושות: רקפת לוי

עיצוב תאורה: דני פישוף – מג'נטה

אורך המופע: 50 ד'

לפרטים נוספים וכרטיסים:   www.vertigo.org.il

תהנו!

קרדיט צילום: גדי דגון

ורטיגו 20.  צילום גדי דגון 1 (Custom)