על קצות האצבעות בחנוכה – מופע הבלט סינדרלה


לא התחשק לי להידחק עם ההמונים לפסטיגל, חיפשתי מופע קצת "אחר" והכל מצאנו בסינדרלה, של הבלט הישראלי. שתי אמהות וארבע בנות, בטווח גילאים רחב, ישבנו ונהנינו כולנו, ובמילה אחת "מומלץ".

הסיפור שכולם מכירים

יש משהו נוח מאוד בכך שנקודת המוצא היא שסיפור סינדרלה ידוע לכולם. זאת, והשילוב עם הביטוי של הסיפור שלא במילים, אלא בכוריאוגרפיה ותלבושות מרהיבות, מרתק אולי אף יותר ממופע מלל ושירים.
הסיפור מחולק היטב לפי סצינות (בבית, בארמון, ביער), מה שתורם ליכולת להתמכר לתנועה, למוזיקה (פרוקופייב) וליהנות מהריקודים והרקדנים המעולים ולהבין כל רגע מה קורה.

התהיות שלנו

בסצינת העכברים שמרקדים עם סינדרלה תהינו אני ושותפתי מדוע העכברות כולן עם בטן הריונית. האם זה משום שאחת הרקדניות בהריון וכולן "יישרו קו" עם המראה בתוספת ריפוד, או שיש סיבה אחרת. למוצא הפתרון, הידד. (אני בטוחה שזה הטריד רק אותנו, האמהות, הבנות התרכזו ודאי בתלבושת העכברים הנהדרת שעטו הרקדניות).

סצינת הנשף

ההיילייט של המופע. שפע של ריקודים, תלבושות, וסוף סוף יש גם המון רקדנים פעילים, לא רק רקדניות. הפליא לרקוד ליצן החצר, רקדן וירטואוז בחסד עליון.
החלק הקומי: ללא ספק, הרקדן שגילם את אמן של האחיות החורגות של סינדלרה והאחיות עצמן הוסיפו את הנדבך המצחיק במופע. מקסים ומצחיק, במינון הנכון.
סיכום: מופע מושקע, עשוי היטב, רקדנים מדהימים, מומלץ בחום.
מה הייתי משפרת:

  • סצינת הנשף הייתה טיפה ארוכה מיד.
  • לחץ באולם: להשיג קפה ומאפה בדוכן האולם היה לחוץ ועמוס מדי, לא ערוכים לקהל בכמות כזו.
  • חניה וגישה: אנחנו ראינו את המופע באולם סמולרש, באוניברסיטת ת"א. היציאה מהחניון לאחר המופע הייתה לא קלה, עומס ולחץ בלתי סבירים, מה שקצת קילקל לאחר ההנאה שחשנו לאחר המופע.
Netta Doron
בלוג על הורות,דילמות בהורות ונשים.אמא. במקצועי: קידום עסקים ברשת הלינקדאין, בניית נוכחות בלינקדאין לחברות ולפרטיים לאתר המקצועי: http://nettadoron.com/ netdor@gmail.com