NLP לילדים,אפי שושני-"עכשיו אני יודע איך לכעוס" אמר איתן,שם בדוי,בן ה11 לאפי לאחר מספר מפגשים בהם הוטמעו בו היכולות לווסת רגשות ולשלוט בכעסים.

בחורה עם מחשב נייד

IMG-20181008-WA0008

כולנו חיים בעולם של המודע,אך מה מסתתר מתחת לפני השטח בתת מודע?שינוי קטן בתת מודע יכול ליצור מציאות טובה יותר.

בספרו הביולוגיה של האמונה כותב דר' ברוס הי ליפטון-למחשבות חיוביות יש השפעה משמעותית על ההתנהגות ועל הגנים בתנאי שהן בהרמוניה עם התכנות של התת מודע ולמחשבות השליליות יש השפעה זהה בעוצמתה.

כהורים עלינו להבין את התפקיד שלנו בתבנית האמונות של ילדינו ואת השפעתן על חייהם, זאת לטעמי הורות מודעת והכנה לחיים מספקים ומסופקים.

זה חשוב למעשה גם לאלו שאינם הורים כי כולנו היינו פעם ילדים וזיהוי התכנות שלנו והשפעתו על חיינו מעניקה לנו תובנות בעלות ערך לגבי עצמנו.

"עכשיו אני יודע איך לכעוס" אמר איתן, שם בדוי, בסופו של תהליך טיפול nlp  לילדים אצל אפי שושני.

WhatsApp Image 2019-02-06 at 13.40.38

איתן ילד בן 11הגיע ולא בשמחה, למפגש ראשון ביחד עם אמו.היגיע ושתק אך הסכים להמשיך להגיע לטיפול לבדו.הסיבה בשלה איתן הגיע לטיפול מלכתחילה הייתה אי שליטה בכעסים ואלימות בבית ובבית הספר. בפגישות הראשונות איתן שתק ולא שיתף פעולה, אפי בסבלנות, הכלה ומקצועיות רבה,הצליח להגיע אליו, להבין אותו וחשוב יותר לגרום לאיתן להבין מהיכן נובעים הכעסים,

מהיכן נובעת התגובתיות ולהטמיע בו דרך חדשה להביע את רגשות הכעס שמילאו את נפשו.

התוצאה במקרה הזה נכרת גם בבית וגם בבית הספר.אפי לאחר שהבין את האתגר איתו מתמודד איתן,בקש גם מהמורה לתמוך ולהעצים אותו במסגרת בית הספר, והילד ששתק בתחילת המסע שלו קבל מתנה גדולה לחיים .

כמעט כל ילד מתמודד עם אתגר כלשהוא החל בפחדים,מחשבות רעות וערך עצמי נמוך דרך התנהגות אימפולסיבית,הורים שהתגרשו או מעבר לבית ספר חדש ועד ילדים מאובחני הפרעת קשב שאיתם הטיפול מתמקד במיקוד משימות והטמעת סדר יום.

בנוסף להיותו מטפל nlp לילדים אפי הוא מוזיקאי ומשתמש גם בכלי הזה במהלך הטיפול.

הטמעת רגשות דרך הצלילים, בעיני זה פשוט קסום וכל כך נכון.

לשלומית

האם הילד מעדיף את הצלילים השמחים או אולי את הכועסים?

סיפורים שאפי בונה עם הילדים משמשים ככלי טיפולי והם יושבים מול הפסנתר ומלווים את הסיפור בצלילים לפי בחירתם.

מאוד מדויק לטעמי כדרך להבין את הילד וחשוב מזה לתת לילד להבין את עצמו דרך הצלילים ולחוות את המעבר מהכועסים או העצובים לשמחים והעליזים.

חלק חשוב ממודעות הורית היא לתת לילדים שלנו ארגז כלים לחיים,להיות קשובים ומודעים ולתרום ככל יכולתנו להסרת המכשולים הנפשיים בעודם צעירים כדי שבבגרותם יוכלו לממש את הפוטנציאל האישי הטמון בהם, יבצעו את הבחירות הנכונות ופשוט יגשימו את עצמם.

אפי שושני

מאסטר NLP  ודמיון מודרך

(הדרגה הגבוהה ביותר בארץ)

מומחה בעבודה עם ילדים.

פרטי התקשרות-

טלפון-0505514229

Fenlp1402@gmail.com

www.esnlp.com

http://www.effi-shoshani.com/heb/lectures.html

 

anandalifestyle
שלום לכולכם,שמי שלומית רוזן ואני עוסקת בwellness ובאנטי אייג'ינג של המכלול על פי הפילוסופיה האיורוודית כעשרים שנה. מתרגלת איינגר יוגה,תורמת לשיפור איכות החיים על ידי שינוי תזונתי,תנועה ואורח החיים בכללותו. מייסדת מותג מוצרי הטיפוח האורגניים ananda bio cosmetic וכותבת כאן על כל הקשור לwellness ,חיים בריאים וומודעים,וכל מה שעושה לנו טוב ויכול לשפר את איכות חיינו,לשמח אותנו ולגרום לנו לצמוח. wellness הוא תהליך אקטיבי שבמהלכו האדם הופך למודע יותר,מבצע בחירות נכונות לחיים טובים ומוצלחים יותר ותורם באופן משמעותי למימוש הפוטנציאל האישי וההגשמה העצמית.