עצות ששוות זהב לשוכרי בתים

בשוק מוכרים מובהק, יש מי שבחרו שלא לרכוש בית וחיים בשכירות לטווח ארוך. בפוסט הבא אני מאגדת שבעה טיפים לטובת אותם שוכרים

בחורה עם מחשב נייד

בעבר כתבתי על רוכשי בתים שמתקשים לקבל החלטה והופכים את חיפוש הבית למקצוע. קבלת החלטות לרכישת בית.

מי שבחר שלא לרכוש בית, בחר מן הסתם לגור בשכירות רצוי לטווח ארוך.

על היחסים בין בעלי נכס לבין שוכרים נכתב רבות. בדרך כלל אנשים מזדהים עם 'החלשים', עם השוכרים ש'אין להם בית' ובעלי הבית ה'עשירים' שמתעמרים בהם ככל העולה על רוחם, שלעתים קרובות נתפסים כרעים בסיפור.

שוק הדיור הוא שוק קשה שבו רוחשים רגשות וסערות, מנות גדושות של אגו אבל גם אינטרסים רציונליים ולגיטימיים. תוסיפו לזה את הקיץ הקשה, יוקר המחייה, חופשת בית הספר הארוכה שמעבר לפינה, ותבינו מדוע מאד קל בימים אלה לפוצץ עסקאות השכרה, גם אם מצאתם את בעלי הבית הנוחים ביותר וגם אם בחלומות הכי וורודים שלכם לא תמצאו בית כמו זה שאתם שוכרים היום במחיר מציאה.

Credit Unsplash mark-tegethoff-198471

גם לסיפור הזה יש יותר מצד אחד.

בפוסט זה אנסה לתמצת בכמה נקודות המלצות חמות לשוכרי בתים, במיוחד כאלה ששוכרים לאורך שנים ומבקשים לעצמם נכס איכותי עם גינה. במיוחד אלה שרוצים שקט.

  1. בעל הבית הוא לא חבר שלכם, גם אם הוא נחמד ובנסיבות אחרות הייתם יכולים לבלות ביחד סביב שולחן ארוחת הערב. דווקא אם הוא בעל בית 'אדיש', שלא מבלבל לכם את המח (יש בעלי בתים שבתוך החוזה שמרו לעצמם את הזכות לסייר בבית פעם בחודש), השאירו את זה כך והימנעו מיצירת קשרי ידידות אתו.
  2. גם אם הבית נחמד ונעים ואתם מרגישים בו בבית כמו שלא הרגשתם בשום נכס אחר, אל תיקשרו אליו יותר מידיי. בסופו של יום, או נכון יותר בסופו של חוזה, תיאלצו להיפרד ממנו בכאב. זה לא הבית שלכם.
  3. אם אתם יודעים שאתם שוכרים את הבית במחיר רצפה או פחות, זכרו את זה בכל פעם שצריך לחזק ידית של דלת או לנקות את הפילטר במזגן. אל תטרידו את הבעלים בזוטות כגון אלה. אתם בוודאי יודעים טוב לא פחות ממתווך בשטח את מחירו הריאלי של הבית. ואם אתם לא יודעים, בררו מול סוכן נדל"ן מקומי. בדרך כלל הידע הזה יינתן לכם בחינם ויאפשר לכם לגבש מערך בריא של תיאום ציפיות מול בעל הבית.
  4. גם אם קיבלתם החלטה שלא לרכוש נכס – כי ידעתם ויודעים טוב מכולם מה טוב לכם – שימו סכום קטן בצד. ייתכן שתידרשו מבעל בית פלוני שלא מכיר אתכם להעמיד בטחונות ראויים כמו ערבות בנקאית.
  5. אם אתם מאושרים בבית והייתה לכם בו ברכה, אל תיגררו שוב ושוב למשאים ומתנים מתישים מול בעל הבית על כל שטות. לא צריך להרצות לבעל הבית על חסרונות הנכס בכל הזדמנות בתקווה שזה יגולם בקביעת שכר הדירה בעת חידוש החוזה, במיוחד אם הנכס הושכר במחיר נמוך ממחיר השוק. תהיו בטוחים שאם הסכים להשכיר לכם במחיר כזה, הוא מודע למגבלות הנכס. העריכו את היתרונות. אתם מכירים אותם טוב ממנו. תלונות אינסופיות ירעילו את מערכת היחסים ועלולות לגרום להידרדרות מהירה עד כדי החלטה חד-צדדית של הבעלים להרחיק אתכם מבית שהתאים לכם מכל בית אחר שתמצאו בעתיד הקרוב.
  6. שחררו את האגו לדרכו. הוא לא מועיל לכם בכלום.
  7. כבדו את העובדה שמישהו בטח בכם והכניס אתכם לביתו.

Save

ronitrubin
זה לא פשוט להגדיר אותי בכמה מילים, שלא אפספס משהו חשוב...אוהבת את המילים. עוסקת בנדל"ן למגורים באופן עצמאי