עיצוב חדר אמבטיה – עשו ואל תעשו

ברז לכיור אמבטיה

הדרך לעצב חדרי אמבטיה עוברת בבחירה נכונה של פתרונות אחסון. בשביל לבחור את פתרונות האחסון המתאימים לחדרי אמבטיה צריך לתכנן אותם היטב, להגדיר את מסגרת התקציב ולהביא בחשבון שיקולים של אסתטיקה ועיצוב. אם מעוניינים בכך, אפשר גם לנצל את ההזדמנות הקיימת של שיפוץ חדרי אמבטיה ולהחליף את הארונות, הכלים הסניטריים והברזים. השאלה היא כיצד עושים זאת נכון ואיך נמנעים מהטעויות הנפוצות:

הנה למשל כמה טיפים שיסבירו לכם מה לעשות ומה לא לעשות בעת עיצוב חדרי אמבטיה:

1. אל תבחרו ארונות אמבטיה לפני שאתם מתכננים את החדר

סוג וגודל החדר יקבעו איזה ארונות יתאימו עבורו. הטעות הנפוצה היא לבחור ארונות אמבטיה לפני שמתכננים את החדר או מחליטים כיצד הוא ייראה, אך אפשר למנוע את זה על ידי השוואה בין סגנונות עיצוב. לאחר שבוחרים סגנון עיצוב קל יותר להחליט האם לבחור ארונות אמבטיה גדולים או קטנים, ארונות סגורים או פתוחים וכן הלאה.

חדר אמבטיה מעוצב

2. השוו בין סוגים של ברזים לאמבטיה

כלים סניטריים ובעיקר ברזים קובעים את איכות החיים בחדרי אמבטיה ואת האופן שבו הם ישרתו את צרכי המשפחה. אם רוצים לשדרג חדרי אמבטיה קיימים או לבנות אותם מחדש, חשוב מאוד להשוות בין סוגים שונים של ברזים.

היצע הברזים לחדרי אמבטיה גדול מכפי שנהוג לחשוב והסינון ביניהם מבוסס על פרמטרים כגון מחיר, גודל, מידות, חומרי גלם, עיצוב ועוד.

3. קבלו המלצות מאנשי מקצוע

ברזים למקלחת וגם ברז לכיור אמבטיה צריכים להיות עמידים, חזקים ומעוצבים. אם רוצים להגדיל את אחוזי ההצלחה של בחירת ברזים מסוימים על חשבון אחרים, חשוב מאוד לקבל המלצות מאנשי מקצוע. המלצות אובייקטיביות מעניקות אינדיקציה טובה לאיכות הברזים בטווח הקצר והארוך וגם לשיקולים פרקטיים כגון ניקיון.

ברז לכיור אמבטיה

4. בדקו את חומרי הגלם שמהם מיוצרים ארונות אמבטיה

ארונות לאמבטיה חייבים להיות מיוצרים מחומרי גלם שעמידים בפני בלאי, שחיקה וכמובן לחות. היות ומדובר בחדרים רטובים שבהם אחוזי הלחות גבוהים בהשוואה למקומות אחרים בבית, אפשר לבחור עבורם רק ארונות אמבטיה שמיוצרים מחומרים ספציפיים. את המידע על החומרים שבהם משתמשים על מנת לבנות ארונות אמבטיה ניתן לקבל מתוך המפרט הטכני ולאחר ביקור באולמות התצוגה.

5. השתמשו בפתרונות אחסון שונים כדי לחסוך במקום

יש סוגים שונים של ארונות אמבטיה מעוצבים ובעזרתם אפשר לחסוך במקום. אם רוצים למשל להשאיר יותר מקום בחלל האמבטיה ועדיין לאחסן חלק מהבגדים, המגבות או תכשירי הטיפוח, אפשר לתלות מדפים.

במקביל, ניתן לבנות ארונות מתחת לכל ברז לכיור אמבטיה וגם לבחור ארון שירות לאמבטיה שבו חלוקה פנימית בהתאמה אישית. חלוקה פנימית שמתאימה לצרכי המשפחה תחסוך מקום גם בארונות אחרים בבית ותבטיח מיצוי אופטימאלי של הפוטנציאל בחדרי אמבטיה קיימים.

nygabath
חברת ניגא מוצרי איכות בע"מ מייבאת ומשווקת בלעדית מוצרי איכות למטבח ולאמבט ממיטב היצרנים בשוק העולמי.