על העסקת מטפל סיעודי בבית אבות או בדיור מוגן

בחורה עם מחשב נייד

קשישים רבים, עם כניסתם לגיל גבורות, מעדיפים לשהות לעתים במסגרות אשר הולמות את הגיל שלהם, ולמעשה מבקשים שלא להישאר לבד בביתם – אלא בוחרים להיות במסגרת עם בני גילם, וכך בוחרים בדיור המוגן. יש לעומת זאת קשישים אחרים, אשר מאבדים חלק מהתפקוד העצמאי שלהם, ולכן משפחתם מעוניינת לשכן בתוך בית אבות איכותי ברמה גבוהה, שם יוכלו לקבל שירותי סיעוד שונים, וגם להיות במסגרת חברתית שמתאימה עבורם. עם זאת, כיצד אפשר לשלב בין העסקתו של מטפל סיעודי, לבין שהייתו של הקשיש שלא בביתו – אלא בדיור המוגן או בבית האבות?

 עמידונים של אי טי שיקום

ההבדל בין המסגרות

  • העסקה בדיור מוגן – מסגרת הדיור המוגן כידוע, לא באה להעניק שירותי סיעוד לקשיש. מדבור פשוט על מסגרת שמספקת דיור ברמה גבוהה, עם שפע של פעילויות חברתיות, פעולות תרבות, אימוני ספורט וכיו"ב – הכל למען האוכלוסיה המבוגרת. עם זאת, במידה ואדם נמצא בדיוק המוגן, אך נזקק לשירותי סיעוד, הוא רשאי להעסיק כמובן מטפל סיעודי שיסייע לו מספר שעות ביום. היתרון הוא שניתן לבקש זכאות למימון מהביטוח הלאומי עבור העסקת המטפל הסיעודי בדיוק המוגן, שמבחינת החוק, שווה לבית הקשיש מבחינת מעמדו.

 

  • העסקה בבית אבות – העסקת מטפל סיעודי בבית אבות הוא עניין שונה, מאחר שבית האבות, מעניק כידוע שירותי סיעוד לאנשים המבוגרים. על כן, קשיש אשר מבקש ליהנות משירותיו של מטפל סיעודי או שמשפחתו מעוניינת בכך – הרי שלא ניתן לדרוש מימון עבור מטפל זה. אז מה כן אפשר לעשות? אפשר לבקש מימון עבור השהיה בבית האבות עצמו שמעניק שירותי סיעוד, ובכסף שנחסך – אפשר ומותר גם להעסיק מטפל סיעודי שיסייע לקשיש באופן פרטני.

לקבל מעטפת מלאה

למעשה, כשאנו סוקרים את כלל האפשרויות, אין ספק שהשילוב המעולה בין שירותי הסיעוד הפרטיים של המטפלים המוסמכים, לבין המסגרות התומכות של בתי האבות והדיור המוגן, הוא השילוב הטוב והמומלץ ביותר לקשיש ולמשפחתו.

באדיבות אי טי שיקום 

atstatst1
אי טי שיקום בע"מ מספקת אביזרים לנכים מכל הסוגים, כסאות גלגלים, עמידונים, שיקומונים, כריות נגד פצעי לחץ, הליכונים, ועוד, לחברה ניסיון וותק של שנים רבות בתחום השיקום והתמיכה עם צוות עובדים מיומן ומנוסה כך שיכול להתאים לכל אחד ואחד מכם בדיוק מה שרציתם, לפרטים נוספים ולצפיה במוצרים שלנו כנסו לאתר