עצירות, 8 טיפים לשחרור

אחד הדברים הפוגמים באיכות חיינו היא העצירות. זה פוגם באיכות חיינו ולאורך זמן גם פוגע בבריאות. פחות מיציאה אחת ביום, כמות הצואה קטנה מדי והצואה קשה, בטן נפוחה, גזים, תחושה שלא התרוקנו כראוי
והתוצאה: עייפות, כאבי ראש, הפרעות בשינה, טעם רע בפה, דלקות חניכיים, נפיחות בבטן, גזים מסריחים, טחורים, הפרעות נשימה, דיכאון- והאטה בירידה במשקל בגלל החומציות שנוצרת בגוף.

 

עצירות

באבחונים שלי בקשתית העין אני רואה בוודאות את מצב המעיים ואת מקור העצירות. שוב ושוב אני רואה גורמים שחוזרים על עצמם :

 • מחסור באנזימי עיכול- מחסור באנזימים שמפרקים את המזון למולקולות קטנות כדי שתהיה ספיגה תאית. חוסר בהם גורם לנפיחות בבטן אחרי ארוחה, כבידות ועצירות.
 • השפעת הנפש על הגוף– אנשים שנמצאים  בשליטה וחוסר יכולת לשחרר דברים סובלים מעצירות יותר מאחרים.
 • גורמים המעוררים את פטרית הקנדידה אלביקנס הנמצאת בזמנים כתיקונם  רדומה אצל כולנו במעיים – מזון גרוע וחוסר תזוזה מספקת- דבר המחליש את המערכת החיסונית ואת החיידקים הידידותיים במעיים.
 • השפעת הכבד על המעי הגס- לווריד השער תפקיד מרכזי בניקוי המעי הגס והכבד והוא זה שמביא דם עשיר במזון מהמעיים לכבד. הורידים שמתאספים בקרום הבטן מגיעים לווריד השער והדם שבתוכם עשיר בחומרים מזינים, אך גם בחומרי פסולת. דבר המשפיע על תפקוד הכבד ומעי הגס. לכן כדאי לשמור על כבד נקי מרעלים-באמצעות תזונה נכונה ותמציות מתאימות.

מה עושים כדי לגרום למעיים לתפקד?

 1. הרבו באכילת ירקות
 2. אכלו דגנים מלאים וקטניות
 3. שתו הרבה מים
 4. לקחת תוספי פרוביוטיקה (חיידקים ידידותיים)  באופן קבוע
 5. למי שחסרים אנזימי עיכול יש לקחת תוסף של אנזימים בזמן הארוחות
 6. צמחי מרפא המגבירים את תנועת המעיים כמו קסקרה, ריבס וזנגויל.
 7. פעילות גופנית
 8. לסובלים מקנדידה,  טפלו בה עם נטורופת

 freedom

רגע, יש עוד…

הטיפים האלה ישחררו את העצירות ותרגישו הטבה מהר מאוד. אבל יש עוד דברים שניתן לעשות כדי למנוע עצירות בעתיד.

 • להימנע מתזונה מעובדת שלא מכילה סיבים כמו: חלבונים מהחי, דגנים לבנים
 • רגישויות  ואלרגיות למזון יכולות לגרום לעצירות.
 • שרירי בטן חלשים מהאטים את תנועת המעיים.
 • המנעו מחומרים משלשלים המאטים את תנועת המעיים
 • דברים הפוגעים בחיידקים הידידותיים ובתנועות המעיים בכלל הם אנטיביוטיקה , סטרואידים, ופעילות נמוכה של בלוטת התריס.
 • שתית קוקה קולה וחומץ (חוץ מחומץ תפוחים שהוא מומלץ מאוד)

 

סוף שבוע משוחרר ובריא

רומי חוכמה – אירידיולוגית ונטורופתית

 

 

לטיפים, מתכונים ומבט בריא, כנסו לאתר:

Mezer_06-05_09-56-44

 

