עיצוב פנים מנקודת המבט שלי

בחורה עם מחשב נייד

עיצוב פנים מנקודת המבט שלי

עיצוב פנים משמעותו כפשטות המילים-עיצוב חללים פנימיים. או עיצוב של אירוע ושמו של בעל המקצוע העוסק בכך הוא אדריכל פנים מעצב פנים. אדריכל פנים מקצועי ובעל ניסיון עם כשרון ויצירתיות, יכול להפוך מחסן פשוט לחדר מרהיב. ואולם ספורט לאולם אירועים מפואר…

עיצוב אירועים

תחום עיצוב הפנים הוא תחום נרחב המתחלק לקטגוריות והתמחויות שונות כגון עיצוב משרדים, חדרים, עיצוב אירועים , בנינים וכ"ו.

קרוב לוודאי שכמעט כל אדם בשלב מסוים בחייו יצטרך לעמוד מול האפשרות של קנייה או השכרת דירה ובחלק מהמקרים צריך גם לשפץ את הבית בכדי להתאים אותו לצרכים שלו. מי שעשה זאת בעבר באופן עצמאי בטוח יוכל להעיד שזו פעולה לא פשוטה, כיוון שצריך לחשוב על הרבה מאוד פרטים, החל בחלוקה נכונה של המבנה לחדרים ועד גוון הקרמיקה. מניסיון אישי עזרה מאיש מקצוע תוכל לחסוך בהרבה מאוד זמן וכסף, וכמובן שגם תוצאות הרבה יותר טובות.

יכול מאוד להיות שאדם יכול להוולד עם כישרון ויצירתיות שיוכל להביא אותו להישגים גבוהים מאוד… אך גם לקהל הרחב והממוצע יש דרכים רבות ללמוד ולהתנסות בתחום ע"י מכללות עיצוב פנים שונות.

אנו שמים לב שבמהלך השנים השתנו מאוד העיצובים, מהעיצובים הרומים העתיקים ועד לעצובים המודרניים של ימינו. וכיום משתמשים רבות גם לעיצוב אירועים עיצוב חופות ואף ישנו טרנד חדש בעיקר בציבור הדתי עיצוב כיסא כלה.

מעצב הרוצה להצליח בתחום חייב להתאים עצמו לצו אופנת העיצובים עם אלמנטים מקוריים שמאפיינים כל מעצב ומעצב. אך כמובן שבסופו של דבר הכל תלוי ברצון הלקוח לדוגמא כאשר רוצים לעצב מסעדות, בארים, מועדונים ועוד. כאן יאלץ האדריכל לשבור מוסכמות עיצוביים ע"י צורות שונות חומרים מיוחדים וצבעים נועזים, בכדי ליצור אווירת פסטורלית או רועשת שמחה או קודרת… ואף לפעמים נדרש לתת מענה לצורכי נגישות לאנשים בעלי מגבלות כאלה ואחרות כגון נכים בעלי כסאות גלגלים עיוורים ועוד. או בניני משרדים לחשוב על מרכיבים כמו חלוקה לתאים תוך כדי שמירה על פרטיות, בטחון ובטיחות והטמעת טכנולוגיות במבנה ועוד.

דעתי האישית שעיצוב פנים של המעצב משקף באופן ברור את אופיו ותכונותיו… החל בצבעים, ריצוף, סוגי הרהיטים, סוגי הכלים הסינטריים, המטבח, חדרי הילדים וההורים וכלה בחלוקת החדרים או בצפיפות או הרווח בדירה, כך שאני הייתי ממליץ מאוד לא להסתפק בבחירתמעצב פשוט. אלא כמובן אדם מקצועי בעל ניסיון והכי חשוב בעל סדר עבודה.

לסיכום: עבודת עיצוב הפנים היא כמאין פאזל יפה שמחברים את כל החלקים יחד: צרכי הלקוח, תקציב, התמודדות עם המרחבתוך כדי שימוש במוטיבים עיצוביים שנכונים ותקפים לתקופה בה אנו נמצאים.

מוגש באדיבות קווין עיצובים