עושות לזה STOP! שמות קץ לאלימות נגד נשים

יעל אבקסיס וענת לב- אדלר בשיתוף עם רשת האופנה גולף, יוצאות בקמפיין למניעת אלימות נגד נשים וקוראות לכולכם: בואו נעצור את זה יחד!

בחורה עם מחשב נייד

image011גירל פאוור אמיתי – משי קלינשטיין, לירז צ'רכי, סנדרה רינגלר, אורנה דץ, ג'ני צ'רוואני, אופירה אסייג ויעל גולדמן עושות STOP! לאלימות נגד נשים (צילום:רפי דלויה)

היוצרת והשחקנית יעל אבקסיס והסופרת ענת לב- אדלר, הפועלות למען נשים נפגעות אלימות, יוצאות בקמפיין משותף עם רשת האופנה גולף, הקורא לעצור את הרצח הבא ולשים קץ לאלימות נגד נשים. הקמפיין הושק השבוע בערב שכולו סולידריות נשית, בחברת קבוצת נשים משפיעות וידועניות, בין השאר אופירה אסייג, סנדרה רינגלר, יעל גולדמן (הפרזנטורית של גולף), אורנה דץ ועוד, כולן לבשו את חולצות הקמפיין הקורא: STOP!

image007יעל אבקסיס פעילה ותיקה למען נשים נפגעות אלימות (צילום: רפי דלויה)

עושות לזה STOP, גולף צילום רפי דלויה (254) מימין יעל אבקסיס וענת לב אדלר...צילום רפי דלויהיעל אבקסיס וענת לב אדלר (צילום: רפי דלויה)

כל הרווחים ממכירת החולצות, הם קודש לעמותת "להיות בתנועה" אותה ייסדו אבקסיס ולב-אדלר, כי לדבריהן: "היכן שמתקיימת תנועה, מתקיימים חיים". המטרות של הגוף שהשתיים הקימו הן ביד אחת לקדם באופן מיידי את תקצובה של התוכנית למיגור אלימות ולהניע את הממשלה לפעולה, וביד השנייה להקים מערך שיפעל לשינוי תודעה וחינוך בציבוריות הישראלית, כדי לשנות את השיח ואת ההתנהגות, אבל כדי שזה יקרה, גם קולם של הגברים חייב להישמע, שכן זוהי אינה מלחמה כלל נשית, זו מלחמה של החברה הישראלית כולה, על דמותה המוסרית והחברתית.

image012יעל אבקסיס עם נעם ומשי קלינשטיין (צילום: רפי דלויה)

"זו הסיבה לכך שהחולצה שיצרנו עם רשת האופנה GOLF, מיועדות לשני המינים – גברים ונשים, שיחד עוצרים את הרצח הבא ועושים סטופ לאלימות. רצח נשים הוא לא גזרה משמים, אפשר למנוע אותו על ידי חינוך וטיפול בגברים אלימים שגם הם קורבנות של נסיבות חייהם, והקצאת המשאבים הדרושים למימוש התוכנית לטיפול באלימות כלפי נשים, שנכתבה על ידי מיטב המומחים בתחום וממתינה לתקצוב הממשלה".

ATT02069חולצת קמפיין STOP! עושים סוף לאלימות נגד נשים ביחד! חולצות היוניסקס בצבעי שחור או לבן נמכרות ברשת גולף – 69.90 שקל. כל הרווחים תרומה לעמותת להיות בתנועה (המנוהלת על ידי "שיתופים").

image015יעל גולדמן הפרזנטורית של רשת האופנה גולף בחולצת הקמפיין (צילום: רפי דלויה)