תמונה: freedigitalphotos

רומי חוכמה
רומי חוכמה הינה אירידולוגית, נטורופתית ומאמנת לאורח חיים בריא. מייסדת שיטת טיפול על שמה המשלבת בין אבחון אירידולוגי וטיפול נטורופתי טבעי, הכולל תזונה והתאמה אישית של תמציות צמחי מרפא. רומי בוגרת 6 שנות לימוד אירידולוגיה (אבחון דרך קשתית העין), נטורופתיה וצמחי מרפא. עוסקת בתחום מאז שנת 2000. במסגרת השיטה הייחודית אותה פיתחה מאבחנת ומטפלת רומי בבעיות בריאותיות שונות - החל מבעיות מטבוליות ועד מחלות אוטואימוניות. דרך הקשתית היא מאבחנת את מצב הגוף והנפש והשפעתם זה על זה, והטיפול נעשה באמצעות התאמה אינדיבידואלית של צמחי מרפא ותזונה, תוך התחשבות באבחון האירידיולוגי, בתרופות שהוא לוקח ובבדיקות דם. תפקיד צמחי המרפא הוא להעצים את כוח הריפוי של הגוף והנפש ולזרז את תהליך הניקוי, הריפוי ושיקום הגוף. התאמה של הצמחים הרלוונטיים, מגדילה את סיכויי ההחלמה ומקטינה למינימום את הסיכון לתופעות לוואי. בנוסף מנהלת רומי סדנאות שונות בשיטה זו, ביניהן: סדנאות הרזיה וניקוי רעלים, הכנת הגוף להריון, בישול בריא, בישול טבעוני, בישול דל סוכר, בישול בעל אינדקס גליקמי נמוך, בישול דל חומציות ובישול דל גלוטן. כמו כן, מרצה ומלמדת אירידולוגיה במכללות שונות, ומעבירה כנסים והרצאות בנושא. למקצוע הגיעה רומי כאשר קרובת משפחתה, מדרגה ראשונה חלתה בסרטן השחלות והרופאים נתנו לה כשנה לחיות. באחד הביקורים שלה בבית חולים שמעה את הרופא ממליץ לקרובת משפחתה לאכול שוקולדים ובשר בקר. "ברגע ששמעתי את זה חשכו עיני והבנתי שאני צריכה להציל את קרובת המשפחה שלי", היא מספרת. "כבר ידעתי שסוכר מזין את הסרטן ובשר מכיל כל כך הרבה רעלים שהגוף שלה לא יוכל להתמודד איתם. לקחתי את המושכות לידיים ועברתי איתה תהליך ריפוי טבעי בשיטת אן ויגמור וכמובן טיפול רגשי. היא יצאה מהמחלה ובריאה כבר מאז 1996". מהי אירידולוגיה? אירידולוגיה היא שיטת אבחון דרך קשתית העין, הקיימת אלפי שנים וידועה עוד מתקופת האיסיים. לכל אדם מבנה גנטי משלו ובעיות הייחודיות לו, והעיניים הן למעשה הפתח החיצוני של המוח המשמשות כמפה קטנה של הגוף שלנו, בה משתקפים כל אברי הגוף. כל שינוי בריאותי או נפשי נותן את אותותיו בעין, עוד לפני התוצאה בבדיקת הדם. הצבע ומרקם של קשתית העין מייצג את התכונות התורשתיות: החולשות הנרכשות והמולדות, השינויים ההורמונליים, מידת העומס הרעלי בגוף (המקומי והכללי), אלרגיות ועוד ומשקף את אורח החיים, בעיקר דרך התזונה. האירידולוגיה מפנה אותנו לעידן החדש בהתאמת תזונה – תזונה גנטית, התאמת טיפול תזונתי אישי שבו ניתן לנתח את השפעת המזון, בהתאם לגנום המבדיל אדם אחד ממשנהו. דרך האבחון ניתן לראות איזה סוג מזון אינו מתעכל טוב ומה גורם לאלרגיה ולכאבי ראש. רומי חוכמה, רעננה טל': 09-7745305, 052-8781537 מייל: rhochma@gmail.com אתר: www.hochma.co.il