עיצוב חדר ילדים ותינוקות – תכנון, סידור וטיפים

לכולנו יצא לראות חדרים מעוצבים ומסודרים אך שזה מגיע לחדר שלנו זה מרגיש קצת "גדול עלינו" ואיך נעשה זאת? תכנון מקדים של החדר יכול לפתור ולמנוע הרבה מהבעיות שיכולות לצוץ במהלך הזמן

בחורה עם מחשב נייד

לכולנו יצא לראות חדרים מעוצבים ומסודרים בפינטרסט או במגזיני עיצוב אך שזה מגיע לחדר שלנו זה מרגיש קצת "גדול עלינו" ואיך נעשה זאת? תכנון מקדים של החדר יכול לפתור ולמנוע הרבה מהבעיות שיכולות לצוץ במהלך הזמן.
אבל איך מכניסים מיטה, ארון, שידת החתלה, שולחן לימודים ועשרות צעצועים ומשחקים לחדר אחד?  שאלה טובה! ננסה לתת מספר טיפים ועקרונות לתכנון חדר הילדים וגם אולי נצליח לעצב אותו כמו שאנחנו רוצים ולשמור על הסדר כמה שניתן…

89

יש לנו סדר פעולות מומלץ שאנחנו באות ללקוחה הביתה לייעוץ עיצוב חדרי ילדים והנה הוא לפניכם:

  1. ננתחיל בלבדוק את כל הריהוט הגדול שנמצא אצלנו, האם אנחנו רוצים לשפץ אותם או להשאירם במצבם הנוכחי? איזה רהיטים אנו נדרשים לרכוש?
  2. נצייר תכנון סכמטי של החדר עם דלת הכניסה וחלונות החדר ונמקם בו את הריהוט הקיים. יש להימנע מהשארת מרווחים ללא שימוש מוגדר – לדוגמא מרווח בין ארון הבגדים לקיר, נמקם את המיטה כך שלפחות אחת, ורצוי שתיים מדופנותיה יגעו בקירות. רצוי לעשות מספר ניסיונות על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר.
  3. נבחר עיצוב/צבעים שישלטו בחדר. רצוי להתייעץ עם הילד במידה והוא בגיל המתאים ולבחור עיצוב שגם "ידבר" עם שאר הצבעים בבית וגם יתאים לאופי הילד, רצונותיו וצרכיו. רצוי לעשות מעין מודבורד או תיקיית תמונות בטלפון שמאחדת את כל התמונות שבחרתם וכך לבדוק את עצמכם אם הכל תואם ומשתלב יחד טוב.
  4. כעת נשלים את תכנון ועיצוב החדר עם המוצרים המשלימים ורצוי להתחיל עם המוצרים הגדולים והמשמעותיים ביותר. צביעת הקיר, שטיחים ווילונות מושכים הרבה תשומת לב, תופסים נפח גדול בחדר והצבעים שלהם יהיו משמעותיים מאוד. בנוסף, איזה תאורה נצטרך בחדר? במידה וזהו רק חדר שינה נמליץ על תאורה רכה ונעימה, במידה ויש גם פינת משחקים בחדר או פינת לימודים יש לבחור בפתרון אשר ייתן אור רב ונקי בחדר.
  5. פתרונות אחסון יכולים להשתלב בצורה מעולה, יפייפיה ויצירתית בחדר הילדים. יש אפשרות למדפי ספרים או מדפים דקורטיביים שתמיד מוסיפים לעיצוב וגם לסדר.
  6. השלב הסופי הוא כמובן לעשות סקר שוק קטן ולהחליט היכן לרכוש את המוצרים, לברר מה הטיפים המומלצים בשיפוץ ריהוט קיים ולהתחיל בהקמה ושדרוג החדר החדש!

DSC_0173-2

מוצרים מומלצים שלנו:

רשת השראה
מדבקות קיר
מנורות לילה לחדרי ילדים
מדפים לחדרי ילדים
מתלי בגדים לחדרי ילדים

ואם את צריכה עזרה אנחנו מזמינות אותך לפנות אלינו במייל : kita4kids@gmail.com

יעל ואמילי
קיטה קידס