יעל אבקסיס וענת לב-אדלר הן לביאות ותיקות, שכבר עשרות שנים פועלות ביחד ולחוד למען נשים במצוקה. הן נפגשו לפני 15 שנים במקלט לנשים מוכות ומאז נקשרו יחד בעשייה למען נשים מוחלשות בחברה הישראלית. במחצית אוקטובר האחרון, לאחר הרצח של אנגווץ וואסה ויומיים לפניה של עליזה שפק על ידי בני זוגן –השתיים הרגישו שהן חייבות לעשות מעשה. יחד עם חברתן הקרימינולוגית רונית לב-ארי ובעזרת נשים מתנדבות, הן הוציאו מאות נשים לעשרות מוקדים ברחבי הארץ, כדי להעלות למודעות הציבורית ואת הצורך הדחוף במציאת פתרון. מכאן התגלגל כדור השינוי לכדי תנועה גדולה של נשים, שהפכו עולמות והפסיקו לשתוק. נשים שיצאו לרחובות, ששבתו מעבודה למשך יממה, שנלחמו בוועדות בכנסת וששטפו את השיח הציבורי בהבנה שחייבים לשנות את המציאות וכמובן לגייס למאבק גם גברים.

בערב המפגש החגיגי, סיפרה אבקסיס בכנות ובעצב עמוק: "התעוררתי היום והרגשתי תהום. בחודשים האחרונים נשים רבות מתקשרות ומבקשות עזרה. נחשפנו לסיפורים קשים מאד. האשה נושאת נטל עצום ואם אין לנו אחת את השנייה, אם אין לנו חיבוק של הזדהות, אז אין תכלית לחיים האלה. אישה שמצילה את עצמה, מצילה אותנו".

image006סנדרה רינגלר הביאה עימה את אימא לינדה (צילום: רפי דלויה)

לדברי ענת לב- אדלר: "רצח הוא מקרה קיצון מזעזע של אלימות יומיומית שמסכנת את חייהן של למעלה מ-200 אלף נשים בישראל, שחיות באימה מתמדת מפני בן זוג או גברים אלימים. נשים שסובלות מאלימות ומהתעללות פיזית, רגשית, מינית, כלכלית ועוד. נשים שהן קורבנות של דעות חשוכות ופטריאכליות שיש למגר בעזרת שינוי תודעה, שינוי פעולה, שינוי שפה וחינוך לטווח ארוך".

image010ג'ני צ'רוואני, אורנה דץ וטהוניה רובל מתגייסות לקמפיין סוף לאלימות נגד נשים (צילום: רפי דלויה)

עינת יונגר-כרמלי, סמנכ"ל שיווק קבוצת גולף אמרה: "החיבור עם הסופרת ענת לב-אדלר החל בשנה שעברה, עם יצירת קולקציה נשית וחזקה, שחיברה בין אופנה ומילים. השנה לא יכולנו להתעלם מהנושא החברתי, הרלבנטי כל כך, וחיפשנו דרך לתרום ולקחת חלק במאבק החשוב לעצירת האלימות כלפי נשים. הבחירה לעצב חולצת יוניסקס ועליה הקריאה STOP, שתתאים גם לנשים וגם לגברים, אינה מקרית".

מחיר החולצה: 69.90 שקל; מידות: XS-XL בצבעים לבן ושחור; להשיג ברשת גולף.

כל הרווחים תרומה לעמותת להיות בתנועה (המנוהלת על ידי "שיתופים")

image014כל בנות המשפחה מגויסות למען המטרה – האחיות נעם ומשי קלינשטיין, לירז צ'רכי ואימא שלה (צילום: רפי דלויה)
image013יעל אבקסיס ואופירה אסייג (צילום: רפי דלויה)
עושות לזה STOP, גולף צילום רפי דלויה (429)אורנה דץ (צילום: רפי דלויה) 
עושות לזה STOP, גולף טהוניה צילום רפי דלויה (140)טהוניה ורובל (צילום: רפי דלויה)
*
מתוך הבלוג של אלישבע כספי

אלישבע כספי
קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B במשפטים ו- MBA במנהל עסקים) אז היא גם עו"ד, אבל מעדיפה לעסוק במה שהיא אוהבת באמת, כתיבה ואופנה ביחד ולחוד.