עלילותיו של פוגי הכלבלב/ לאה קירשנברג- ספרות ילדים

פוגי הוא כלב קטן וחמוד. לפחות, כך כולם אומרים, כי אותו, ילדים רבים מכירים. הוא אוהב לספר סיפורים על עצמו, על הבית, על המשפחה וגם על נושאים אחרים. מוזמנים להצטרף לעלילות.

גם אני כלב

פוגי הוא כלב קטן וחמוד. לפחות, כך כולם אומרים, כי אותו, ילדים רבים מכירים.
הוא אוהב לספר סיפורים על עצמו, על הבית, על המשפחה וגם על נושאים אחרים.

בספר "גם אני עובר דירה" פוגי מספר על מעבר הדירה ועל מה שקרה לו. יום אחד הוא התעורר בבית. תחילה הכל נראה רגיל, אבל באוויר היה משהו מבהיל: החדרים נראו שונים, הבית היה מלא בארגזים והיה בלגן בכל החדרים.
הוא לא הבין מה קורה ומה פשר המהומה.
ואז הגיעו ארבעה ענקים, שהעמיסו על גבם את הארגזים.
פוגי היה עייף מכל השינויים ונרדם. כשהתעורר הוא כבר לא ראה את החפצים המוכרים וגם לא את האנשים…
שכחו את פוגי מרוב מהומה. אבל אל דאגה, סבתא חזרה לקחת אותו. כי בלעדיו השמחה לא מלאה, כי הוא חלק חשוב במשפחה.

בספר "גם אני רוצה- סיפורו של כלב קטן שרצה עוד ועוד…" פוגי מספר על כלב שחור, המתגורר בחצר הסמוכה. זהו כלב שחור, גדול ויהיר, עם קול ערב כזמיר ופרווה מבריקה ורכה. לכלב השחור מלונה גדולה ומקושטת, עם מכל מים מלא במים צלולים וקערת אוכל גדושה במאכלים מפתים.
פוגי עצוב ולא רגוע. הוא ממש לא מרוצה, כי הוא היה רוצה להיות הכלב השחור, קינג. והוא כל הזמן משווה את עצמו אליו.
ואז יום אחד הגיעה סבתא ואמרה לו, שהם הולכים לשפץ את הבית והמלונה ושהוא הולך לבלות יום אחד אצל השכנים. ואז כשהיה שם הוא גילה ש"הדשא של השכן לא ירוק יותר". הוא גילה שהמלונה בעצם לא כל כך גדולה והמטעמים לא יותר טעימים מהאוכל שלו והוא אפילו התגעגע…

פוגי הכלבלב הוא גיבור הספרים, המתאר סיפורים מהחיים המוכרים לילדים. פעם הוא מספר על חווית מעבר הדירה ופעם הוא מספר על רגשות הקנאה.
הספרים מיועדים לגילאי 3-8 ומאפשר שיח משותף עם ההורה או המורה/ גננת על רגשות וחוויות שהילד חש. החרוזים והציורים, מאפשרים לילדים להתחבר לספר ולגיבור ותאור הרגשות במהלך הסיפור, מאפשר לילדים הזדהות והבנה של רגשותיהם שלהם.

מאחלת לכם ולילדכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

לפרטים נוספים ולרכישה: http://www.tiktakti.co.il/catalog/lea-kirshenberg/pugi/?fbclid=IwAR11lcqC5sHUHzaiL8MwQlVT3wjTf5VlRal1RMZZ4cQHN0A34TkYMI5dH3I

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)