עיצוב שבא מאהבה

חג האהבה היום , ואני כזאת קיטצ'ית , אוהבת את כל גינוני האהבה, הלבבות הוורודים והאדומים, המתנות. יש מלא אהבה באוויר. גם בעיצוב פנים , עיצוב שלא נעשה מאהבה לא יהיה מושלם. אז איך מעצבים מאהבה ?

בחורה עם מחשב נייד

שאני מתחילה תהליך עיצוב, כל תהליך אם זה שיפוץ או דירת קבלן או בנייה, בפגישה הראשונה קודם כל אני יושבת עם הלקוח לברר מה הוא אוהב. מעבר לצרכים ולפונקציות, מה הלקוח שמולי אוהב? איך הוא אוהב את סופי השבוע שלו? איך הוא אוהב לבשל במטבח? מה הוא אוהב באמבטיה? מה הפינה האהובה עליו בבית? אני מבקשת מהלקוחות החדשים שלי לשלוח לי תמונות של דברים שהם אוהבים, השראות, חלומות, תמונות של דברים שהם צוברים שנים שיש להם רגשות סנטימנטליים. דברים שהם אוהבים. פה המקום שמבחינתי מתחיל כל תהליך עיצוב. אני מחויבת ורוצה לעשות ללקוח בית שהוא אוהב. בית שיהיה לו נעים בו. בית שמחמם את הלב ומלא באהבה. אז איך מיישמים בית כזה ?

צילום: גלית סבג
צילום: גלית סבג

מספר דוגמאות לחללים בבתים שנעשו מאהבה:

הבית הראשון – דירת קבלן בנתניה ואני רוצה להתמקד בחדר השינה, החדר שהוא מקדש האהבה והזוגיות , אבל הפעם דווקא זהו חדר שגרה בו אישה שרצתה חדר מפנק כמו במלון, חדר מרווח, סוויטה שתהיה לה נוחה, מפנקת, בצבעים נעימים עם כל הפונקציות שהיא רוצה. לשם כך לקחתי שני חדרים ואיחדתי אותם, יצרתי חלל מבואה גדול לחדר שמכיל ארון , פינת איפור ושידת מגירות שממנו נכנסים לאמבטיה, שעוברים את החלל הזה מגיעים לאזור השינה שכולו עטוף בווילונות מתקרה לרצפה כדי ליצור אווירה נעימה ולמנוע מהאור להיכנס דרך החלונות הרבים. הלקוחה רצתה הרבה אחסון, אוהבת שהכל היה לה נגיד במגירות או בארונות וזה החדר שעיצבתי עבורה :

חדר שינה

צילום: עידן גור

הבית השני- בית בנס ציונה , הלקוחות הגיעו אליי אחרי שעיצבתי לאמא את הבית, הדבר הראשון שדיברו עליו היה המטבח, הגבר בבית הוא הבשלן במקרה הזה והיו חסרים לו משטחי שיש, מבנה המטבח לא השתנה בהרבה מהקודם אבל הוספנו לו הרבה מקומות אחסון, הוא אמר לי שאוהב לבשל וצריך הרבה משטחי שיש, לכן בקיר הארונות הגבוהים יצרתי יחידה שמסתירה את כל מוצרי החשמל, יחידה שניתן להסתיר בא גם בלאגן ויש בה שיש נוסף כאשר נגמר המקום בשיש היום יומי. מקום נוסף לבשל בו וכשלא משתמשים באזור הדלתות נסגרות והשיש מוסתר. פתרון טוב לאנשים שצריכים שיש נוסף, שהם קמת מבולגנים ושיש להם מלא מוצרי חשמל שלא רוצים שייראו אותם על השיש.

צילום: שירן כרמל
צילום: שירן כרמל
הארון במצב סגור צילום: שירן כרמל
הארון במצב סגור
צילום: שירן כרמל
הארון כשהוא פתוח צילום: שירן כרמל
הארון כשהוא פתוח
צילום: שירן כרמל

הבית השלישי – בית ברמת השרון, הלקוחה שלי אוהבת לעשות אמבטיות, חולמת על אמבטיה שעומדת במרכז החדר, כמו בבתי מלון, שתוכל להרגע בה בסוף יום, לשם מיקום אמבטיה כזו בחדר אמבטיה צריך שיהיה חלל מרווח מספיק כי צריך להתחשב במעברים מסביב ולכן חשוב מראש לתכנן חלל של חדר אמבטיה גדול במיוחד. ואכן החדר מכיל אמבטיה, ארון אחסון גדול עם כיורים לו ולה, מקלחון מרווח ליום ויום וכמובן אסלה. תמול ביקרתי אצל הלקוחה והיא מאושרת שהוגשם לה חלום. אמבטיה stand free במרכז החלל.

חדר אמבטיה מפנק צילום עצמי
חדר אמבטיה מפנק
צילום עצמי

ואחרון חביב – מבחינתי לעצב מהלב זה גם לתת מכל הלב. פנתה אליי לקוחה שהיא גם חברה טובה ורצתה שסביב האי במטבח תהיה הרגשה של משפחה, שיושבים לאכול סביב השולחן יהיו שם חוקי הבית, תמונות של כולם מאושרים, משהו שיאפיין אותם כמשפחה. ולכן חשבתי על לוח שחור שניתן לצייר עליו והוא גם מחיק וניתן לעדכון מדי פעם שהילדים גדלים. מיד הפשלתי שרוולים וציירתי על הלוח את חוקי המשפחה, מסגרות לתמונות שבהן יודבקו תמונות משפחה וחיי יום יום במטבח עם הקפה בבוקר או בארוחת הערב. בדיוק כמו שהם אוהבים וחיים.

קיר לוח במטבח צילום עצמי
קיר לוח במטבח
צילום עצמי
מציירת  צילמו אותי :-)
מציירת
צילמו אותי 🙂

עיצוב פנים שלא נעשה מאהבה ומהקשבה ללקוח, שלא נעשה בהתאמה ללקוח, כל לקוח והדברים שהוא אוהב ואני נמצאת שם בשבילם בכל רצון וחלום.

אשמח להגשים לכם גם חלומות:

באתר שלי  תוכלו לבדוק את כל האופציות המתאימות לכם 

חג אהבה שמח!

 אהבה על הקירות. צילום עצמי
אהבה על הקירות.
צילום עצמי