עידן חדש לילדינו! סוף להפקרות! חוק הפיקוח למעונות היום עבר בקריאה שנייה ושלישית

הצבעה חוק הפיקוח

השבוע הזה מרגש במיוחד. זהו שבוע שבו התקבלה החלטה אמיצה של קובעי המדיניות במדינת ישראל להעביר את ״חוק הפיקוח למעונות היום לפעוטות״.
מדובר בחוק שעבר גלגולים רבים לאורך השנים, אך לא הצליח לעבור מפאת התנגדותם של בעלי אינטרסים שונים – יחידים או נציגי ארגונים.
הקואליציה לחינוך מלידה, תחת קורת הגג של ארגון ״אנו-עושים שינוי״, פעלה במהלך שלוש השנים האחרונות למען מטרה אחת ברורה – לוודא שמדינת ישראל תיקח אחריות על הילדים החל מלידה, כי ילדים לא נולדים בגיל שלוש.
הקואליציה מאגדת בתוכה הורים, מפעילי מסגרות, אנשי צוות, אנשי אקדמיה ונציגי ארגונים מהמגזר השלישי, וכולם פעלו יחדיו למען המטרה שסימנו בתחילת הדרך.
שאשא ביטון חוק הפיקוח

בהובלתם של שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים מר חיים כ״ץ, חה״כ ד״ר יפעת שאשא ביטון- יו״ר הוועדה לזכויות הילד חה״כ יעקב מרגי- יו״ר ועדת החינוך, חה״כ קארין אלהרר ותמיכה רחבה של חברי כנסת נוספים הצלחנו להעביר את החוק שמגן על בטחונם של ילדנו. החל מספטמבר 2019 יחולו תנאי סף להעסקת והכשרת עובדים במעונות המונים מעל לשבעה ילדים, תהיה הקפדה על יישום סטנדרטים ותקינה ועל תקינות המבנים בהם ישהו ילדינו.
קארין אלהרר חוק הפיקוח

כמנהלת מעון בעברי, הייתי עדה לשני צדי המתרס. אני יודעת עד כמה מחייבת וקשה היא עבודה עם פעוטות, ובוודאי כשאין תנאים מתאימים לכך וכאמא, אני יודעת שכל הורה חייב לדעת שהוא משאיר את ילדיו במקום מוגן ובטוח.
כרכזת הקואליציה לחינוך מלידה, נחשפתי בשנים האחרונות למקרי קיצון של התעללויות בפעוטות רכים. לכן, ברור לי כי החוק הזה יטיב עם כלל המעורבים – הורים, צוותים ומנהלי מסגרות, אך בראש ובראשונה – עם הילדים האהובים שלנו.

ליאת נוימן-גלנץ
ליאת גלנץ נשואה+ 5, מנהלת מעון בהכשרתה ובנשמתה. רכזת הקואליציה לחינוך מלידה, הפועלת לשינוי מהותי בתחום הגיל הרך (גילאי לידה עד 3)