עם חבר טוב, אתה אף פעם לא לבד…

לפעמים חבר טוב הוא המשפחה היחידה שיש לך, אבל מה קורה כאשר אתה פוגש במשפחה אמיתית? "חברי הדרקון אליוט"…

הסרט החדש של דיסני "חברי הדרקון אליוט", הוא אולי עוד סרט בז'אנר "המפלצות החביבות שמתחברות עם ילדים אבודים" (בסגנון 'אבוללה' ו'העי"ג'), שמשולב עם הרעיון המרכזי של "מלך הג'ונגל", אבל זה לגמרי לא מוריד מערכו ולא הופך אותו לפחות ממצוין!
PetesDragon_1Sh_HEB-2
הסרט נפתח בסצינה טראגית שבה נוסע פיט הקטן עם הוריו לקמפינג בטבע כשהאידיליה המשפחתית נקטעת לה בתאונת דרכים מחרידה ומותירה את פיט לבדו בלב היער, בלי יכולת לקרוא לעזרה, כשהוריו מתים ברכב. מתוך אינסטינקט (ואולי גם מתוך מילותיה האחרונות של אימו) הוא עוזב את הרכב ונכנס למעבי היער, כמעט נטרף על ידי זאבים רעבים וניצל בנס על ידי דרקון ירוק גדול ומאיים.
Petes-Dragon5
פיט והדרקון (שכונה על ידי פיט- "אליוט", על שם גיבור ספר הילדות שלקח איתו מהרכב בתאונה), מזהים מיד את החיבור ביניהם ובמשך 10 שנים חיים יחד והופכים להיות החברים הטובים ביותר- המשפחה שאיבדו.
Petes-Dragon-15 Petes-Dragon-17
במקביל, בעיירה הקטנה שליד היער נהנים הילדים מ"סיפורי המעשיות" של מר קארבר (רוברט רדפורד) על דרקון ירוק וענקי שחי לו ביער, בעוד ביתו גרייס, שעובדת כשומרת יערות מנסה "להנחית" אותו ולהוכיח לו שהכל בדימיון. באחד מהימים, כשהיא מנסה להציל את עצי היער מכריתה, היא נתקלת במקרה בפיט האבוד, לוקחת אותו בעל כורחו לעיירה ומנסה להבין מי הוא ומהיכן בא.
Petes-Dragon1-Copy
פיט מתנגד ורוצה לחזור אל אליוט, שנותר לבדו ביער וודאי עצוב ומחפש אותו, אבל ליבו נמשך אל משפחתה של גרייס ואל ילדתה בת גילו והוא מגלה עולם חדש זר ומוכר. הוא לא מוותר על החברות עם אליוט וכשזה נתפס על ידי גיסה של גרייס, נחלץ פיט לעזרתו ומוכיח אגב כך, שהדרקון הוא יצור אוהב ואכפתי שלא רוצה לפגוע באף אחד.
Petes-Dragon3-Copy Petes-Dragon-37
הסרט הוא סרט מרגש (דמעות של ממש), הצילומים בו מרהיבים והאנימציה משובחת. יש המון רגעים שבהם הדמיון למלך הג'ונגל, לעי"ג ולאבוללה היה כל כך בולט, שאפילו עומר ציין את זה באוזניי תוך כדי צפיה. אבל כאמור- זה לא גורע מיופיו של הסרט וכשיצאנו עומר כבר שלח הודעה בווטסאפ הקבוצתי של הכיתה ואמר לחבריו שהם חייבים ללכת לראות אותו.
מקסים. מרגש ונוגע ללב.
מה-11.8 בבתי הקולנוע
 
 

Ya'arit Trabelsi
אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה