על אנשים דלתות ומתנות באמצע החיים

בכל כך הרבה נשמות טמונה ה-מתנה לא תמיד נדע מהי ומי הנותן…

במהלך החיים אנחנו פוגשים אנשים כה רבים, חלקם טעו ולמדו, נפלו וקמו, ויתרו או נלחמו, חלמו והגשימו אך ללא יוצא מן הכלל כולם ככולם זכו במתנת הבריאה.

לעיתים במכוון, פעמים בלא מתכוון הם נכנסים אל חיינו ונותנים לנו את המתנה היפה והמוערכת ביותר שנוכל לקבל, לא תמיד נוכל לדעת זאת מיד, יכולים לחלוף שנים ארוכות ואם בכלל, עד אשר נדע כמה הם היו משמעותיים בעבורנו, מה היתה השפעתם עלינו, כמה אושר, הצלחה ואור הם הביאו בהיכנסם אל ימינו, בבואם אל פתח חיינו. הם גם לא תמיד יודעים מהי שליחותם, מה מטרת הגעתם ומה בכוחם ויכולתם לתת או לעשות רק מעצם קיומם.

תמונה מאתר PIXABAY
תמונה מאתר PIXABAY

הם יכולים להעניק לנו שיעור חיים, מילה נכונה, נגיעה רכה, אוזן קשובה, אצבע מכוונת, לב רחב ומוח בריא, נפש רגישה ונשמה טהורה שמאירה וקורנת עלינו כמו אלפי כוכבי השמיים. הם מלאים ברסיסי מילים כתובות ומכוונות, מרגשות ומרפאות, בת קול של יצירה נוגעת, חברות אמת, עשייה וכוונה טהורה ונקייה מכל חטא, הם כ"כ עשירים והם אפילו לא יודעים עד כמה, יש פעמים שיכולים הם להיות האור בעבור העולם כולו, בעוד שעולמם שלהם כבוי ודועך.

בכ"כ הרבה נשמות טמונה המתנה לא תמיד נדע מהי ומי הנותן, רק חשוב שנדע שהם כאן סביבנו פותחים עבורנו דלתות של חיים וחלונות של הגשמה, עושים מעט ומשנים הרבה, לעיתים הם נוכחים פיזית ולעיתים לא, לפעמים נכיר אותם ולפעמים לא,  הם יכולים להיות מאוד קרובים אלינו ואף זרים לחלוטין, אך זה לא משנה את העובדה שהם כ"כ כ"כ חשובים ומשמעותיים.

הביטו סביבכם, היו ערים בחייכם, קבלו אל ליבכם את הכוונה, היכנסו בדלת/חלון שנפתחו עבורכם במתנה. לא תמיד תדעו מה עוד צפוי לכם, אך חשוב להשכיל לנצל את ההזדמנויות שנקרות בדרככם, להעז להיות מאושרים ומלאי הגשמה וכמובן להיות גם אלו שפותחים דלתות חיים ולו פירצת חלון בעבור אחרים, כי אין מתנה גדולה מזו, ואין סיפוק גדול יותר שממלא את הלב.

תמונה מאתר PIXABAY
תמונה מאתר PIXABAY

ברוח הדברים, הרשו לי לספר לכם סיפור קצר ונחמד עם מוסר השכל שבחרתי לאמץ אל תוכי
את הסיפור הזה מצאתי מודבק לחלון מכוניתי לפני שנים רבות באחד מהרגעים הכי נכונים של חיי ואין לי ולו ספק אחד קטן, שהוא היה עוד מתנה בעבורי.

רואה חשבון, די טיפוסי, שמאס בשגרה באמצע החיים, החליט למשוך את כל חסכונותיו ונסע לווגאס עיר ההימורים. כשהגיע לעיר האורות הנוצצים נכנס לאחד מבתי הקזינו, פשט מקטורן, הצית סיגר ותוך שלוש שעות כל כספו נגמר.

קצת המום מהתוצאה ומהמהירות שבה הכל קרה, שם האיש את פעמיו לכיוון הנוחיות, כדי להטיל את מימיו.  כשביקש האיש להיכנס בדלת, הבחין לפתע בזה השלט, כדמי כניסה לשירותים צריך לשלשל למנעול מטבע של עשרה סנטים. פשפש האיש במכנסיו, כמובן שלא מצא אגורה, אך טיפוס חייכן שעבר בחטף התנדב לתת לו את המטבע הנכסף. הודה לו בהנהון רואה החשבון ובדיוק כשבא לשלשל את המטבע בחריץ, הדלת נפתחה והאיש שיצא החזיק בעבורו את הדלת פתוחה, וכך הוא נכנס כאשר המטבע עדיין בידו.

תמונה מאתר PIXABAY
תמונה מאתר PIXABAY

כשיצא הרואה חשבון מהשירותים, ניגש למכונת המזל הראשונה, הכניס את המטבע הבודד ומשך בידית של "השודד", צליל קצר בקע מהמכונה, כסימן לדולר בו הוא זכה. את הדולר לקח למכונה השכנה ולאחר משיכה נפלו כאלו עשרה, כך עבר ממכונה למכונה עד שהחליט לנסות את מזלו ליד השולחן, 21, רולטה ופוקר, רואה החשבון הפך לג'וקר.

אחרי כמה שעות וכוסות של ויסקי הצית האיש בניצחון סיגר, כעת ממונו על 16,000 דולר עמד. באותו הרגע גמלה בליבו החלטה לעולם לא לשוב אל שולחנות המזל. את הכסף לקח והזמין כרטיס טיסה חזרה, אך הפעם במחלקת עסקים התפנק, לא כמו תייר מהשורה.

מפה לשם, רצה הגורל, וישב האיש ליד איש עסקים נחמד, השיחה התגלגלה ורואה החשבון את סיפורו העלה. "אם יש לך כסף" אמר איש העסקים "אל תהמר, תשקיע בחכמה ותקבל יותר". עם רדת השמש לפני הנחיתה הציע האיש לרואה החשבון עסקה "תשקיע מחצית מהסכום שהרווחת בעסקה רצינית", כמובן שגם הראה לו תכנית. רואה החשבון קיבל את העצה, וכך נפרדו בלחיצת יד.

לאחר שנים, כאשר רואה החשבון הקים עסקים רבים והפך לאדם עשיר מאוד הוא הוזמן להתארח בתכנית "60 דקות". המראיין הנלהב מסיפורו המופלא, סיכם את הראיון בשאלה: "חשבת אי פעם לחפש את אותו האיש שנתן לך את המטבע?" "זה אפילו לא עבר במוחי" השיב לו האיש, "אך מעולם לא הפסקתי לחפש אחר האדם אשר פתח לי את הדלת".

מוסר השכל: יש בחיים אנשים שמסוגלים לפתוח דלתות, אני מודה על הזכות שפגשתי אותם ומברכת כל אחד מהם בכל יום בחיי, מקווה להמשיך לפגוש אותם כל עוד נשמה באפי. האם גם אתם חשים כך לפעמים ?

סיגל רייכמן - Sigalgal
סיגל רייכמן - בת, רעיה, אמא, אחות, חברה צלמת, כותבת, יוצרת, חולמת ומגשימה, עצמאית ומולטיטאסקינג בנשמה.**עוסקת בצילום, שיווק וקידום עסקים ברשתות החברתיות**