על הדבש ועל העוקץ:סיפור (תורשומון) בהשראת פרשת השבוע בהיבט פסיכו-רוחני

להקשיב יותר טוב עם האוזניים של הלב? לשמוע את מה שבין השורות?

אז בעצם מה שאתה מנסה לומר לי זה להכיר טוב טוב את ה"בורות" שאני נופלת אליהם כל פעם. את הדפוסים המכשילים שחוזרים על עצמם.

אתה נראה עייף וזקן.  העברת תפקיד  אבל נראה  שקשה עליך הפרידה.

נשמע שבוער בך לומר עוד משהו, עוד איזו מילה אחרונה טרם תלך, ואני מאזינה לך רוב קשב.

קל לי יותר להאזין לך כשאתה משורר את מילותיך.

 "הַאֲזִינוּ הַשָּׁמַיִם וַאֲדַבֵּרָה וְתִשְׁמַע הָאָרֶץ אִמְרֵי פִי:  יַעֲרֹף כַּמָּטָר לִקְחִי תִּזַּל כַּטַּל אִמְרָתִי כִּשְׂעִירִם עֲלֵי דֶשֶׁא וְכִרְבִיבִים עֲלֵי עֵשֶׂב:"

רגע, מה אתה אומר?

שוב לשמוע כמה "רעים" היינו , כמה כפויי טובה לאלוהים  שהעדפנו את אלילי צרינו על צורנו? שהשמנו ובעטנו, בגדנו  והצמחנו ערלה על הלב?

 באמת, משה, לא נמאס לך לחזור על עצמך? לי כבר נמאס לשמוע . תחליף תקליט.

להקשיב יותר טוב עם האוזניים של הלב?

לשמוע את מה שבין השורות?

אני מנסה.

אז בעצם מה שאתה מנסה לומר לי זה להכיר טוב טוב את ה"בורות" שאני נופלת אליהם כל פעם.

את הדפוסים המכשילים שחוזרים על עצמם.  והבור הכי גדול הוא כשאני בוגדת באלוהי ומאמצת לי אלילים אחרים.

כשאני שוכחת את עצמי, את העצמה שלי, את הניצוץ האלוהי שבי, את האמת שלי, את הרצון הטהור שלי המנוטרל מהשפעות ותגובות. את הדיוק שלי.

אם אזהה אותם מבעוד מועד, אולי לא אפול או שהיציאה מן הבור תהיה יותר מהירה?

 האמת, יש בזה משהו.

מה עוד?

שכל נפילה היא בעצם שיעור שאני יכולה ללמוד על עצמי, וביכולתי למצוא את ה"דבש" בכל מצב.. (גם סבתא שלי הייתה אומרת לי את זה..)

שגם לכשאפול, שאזכור שביכולתי להפוך את האתגר הגדול ביותר והקושי הגדול ביותר במסע שלי , את אותם "בורות" , למקור של התחזקות , הזנה וגאולה אם רק  אתחבר בחזרה  לאותו חלקיק טהור ושלם, יוצר ובורא הנמצא בתוכי, שכמו מדריך נאמן יראה לי איך לחזור הביתה.. איך לצאת מהבור.

אם רק אזכור להתחבר חזרה פנימה, לחיבור הישר- אל (ישראל) אליו אני מחווטת,אז אוכל להנות מהשפע: מהדבש,מהשמן, החמאה, החלב, היין…מכל טוב.

וכל כך מתחברת  לי השנה פרשת "האזינו" לעבודת  soul searching  שעשיתי עם עצמי, (כמידי שנה) ביום כיפור:  קראתי את כל המחברות שלי (כתיבת הבקר המקודשת שלי), זיהיתי את המקומות אליהם נפלתי שוב וגם יכולתי לזהות בורות שהצלחתי להימנע מליפול אליהם, ואחרים  שנפלתי לתוכם  אבל הצלחתי לקום מהר ולא להישאב מטה מטה.

מברכת את כולנו בגמר חתימה טובה ושנשכיל לנווט את מסע חיינו עם מצפן מחווט לפנימיותינו,  עם אזניים קשובות ללב , עם אהבה והכרת(והוקרת) הטוב.

"כְּנֶשֶׁר יָעִיר קִנּוֹ עַל גּוֹזָלָיו יְרַחֵף יִפְרֹשׂ כְּנָפָיו יִקָּחֵהוּ יִשָּׂאֵהוּ עַל אֶבְרָתוֹ: יְהוָה בָּדָד יַנְחֶנּוּ וְאֵין עִמּוֹ אֵל נֵכָר:   שלישי  יַרְכִּבֵהוּ עַל (במותי) בָּמֳתֵי אָרֶץ וַיֹּאכַל תְּנוּבֹת שָׂדָי וַיֵּנִקֵהוּ דְבַשׁ מִסֶּלַע וְשֶׁמֶן מֵחַלְמִישׁ צוּר".

התמונה באדיבות הציירת והפסיכודרמטיסטית סוזן אהרון

#פרשתהשבועמהיבטפסיכורוחני

 סוזן אהרון בוורוד