על כדורגל ואחים גדולים

פתאום הבנתי שלהיות בת אחרי שלושה בנים, עיצב את האופי שלי באופן משמעותי, ולמרות שעדיין יש אנשים שמרימים גבה כשאני מדברת על כדורגל (ואני ממש לא הבחורה היחידה שנמצאת במגרשים) אני חושבת שהרווחתי בגדול שנולדתי להיות האחות הקטנה שלהם

חתיכת שלג :-)
חתיכת שלג :-)

IMG_20170329_085322_125 (2)

בשישי האחרון ישבנו כל המשפחה לראות "ספרד-ישראל" במסגרת מוקדמות המונדיאל. מה אני אגיד לכם… תצוגת הכדורגל המבישה של הנבחרת שלנו העלתה בי ברגעים מסויימים צורך עז לאבד את הראייה לגמרי ושיגמר כבר העונש הזה, עד שבן זוגי שיחייה פנה אליי ואמר- "עזבי, תהני מאיך שספרד משחקת".

אז אם עוד לא הבנתם, אני חובבת כדורגל לא קטנה, אוהדת מושבעת של מכבי חיפה בארץ (בן זוגי גדל בצפון וכשכבש את ליבי גם דאג לצבוע אותו בירוק) וחובבת רצינית של ריאל מדריד הספרדית (בעיקר בגלל שחקן העבר ההורס שלה ראול וגם קצת בגלל ההורס הנוכחי- רונאלדו)

את הבקיאות שלי בענייני כדורגל  ניתן להסביר בכך שיש לי שלושה אחים גדולים ובערב קיץ אחד בהיותי בת 12+ נאלצתי לראות יחד איתם את המשחק הפותח של מונדיאל 1990: ארגנטינה- קמרון, היינו בדירתם של סבא וסבתא שלי וכיאה לתקופה היתה שם רק טלוויזיה אחת ושום אפשרות תעסוקה נוספת. איכשהו יצא שנשבתי בקסם (האמת שמה שמשך את תשומת ליבי היה שערו הבלונדיני והמתנופף של חלוץ נבחרת ארגנטינה- קלאודיו קאניג'ה), ובהמשך מצאתי את עצמי עוקבת בפנטיות אחרי כל משחק וגם פורצת בבכי תמרורים בהפסד של ארגנטינה לגרמניה בגמר

את כל זה, אני מספרת לכם למה? כי פתאום הבנתי שלהיות "בת אחרי 3 בנים" עיצב את האופי שלי באופן משמעותי- חוץ מלהיות אוהדת כדורגל- זה…

 • קודם כל לדעת שיש לי לפחות 3 אפשרויות להתייעצות
 • להרגיש תמיד בטוחה – כי אם מישהו יציק לי אז יש לי שלושה אחים גדולים שינקנקו לו את הצורה
 • לשמוע בגיל צעיר, כשכל החברות שלי עוד תקועות על קיילי מינוג וג'ייסון דונובן, את BOWIE וה- BEATLES ולנסוע איתם באופן ספונטני לראות שלמה ארצי בירושלים
 • להרוויח בגדול בוויכוחים מול ההורים כי יש צבא שלם שעומד מאחוריי ואומר להם- "מה יש? תתנו לה לצאת עם החברות שלה הערב, וזה לגמרי בסדר שהיא רוצה לחזור ב-2:00 בלילה"
 • זה זיכרונות מתוקים מסיפורים שהקריאו לי לפני השינה כשלאמא לא היה זמן
 • לדעת (בגיל מוקדם יותר מדיי) מי זה מומו, בנצי ויודהל'ה ולהכיר ציטוטים של צ'רלי וחצי באופן רהוט ומדוייק (כך גם לגבי הסרט "מציצים")
 • אף פעם לא להיות לבד ולהרגיש בודדה כי גם בטיול של הצופים הם שם ודואגים לי אם צריך
 • היכולת לדבר עם בחורים בחופשיות כי אני יודעת מה זה בנים- גדלתי איתם
 • להכיר יותר קללות ממה שבחורה באמת צריכה להכיר
 • לשאול אותם בגיל ההתבגרות (וגם קצת אחרי) אם הוא (הבחור התורן שהייתי דלוקה עליו) אמר ו/או עשה לי ככה- אז מה זה בעצם אומר?
 • לפתח לשון חריפה ועוקצנית כי מה לעשות גם רבנו הרבה ובמכות לא יכולתי לנצח

והכי חשוב זה-

לרצות שיהיו לי קודם כל בנים שאם רק במקרה תהיה לי בת היא תקבל אחים גדולים כמו שלי היו (ועדיין יש לי, שיהיו בריאים טפו טפו טפו)

אז למרות שככל הנראה יש יתרונות באחות אחת או שתיים (במיוחד כדי להשאיל איזו שמלה או נעליים) אני שמחה ומאושרת שנולדתי להיות האחות הקטנה שלהם.