אמאל'ה איזה כיף ביחד!!!!!!!

הן מחליטות לצאת למסע משותף אם ובת וזוכות להכיר את הפחד מקרוב. פחד שבתוך כמה שעות מאפשר להן להוכיח לעצמן שאם הן עברו את זה ביחד ולחוד, בשבילן גם השמים הם לא גבול

בחורה עם מחשב נייד

זאת הייתה יעל (השם האמיתי שמור איתנו). היא באה עם מלוא הביטחון ורצתה להיות ראשונה. זוג ראשון אם ובת שיורד בסנפלינג את המצוק. חבל אחד של יעל וחבל שני אמא שלה (שאגב ביקשה ממש לא להיות ראשונה).הגובה העצום והפחד שאחז ביעל,  גרם לה לבכי היסטרי והיא ביקשה לעלות. ניסינו להסביר שיהיה לה הרבה יותר קל לרדת מאשר להתאמץ לעלות. היא התעקשה ולא הייתה מוכנה לוותר,אז סייענו לה לעלות למעלה.

המאמץ שנדרשה לו היה רב אבל היא לא וויתרה. ככה זה כשנמצאים במסע של בחירה, לעיתים אנחנו בוחרים אחרת לא כמו שמצפים מאיתנו. אפשרנו לה את הזמן להיות עם עצמה ואז ניגשנו אליה. בתכלס, היינו גאים בה על העמידה בעקרונות שלה ועל ההקשבה לליבה גם כשזה לא פשוט וכנגד הציפייה והזרם.  היא ביקשה עוד כמה דקות של שקט, לבד, ובינתיים הזמנו את האוטובוס שיאסוף אותה.

למרבה ההפתעה מסתבר שהיו לה תכניות אחרות לגמרי. היא בחרה לנסות שוב. בחירה שלה. ללא שכנוע. היא עמדה שם במקום ההוא תלויה בין שמים לארץ בדיוק במקום שהחליטה לעלות וזה היה רגע מרגש. כל האימהות והבנות מסביב קראו והריעו לה ומחיאות הכפיים הסוערות שגנבו ממנה חיוך בין רגעי ההתמודדות, הם רגע שחקוק לי בזיכרון.

אלה הם חלק מהרגעים במסע אימהות ובנות המצווה של מפרשים, שמאפשרים לנו לחוות ברגעים קצרים תהליכים ארוכים. באיזו הזדמנות תוכלו גם לפחד וגם להתגבר כל כך מהר? והחוויה הזאת שאמא שלך לצידך ועוד אימהות ובנות נפלאות שמעודדות אותך מבלי שהכרתן קודם היא תחושה נפלאה.

אתגר של ביחד

הפחד משתק. זה יכול להיות מכל דבר. עד היום אמרתי לא למצלמה בדברים שקשורים לשיווק העסק שלי. מינימום חשיפה שאינה ניתנת לשליטתי. המדיה הדיגיטילית והרשת החברתית שדורשת כל כך הרבה חשיפה שיתקו אותי. ולכן בחרתי להיות יותר במדיה הכתובה ,שם ההחלטה שלי על מה נכתב ומתפרש היא גדולה יותר. צריך להיות טריגר להתמודד עם הפחד טריגר מתוכנו או כזה שבא מבחוץ. וזכיתי. כן. זכיתי לטלפון ששימח אותי ובאותה מידה אתגר אותי "שמחות לעדכן אותך שנבחרת להצטרף ל#דיגיטליות_בעסקים".

כבמטה קסם תחושת החרדה החלה להתפוגג הרגשתי שהגיעה אחות גדולה לצעוד איתי יד ביד בדרך המאיימת,  פתחתי את הבלוג הזה , צילמתי את עצמי בווידאו תוך חשיפה של עצמי, גם כשזה מעבר לאזור הנוחות.  ובכך לומדת על  בשרי על חלק  התהליך שעוברות האימהות והבנות במסע המיוחד שלנו. מביטים לפחד בעיניים מתמודדים איתו, המילים שלנו מחזקות אותן, המבט האחת בשנייה מעצים אותן, והדרייב הפנימי שלהן להתמודד, מוכיח מעבר לכל ספק שאין דבר העומד בפני הרצון והכל עניין של החלטה. ובשורה התחתונה שכמסתכלים למעלה ורואים את כברת הדרך שעברנו, מתמלאים תחושת סיפוק צרופה.

 

מעוניינים להצטרף אלינו? לאירוע מיוחד או פעילות עם ערך? הקליקו כאן לפרטים על המסע ומוזמנים לעקוב אחרינו בפייסבוק:  מפרשים   

#בתמצווה #מסעבתמצווה#מפרשים #מפרשיםבתמצווה