על מה ולמה? קלפי משחק לילדים לפיתוח עוצמות וערכים

כשהגיע לידיי קלפי המשחק "על מה ולמה, ילדים מנסחים ערכים" קודם כל התפעלתי מהעיצוב היפהפה של הקלפים, מהדמויות החמודות ומההשקעה הרבה. אחר כך, כששיחקתי עם ילדיי את המשחק, הערכתי את המחשבה שהובילה לפיתוח משחק כזה, עד שלא היה ברור לי איך עד עכשיו "על מה ולמה" לא היה קיים…

כנראה שמישהו היה צריך להמציא את המשחק הזה, והמישהו הזה היא שוש מעוז- אריה, מאמנת אישית ועסקית ומומחית להפרעת קשב, מרגישים שמקור המשחק הוא אימוני ובא לחזק את היכולות וגם להעמיק הקשב עם הרצון הפנימי של האדם והילד.

מה הכי חשוב לי בחיים באמת?

כשישבנו לקרוא את הוראות המשחק, הבן שלי שאל בתדהמה "אז… איך מנצחים במשחק הזה??!", אז זהו, שלא מנצחים. ולא תמיד חשוב הניצחון. המשחק הוא תהליך של שיתוף וחוויה שלא מתמקדת בתחרות.

בלוג משחקים לילדים

המשחק כולל 128 קלפים המציגים רשימה גדולה של ערכים. בצד אחד של הקלף הערך כתוב ובצידו השני הוא מאוייר.

שיחקנו את המשחק ב-2 אפשרויות שונות ומהר מאוד מצאנו את האהובה עלינו.

קלפי ערכים

צחקנו המון, כדאי לשים לב לציורים שמוסיפים גם לצחוק וגם מחדדים ומשלימים את הרעיונות. התחבטנו בשאלה האם עלינו לבחור בקלפים המייצגים את הערכים שהיינו רוצים בהם, או שעלינו לבחור בערכים שכבר יש לנו והם חלק מאיתנו.

קלפי המשחק יצרו דיאלוג גלוי ופתוח בנינו.  לכל אחד מהמשתתפים ניתנה האפשרות לזהות את הערכים שלו ולבחון האם וכיצד הם באים לידי ביטוי בחייו, על מנת לקדם את מטרותיו. לחלקנו זה בא בקלות וחלק התלבטו קשות בבחירת הערכים.

על מה ולמה

המשחק מיועד לכל המשפחה: הורים וילדים, סבים וסבתות, ארגונים, אנשי מקצוע כגון: מאמנים, יועצים, אנשי משאבי אנוש, מטפלים ומחנכים – בעצם לכל אדם, כמשחק אישי וקבוצתי. מארז המשחק מהווה כלי חווייתי ועוצמתי ב"ארגז הכלים" האימוני והטיפולי.

ניתן להשיג את המשחק ב-054-3093096, או בחנות באתר www.shoshmaozarie.co.il

לילך
בלוג על אמהות, בריאות, טבע, יופי, אופנה, נשים ואוכל טוב ובריא ♥ בקרו אותנו גם בדף הפייסבוק "אמא טבע".