על ניצוץ ופרפרים

אני כבר מכירה את הניצוץ הזה שנדלק לי בעיניים, ואת הפרפרים שיש לי בבטן כשאני מחליטה ללכת על משהו עד הסוף. הם חברים שמלווים אותי כבר הרבה שנים. אולי גם אתם מכירים אותם?

יום ראשון. חמש אחרי הצהריים. אולם הולך ומתמלא בנשים עצמאיות. אני עומדת בכניסה, מתרגשת, יודעת שזו הדרך להגשמה של עוד חלום.

איך אני יודעת? כי אני כבר מכירה את הניצוץ הזה שנדלק לי בעיניים, ואת הפרפרים שיש לי בבטן כשאני מחליטה ללכת על משהו עד הסוף. הם חברים שמלווים אותי כבר הרבה שנים. אולי גם אתם מכירים אותם?

הכל התחיל כשעוד הייתי נערה. יום אחד הגיע אלינו לכיתה מדריך נח״ל והסביר על שירות צבאי מיוחד שמשלב התנדבות בקיבוץ. פתאום הרגשתי מין ניצוץ כזה בעיניים שנדלק, ופרפרי התרגשות הציפו לי את הבטן. זו היתה ההחלטה המשמעותית הראשונה שהייתי צריכה לקבל כאדם בוגר. החלטתי להקשיב לניצוץ והצטרפתי לנח״ל, הרווחתי המון חברים לחיים וחוויות.

אותו הניצוץ נדלק בתוכי עשור אחרי כשקראתי כתבה בעיתון על זוג שעזב הכל כדי לנסוע לטייל. בבת אחת פרפרים תפסו את מקומם בבטן שלי. גיששתי עם בן הזוג שלי, ולמרות שבאותו הרגע לא ממש התכוונתי לזה, משהו התעורר בי וכבר ידעתי באותו הרגע שזו רק שאלה של זמן עד שזה יקרה. קיבלנו החלטה אמיצה לעזוב קריירות מבטיחות לטובת טיול בעולם, וכך היה. כעבור מספר חודשים מצאנו את עצמנו על המטוס בדרך לטיול אחרי צבא. הרבה אחרי צבא.

במהלך הטיול נוצרה בתוכי בהירות מופלאה לגבי האישה שצמחתי להיות. אישה מהסוג שמגשים חלומות, שרוצה לחיות חיים מהנים, מלאים ומספקים, שרוצה לחוות ולהתנסות ושמוכנה לקחת סיכונים (לא סתם צללתי עם כרישים בטיול הזה).

whale-shark-207401_1280
(קרדיט: Lekies מתוך מאגר Pixabay)

לכן, כשהניצוץ נדלק רק מעצם המחשבה לשלב מקצוע נוסף בחיי, התחלתי לפעול כבר ביום שלמחרת. היה בתוכי קול שאמר לי ״את? את לא חומר של עצמאית, אין לך מושג איך לעשות את זה״. לשמחתי היה בתוכי גם קול שהזכיר לי שאני אישה מהסוג שמגשים חלומות, ומהעוצמה של הקול הזה לא יכולתי להתעלם. הוא נתן לי כוח ואומץ. היתה בתוכי הבנה ואמונה עמוקה שאני יכולה לעשות ולהיות עוד המון דברים בחיים האלו.

היום אני מסתכלת על החלומות שכבר הגשמתי, ועל העסק הפורח שהקמתי מאפס ומרגישה סיפוק גדול. כעת הגיע הזמן לקחת את העסק לשלב הבא, ואת זה בדיוק אני מתכוונת לעשות בקורס מטעם קהילת דיגיטליות בעסקים של בנק לאומי וסלונה. הניצוץ והפרפרים כבר כאן איתי.

יום ראשון. חמש אחרי הצהריים. אולם הולך ומתמלא בנשים עצמאיות. אני עומדת בכניסה, מתרגשת. אני יודעת שזו הדרך להגשמה של עוד חלום.

איילת קלימי
ברוכות הבאות שמי איילת. אני עוזרת לא-נשים לקום בבוקר עם חיוך, לבסס דפוסי חשיבה של הצלחה וליישם כלים להשגת התוצאות הרצויות להם. אני מלווה תהליכי התפתחות אישית ועסקית, מאמנת ומלווה בתהליכי הריון, לידה ואימהות, מנחת NLP מוסמכת, בעלת תואר MBA, דולה תומכת לידה ויוצרת שמלת הלידה הלבנה שלי. הבלוג שלי כאן מוקדש בעיקר לתחום ההריון והלידה.