על נסיעה ברכבת, גלידה ואיך תינוקות מגיעים לעולם

״אמא, איך זה שלבנים נולדים תאומים אם רק אישה יכולה להיות בהריון?״

היא בסך הכל בת 5.5. אני כל כך אוהבת את התמימות הזאת שלה. הטהורה, הנקייה, הסקרנית. זו ששואלת אותי שאלות נוקבות ואני צריכה להחליט באותו הרגע איך ומה אני עונה, כי התשובה שלי היא הלמידה הראשונה שלה לגבי העולם. היא זו שתקבע מה היא תקבל בצורה טבעית וממה היא תירתע.

WhatsApp Image 2018-07-22 at 20.53.35
(צילום עצמי)

היא כבר שאלה אותי הרבה פעמים על הריון, על לידה ועל איך תינוקות יוצאים מהבטן. היא יודעת שתינוקות גדלים בתוך שק מי שפיר, מקבלים את כל מה שהם צריכים דרך השיליה וחבל הטבור וכשמגיע הזמן הם יוצאים דרך הפות. זה נראה לה הכי טבעי בעולם. כל כך טבעי, שמדי פעם היא שואלת אותי ״אמא, מתי אני יוכל לעזור לך כשאת מלווה מישהי? כמו שאני הולכת לפעמים לעבודה של אבא״.

היא גם יודעת שיש כל מיני סוגים של משפחות, ומכירה באופן אישי ״משפחות שיש בהן רק אמא״, ו״משפחות שיש בהן רק בנים״ כמו שהיא קוראת להן. היא הולכת לבקר אצל כולם בשמחה וללא עכבות, כי גם זה נראה לה הכי טבעי בעולם.

לא מזמן היא שאלה אותי ״אמא, איך זה שלבנים נולדים תאומים אם רק אישה יכולה להיות בהריון?״ הסברתי לה שהם חיפשו אישה שתסכים לגדל את התאומים שלהם בבטן שלה. הם מצאו מישהי כזו בארה״ב, ועכשיו התינוקות רוצים לצאת והם נוסעים לפגוש אותם ולהביא אותם לארץ.

היום, בתזמון מושלם, לא היה צהרון. הבטחתי לה יום כיף בתל אביב. כך יצא שבין בילוי ברכבת לבין בילוי בשרונה הצטרפנו למחאה מול קרית הממשלה. כמו כדי להשלים את התמונה, היא למדה מה זו הפגנה, והבינה מה זה אומר לבקש ממדינת ישראל שתאפשר ״למשפחות של בנים״ לחפש את האישה הזו גם פה, מבלי שיצטרכו להתרחק לארץ אחרת ולטוס במטוס. אחרי שהסברתי ראיתי את הגלגלים שלה עובדים ואת העיניים חושבות בזמן שהיא מעבדת את המידע החדש. כעבור כמה שניות בתבונתה הרבה הבינה צורך בסיסי והוסיפה משלה ״וככה הם גם יוכלו לדבר עם האישה בעברית״… כמה פשוט.

שלא תחשבו, יש המון דברים שאני עדיין לא יודעת איך להסביר לה, אבל היום, אני בעיקר גאה. גאה בגאים, גאה בי וגאה בה.

יום כיף עם אמא. נסיעה ברכבת, גלידה ואיך תינוקות מגיעים לעולם. של כולם.
נקי, פשוט, טבעי. כמו האהבה שלי אליה.

WhatsApp Image 2018-07-22 at 20.53.34
(צילום עצמי)
איילת קלימי
ברוכות הבאות שמי איילת. אני עוזרת לא-נשים לקום בבוקר עם חיוך, לבסס דפוסי חשיבה של הצלחה וליישם כלים להשגת התוצאות הרצויות להם. אני מלווה תהליכי התפתחות אישית ועסקית, מאמנת ומלווה בתהליכי הריון, לידה ואימהות, מנחת NLP מוסמכת, בעלת תואר MBA, דולה תומכת לידה ויוצרת שמלת הלידה הלבנה שלי. הבלוג שלי כאן מוקדש בעיקר לתחום ההריון והלידה.