ענבל אור: "זכיתי, אני שליחתו של בורא עולם"

יזמת הנדל"ן טוענת שתיעדה בסרט את מי שאחראי לנפילתה ובינתיים מצטלמת בפייסבוק כמו דוגמנית בת 16 נטולת דאגות ומפזרת דברי אור ואהבה הזויים

** עדכון **

אמש נעצרה ענבל אור על ידי המשטרה ותרצה 7 ימי מאסר, בכלא נווה תרצה, לאחר שנתפסה בדירת מסתור בירושלים. אור הייתה אמורה להעביר לקופה 32.5 אלף שקל עד ל-18.7 בשעה 12:00 אך לא עמדה בהתחייבות זו. ב-ynet ציטטו את המנהל המיוחד לנכסי ענבל אור, עו"ד איתן ארז שכתב: "החייבת לא הגישה את הדוחות, לא שילמה את חוב הפיגורים ומבירור שערך מול מזכירות בית המשפט, לא הוגשה כל בקשה על ידי החייבת בעניין".

יזמת הנדל"ן ענבל אור, החשודה בהעלמות מסים ובהטעיית רוכשי דירות, עלתה שוב לכותרות לאחר שפורסם ב"גלובס" שנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע כי אם אור לא תגיש דיווח על הנכסים וההתחייבויות שלה וכן תפרע את מלוא חוב הפיגורים שצברה בתיק פשיטת הרגל שלה, היא תיאסר ל-7 ימים. אם ציפיתם שאור תהפוך לאשה הבורחת מבשורה – טעיתם. היא עסוקה בהעלאת תמונות סלפי לפרופיל הפייסבוק שלה כמו נערה בת 16 נטולת דאגות החולמת על קריירה זוהרת בדוגמנות ומפזרת סטטוסים ביזאריים באורך הגלות בהם היא מציגה את עצמה כלא פחות מ"שליחתו של בורא עולם".

לא ברור מה עומד מאחורי התדמית הרוחנית החדשה שאימצה לעצמה אבל היא מקפידה לפזר אור ואהבה במידה שלא היתה מביישת דובון אכפת לי. האם התדמית החדשה שאור מנסה לייצר היא תולדה של מוח מניפולטיבי מתוחכם או שהבחורה פשוט איבדה את זה לגמרי? התנהלותה הפייסבוקית בתקופה האחרונה מציגה אותה כנרקיסיסטית חובבת סלפי כשכל הפוקוס שלה הוא על פניה ועל הזיותיה.

הטקסטים שלה תמהוניים, לא קוהרנטיים, מלאים בנקודות וסימני קריאה רצופים ואולי זו המטרה – להציג לבית משפט דמות תמימה ולא יציבה, עילגת שלא מסוגלת הייתה להונות אף אחד מאחר ובקושי מצליחה לנסח פוסט כהלכה.

מה שבטוח, אור למדה דבר או שניים על הלכות נאשמים בפשעים. אם חשודים ממין זכר מאמצים עוד לפני תחילת המשפט כיפה ומתחילים להגג על הקרבה לאלוהים, אז אור היא הגרסה הנשית שמעדיפה לשפוך תובנות מוארות ולנכס אליה את אלוהים, שהיא טורחת לאזכר בערך בכל משפט שני – אותו בורא עולם שכמובן, לא היה שותף למהלכיה, שהפילו על פי החשד לא מעט אנשים. שפע התגובות האוהדת והיעדרן המוחלט במעט של תגובות שליליות מעלה את השאלה אם אור מוחקת תגובות שליליות אבל חבריה, מכל מקום, מפרגנים לה על המהפך.

"אגיע אליכם, ממקום של שליחות, נתינה ועזרה", פרסמה בסטטוס מחודש יוני. "את הסרט שעברתי, מעט מאוד אנשים יודעים ומכירים! ולצערי, אזרחים בודדים, אם בכלל הצליחו, לשרוד, את הזוועה…את הסרט כשלי ואף פחות משלי.. ולהשאר עוד בחיים. את אותן אזרחים תמימים, תוכלו למצוא מתחת לאדמה, או שהם כבר, אינם עוד בין החיים, היו שדאגו, אף לאשפז אותם תחת כפיה, בבית החולים לחולי נפש… ולא סתם!! 

ענבל אור בפייסבוק

כמו כן, אור מבטיחה לחבריה שהאמת תתגלה בקרוב, בסרט חדש:

"אני דאגתי ואף דואגת לתעד עבורכם, יום, ביומו. מאז קריסתה של אימפרית הנדל״ן שלי… שהיה מי שדאג להביא לקריסתה, ב 3 ימים ובלבד!! ומהרגע, שהתגלה לעיניי, גודל ההונאה, והדמויות המעורבות בה, הסרט שלי, הפך להיות מרתק במיוחד, זהו הסרט הטוב ביותר שתזכו לראות בחייכם. זהו, סרט שלא תשכחו לעולם, הסרט אף יסביר לכם את סודות החיים האמיתיים,…ובפרט את סוד המדינה ! זהו סרט מתח ללא מעצורים, בגידות, אהבות, שינאה, משפחה, חברים והתובנות מהחיים האמיתיים! ובעיקר מה הכסף גורם לאנשים לעשות ?? בסרט זה, ישנם רגעים שקשים לצפיה, עד כדי בכי ודמעות.. ראו, הוזהרת".

ענבל אור בגופייה ירוקה

היא משתפת את כולנו ברגעי הבדידות ותחושת הבגידה מחברים:

"הייתי לבד מול כל העולם ברגעים שאינך יכול לדמיין את קצה האור, שכולם סביבך בגדו בך, ונותרת לבדך, מהמקום הגבוה ביותר, מקצה האולימפוס, מפילים אותך ואתה נשאב במהירות האור למקום הנמוך ביותר שקיים, כמעט מתחת לפני האדמה, ואתה נותר לבדך, ללא קורת-גג, חסר כל, מושפל, ומוכפש שלא עוול בכפך. אתה אף לומד להכיר היטב את מושג 'רפובליקת הבננות', שלצערי קיימת במדינה שלנו ובגדול. אתה פתאום מבין מקרוב את המושג הון ושלטון, ואתה מבין לאן ולאיפה הגיעה השחיתויות במדינה הקטנה כשלנו. אתה רואה מולך תמנון רב-זרועות שמגיע לכולם"

ענבל אור בכחול

לקינוח, היא חושפת את המשימה שהטיל עליה בורא עולם:

"בורא עולם, הראה לי את הכל לנגד עיניי, השמיע לי את האנשים שהיו הקרובים לליבי בוגדים מאחורי גבי.. אלה אותן רגעים שלא ישכחו לעולמי עולמים.. אין קשה יותר מבגידה של אדם שהיה כל עולמך, קרוב מאוד לליבך.. בורא עולם, הטיל עליי משימה גדולה וקיבלתי את משימתו באהבה ומחובתי לרצותו".

ענבל אור פנים

 ועד שיצא הסרט, נחכה לתמונתה של אור, אולי עטוית שביס, ליד הכותל, בזווית סלפי מושלמת, כמובן.

לקריאה נוספת:

לתקשורת אין כוונה לייפות את ענבל אור

שפת הגוף של ענבל אור