על סמכו"ת הורית כבר שמעתם?

שיטת הסמכות ההורית תאפשר לכם לנהל את ההורות שלכם בצורה פשוטה, בטוחה, רגועה ומהנה. מוזמנים להיכנס ולקרוא על השיטה.

בשביל הסמכות

כל אחד מאיתנו רוצה להיות מצד אחד הורה סמכותי עם גבולות ברורים ומצד שני, הורה מכיל, אמפתי ומתחשב.

האם זה אפשרי?

בהחלט!

דורית כהן חרמון, היא מנחת הורים ומלווה צוותי חינוך מזה כשני עשורים. דורית פתחה את שיטת הסמכו"ת ההורית. שיטה אותה כתבה אחרי ליווי מאות הורים בקליניקה, מהניסיון הפרטי שלה (בניה הם השיעור שלה לחיים) ובהתבסס על הגישה האדלרינית שאותה למדה במכון אדלר.

שיטת הסמכו"ת תאפשר לכם לנהל את ההורות שלכם בצורה פשוטה, בטוחה, רגועה ומהנה.

נשמע נפלא!

אז מהי אותה שיטת הסמכו"ת?

לשיטה חמישה שלבים:

1.ההחלטה ההורית– ההחלטה ההורית היא הבסיס. בשלב זה ההורים צריכים להחליט מה הגבולות שלהם, מה חשוב להם יותר/ פחות ועל מה מוותרים/ מתעקשים. זה השלב הכי חשוב בשיטה כי הוא הבסיס לכל ההחלטות בבית והוא זה שיעזור במצבי קונפליקט ודילמות בהורות.
ההחלטה מתבססת על שני דברים: חזון הורי וערכים.

2. סיעור מוחות עם הילד– זהו השלב הכי חשוב בשיטה, כי ככל שמנהלים דיאלוג נכון עם הילד, קשובים לצרכיו ורצונותיו, כך הצורך באכיפת הגבולות מצטמצם.
בשלב זה משתפים, מתייעצים ומנהלים דיאלוג.
שיתוף והתייעצות עובדים בצורה טובה מאוד עם ילדים. ואם ההורה מוצא את עצמו אוכף את הכללים שוב ושוב, זה סימן שמשהו לא עובד ב"הסכם".

3. קביעת הכללים ותיאום הציפיות-בשלב זה סוגרים עם הילד את ה"הסכם", לכן חשוב לוודא שאכן ההסכם מקובל על הילד ושגם התוצאות ברורות במידה והוא לא עמד בהסכם.
חשוב להבין, שהאחריות לשמירה על הכללים היא על ההורה ולא על הילד. נשמע מוזר? אבל לכם יש את היכולת לקחת אחריות ואת הבגרות לכך. ככל שהילד יגדל ויתבגר, כך הוא יוכל לקחת גם הוא אחריות על ההסכם.

4. שלב וידוא ואכיפת הכללים– בשלבה זה חשוב לשים לב: האחריות על וידוא ההסכם הוא על ההורים ואכיפת ההסכם צריכה להתבצע בתקיפות אדיבה (אדיבות כלפי הילד ותקיפות כלפי המסר).
בשלב זה מצד אחד ההורה שומר על הגבולות בנחישות ובעקביות ומצד שני, עושה זאת מבלי לכעוס, להעליב או להעניש.
נשמע מורכב?

5. שלב התמיכה– בשלב זה ההורה נמצא שם בשביל הילד. ההורה תומך בילד כשהילד כועס ומתוסכל מאכיפת ההסכם. בשלב זה רק נמצאים שם ולא "מטיפים" בכל דרך אפשרית. גם ככה הילד לא יקשיב לכם בשלב זה.

דורית כהן חרמון בימים אלו משיקה קמפיין להוצאת ספרה "בשביל הסמכות- הדרך להורות בטוחה, רגועה ומהנה". בספרה היא מפרטת על השיטה, נותנת טיפים ועוזרת לנו ההורים לחוות הורות פשוטה יותר.

מוזמנים כבר לרכוש את הספר עם שלל תשורות, כגון: צמיד העצמה עם מילה חיובית מאת POSITIVE DANDI, עוגת דבש, סיור גרפיטי זוגי עם דינה שגב בשכונת פלורנטין או נחלת בנימין, מאסג' עד הבית מאת ליה קלמן, פגישת מיקוד עם אשת יחסי ציבור חן קרופניק, צילומי משפחה של שעה בטבע עם הצלמת ניקי טורק סוביק וקייטנה עד הבית- הקייטנה של שירי גל- קייטנה וירטואלית.

לינק לקמפיין: https://www.jumpstarter.co.il/projects/2006?fbclid=IwAR032c18FS1bYstDU1oPGCtyNjmT9mljberkSasqquA44fBpujygUAU4Q7k

מאחלת לכם הורות בטוחה, רגועה ומהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)