עיר מקלט – סדרת מתח חדשה מבית YES.

סדרת מתח חדשה וסוחפת עפ"י סיפרו של הסופר ליעד שהם – עיר מקלט.

שם הסדרה : עיר מקלט

יוצרי הסדרה איתן צור ועוזי וייל, ליעד שהם

תסריטאי עוזי וייל

במאי:  איתן צור

מפיקים:  יולי אוגוסט הפקות

שחקנים מרכזיים: חני פירסטנברג, מלי לוי, דורון בן דוד, דביר בנדק, שון מונגוזה

סדרת מתח סוחפת שנוצרה תוך שיתוף פעולה נוסף בין הבמאי איתן צור והתסריטאי עוזי וייל ומבוססת על ספר המתח המעולה עיר מקלט – של הסופר, ליעד שהם.

העלילה מתרחשת בחצר האחורית של מדינת ישראל – כזו שיש לכל מדינה, ועוסקת במרקם הדק, הרגיש והכל כך מורכב  שקיים בין הפליטים שזרמו לתל אביב של מטה, לבית האוכלוסייה הישראלית תוך התמקדות בקושי המאתגר של הפליטים, החל מהדרך לכאן תוך התמודדות מול רשויות ההגירה, גזענות, דעות קדומות וגורמים עבריינים שמנצלים את חולשתם. ומנגד, אזרחים טובים שמנסים בכל דרך לעזור לפליטים ככל  שניתן במסירות ועקשנות.

מקלט

תמונה ראשונה נפתחת במבט ישיר אל המציאות המזעזעת של הפליטים שחיים כאן ומגורשים מידי יום, תוך סכנה ממשית לחייהם. כבר בפרקים הראשונים אנו נחשפים לדמויות רבות שילוו את הסדרה ויתבלו אותה במתח, דרמה, אנושיות, כאב וחמלה.

אין ספק שהליהוק היה מאתגר שכן הוא נדרש לשחקנים ישראלים טובים-טובים, וכולל את דביר בנדק המשחק דמות ראש ארגון הפשע ואת דורון בן דוד הזכור לכולנו מפאודה שמשחק לצד מלי לוי כפעיל חברתי. וכמובן, שחקנים זרים שחיים כאן, אריתריאים עם אישורי עבודה או אתיופים שיוצגו כפליטים.

התסריט הגאוני זורק את הצופים בין תקופות זמן שונות ומעבה את המידע על כל דמות כולל הדגשת המורכבות במציאות הנפיצה של אזור התחנה המרכזית של תל אביב.

אין ספק שמדובר באחת מהסדרות הטובות והמשובחות שנעשו כאן בשנים האחרונות עבור חברת YES, סידרה שתמלא לכולנו את החלל שהשאירה פאודה הנהדרת שירדה לאחרונה מהמסך.

צפיתי בשני פרקים ראשונים – רוצה  עוד מזה ומהר.

אתי נגרין דבש
היי, שמי הוא אתי נגרין דבש ואני אמנית רב תחומית. בעלת המותג Cakestamp לעיצוב ויצור חותמות ותבניות למעצבי עוגות בכל העולם.עצמאית כ - 25 שנה. נשואה לג'ק איתו אני מגיל 17 ואם לשלוש בנות. מנהלת את העסק מהבית ואת הבית מהעסק.