עפיפונים – פעילות בטבע לילדים

יוצאים לטבע ? עושים פיקניק ? הילדים חוקרים את הטבע, מכינים בשטח עפיפונים (הכנה פשוטה וכייפית) ומפריחים אותם גבוה-גבוה

הימים ימי אוקטובר, בחוץ עדיין חם, אבל הסתיו רשמית כבר כאן. אמנם עוד נכונו לנו ימים חמים, אבל מזג האוויר מתחיל להשתנות. שעות אחר הצהריים כבר פחות חמות ובערבים כבר מתחיל להיות קריר.
זו התקופה לצאת לטבע, לטייל ולערוך פיקניקים, לפרוש שמיכה בין העצים ולהינות מהבריזה. אפשר להוסיף גם מפה ולערוך עליה קצת מטעמים.
מה הילדים יכולים לעשות כשאתם בטבע ? ההשראה לפעילות הגיעה מהבלוג עפיפונים של רחלי זויסמן, שחוגגת מהשבוע במשך שבועיים, עשור לבלוג יחד עם עוד 10 בלוגריות.

פעילות בטבע לילדים בכל הגילאים

מה הילדים עושים בזמן הזה ? בדרך כלל מתרוצצים בין העצים, מחפשים חרקים או אבנים וגם קצת עלים , איצטרובלים וענפים. בוחנים את הטבע מקרוב. תוכלו לקחת איתכם זכוכית מגדלת והילדים יהנו לחקור את הטבע עוד ועוד.

אנחנו גם נוהגים לקחת משחקי חוץ (צלחת מעופפת, כדורים בגדלים שונים, מטקות ודילגית). תמיד יש להם קונים.
לפעמים אנחנו לוקחים איתנו גם עפיפונים. אפשר לקנות עפיפונים במגוון צבעים או להכין אותם לבד.

הכי פשוט לקנות ערכה להכנת עפיפון, שכוללת את כל החומרים (פרט לטושים), שצריך על מנת ליצור את העפיפון. הערכה כוללת את הוראות ההכנה והן פשוטות וקלות.
אפשר לפצל את הפעילות ולהכין בבית את העפיפונים וכשיוצאים לטבע לקחת אותם איתנו או ליצור בטבע. רק אל תשכחו לקחת מהבית טושים במגוון צבעים ואת הערכה לבניית העפיפונים וכך יהיו לכם מגוון פעילויות בטבע.
כשמציירים על עפיפון, אל תשכחו שהוא עף לגובה רב ולכן חשוב לצייר אלמנטים גדולים, כי את הקטנים לא יראו. אנחנו ציירנו על עפיפון אחד סמיילי ענק ועל השני לב גדול והחברים שאיתנו ציירו 3 פרחים גדולים בצבעים ססגוניים.

כשהעפיפונים היו מוכנים, הילדים מתחו את החוטים של העפיפונים והפריחו אותם באוויר, כל אחד מנסה להגיע גבוה יותר ויותר. ואנחנו ? הסתכלנו לשמים ונהננו מהמראה ותוך כדי נזכרתי בשיר ילדים שכתב אהוד מנור והלחין ושר שלמה יידוב. להנאתכם
[youtube VGarsKuPXFc nolink]