על מי ועל מה | תיאטרון חיפה | ביקורת

נקודת מבט נשית ופמיניסטית על כתבי הקודש, מקים נגד זרינה קהילה שלמה, מטלטל את משפחתה ומעמיד בסכנה את כל אהבותיה. האם האהבה תצליח לשרוד?

החיבור שלי להצגה

ההצגה החזירה אותי לימי האוניברסיטה, בו השיעורים על הפונדמנטליזם הדתי על גווניו ריתקו אותי. גם נושא השידוך הוא קרוב לליבי אבל אני, בדרך יצירתית לא הגעתי לפגישה לעומת זרינה, נראה כי בחלק מחייה היא נכנעה לכללי התרבות הפיקסטינית. ומה עפ אהבה את שואלים ? גם אני !

u

ההצגה "על מי ועל מה"

דרמה קומית מרירה-מתוקה, מלאת חום ואהבת אדם מאת המחזאי, זוכה פרס הפוליצר, איאד אקטאר.

מאת: איאד אקטאר תרגום ובימוי:  משה נאור תפאורה:  כנרת קיש תלבושות:  דליה פן הלר תאורה:  חני ורדי, אלי אשכנזי מלחין: אלברטו שוורץ ע. במאי: סופיה נולר יעוץ: עבד נאטור

שחקנים:איציק כהן/גיל פרנק, אלמה דישי, מיכאל מושונוב/גיא גורביץ, יסמין עיון.

העלילה 

זרינה, פמניסטית, בת למשפחה מסורתית החייבת ללכת על פי הכללים והתכתיבים הפקיסטנים. היא מכבדת את אביה היא מרירה כלפיו וכלפי החיים אך ואוהבת אותו. אהובתו העמוקה אליה, לצד ערכי המשפחה והמסורת בהם הוא דוגל, מביאים את אפזל לחיפוש עיקש אחר חתן ראוי. בדרכים שונות ומשונות הוא מאתר בעבור בתו הבכורה וללא ידיעתה, מועמד אידיאלי והתרגשותו גדולה. הוא יוצא לפגוש את החתן המיועד.

המשחק המשובח של גיל קנפו ואמליה דישי מעורר הערצה, החיבור נכון ומדויק בין אב לביתו ואף מרגש ומצחיק.

t

 באטלנטה של ימינו, אפזל, אב למשפחת מהגרים מפקיסטן, הגשים את גרסתו לחלום האמריקאי והקים את חברת המוניות המצליחה בעיר. על אף ההצלחה, מאז פטירתה של אשתו האהובה, הוא אינו מוצא מנוח לנפשו. אפזל דואג לשתי בנותיו בכל מאודו וכל כולו טרוד בשאלה: האם יצליח להשיא את בתו הבכורה, זרינה?

זרינה נפגשת עם החתן, החתן הפוטנציאלי דווקא מוצא חן בעיניה, אך לזרינה אופי עצמאי וסוער. המסורת הדתית והשמרנית בה גדלה, ובמיוחד מקומה המוגבל של האישה בתוכה, מציתים בה את יצר המרד. היא מנסה לא פעם גם לתמוך באחותה כשזו שוברת את הכללים.

זרינה ניחנה בכישרון ספרותי יוצא דופן ובשאיפות אמנותיות גדולות אותן היא רוצה להגשים. כתיבת הרומן אותו היא משלימה, המציע נקודת מבט נשית ופמיניסטית על כתבי הקודש, מקים נגדה קהילה שלמה, מטלטל את משפחתה ומעמיד בסכנה את כל אהבותיה.

הסוף הפתיע אותי, ציפתי לטלנובלה קורעת לב אך הצגה איכותית ומקסימה .

לתאריכים נוספים לחצו על הקישור כאן  – תיאטרון חיפה

קרדיט תמונות : רדי רובינשטיין ובאדיבות תיאטרון חיפה.

הכותבת : אנג'ליקה אגבבייב מנכ"לית angel for business , כתבת תוכן, מרצה ומחברת הספר "דרך המלאך". חובבת תיאטרון וספרות.

עוד מאת אנג'ליקה אגבביב  ביקורת על הצגות בתיאטרון חיפה :

4.48 פסיכוזהאיש הכריותאקווריוםאנשים טוביםהצגות ילדים בחול המועד, יש רופא באולם .

אנג'ליקה אגבייב
האנשים והעסקים שאני מעריכה ואוהבת, הם כאן מהזווית שלי.על המלאכים שפגשתי בדרך וקטעים ספר על "דרך המלאך" שיראה אור בקרוב.