עורכת דין רוחנית – WTF?

האם אפשר להיות גם עורכת דין וגם רוחנית?
כשמחברים את נקודות חיי, מבינים איך יצא שהפכתי לעורכת דין אחרת – עורכת דין רוחנית

לא יודעת מה אתם חושבים על עורכי דין, אבל אם בוחנים את הבדיחות שהמציאו במהלך השנים על עורכי דין, כרמז למה שהציבור חושב על עורכי דין, אפשר לסכם את זה במילים קשות כמו:  לוחמניים,  דורסניים וחסרי מצפון. שכחתי משהו? אה, כן – נפוחים מאגו.

בעוונותי אני אחת מהם. מאז 1996.

אחת מהם, אבל קצת שונה. עורכת דין רוחנית.

הכל התחיל ממש מזמן. במהלך חיי עברתי מספר צמתים, שהשפיעו וכמו שאומרים "הביאוני עד הלום":

בגיל 14, אחרי שנרשמתי ללימודי עיצוב, מצאתי את עצמי בהחלטה של רגע, משנה את המסלול ללימודי מחשבים (!). בעיקר בגלל שיכלתי לבחור כל דבר ובגלל שהראש אמר שזה נכון יותר.

בגיל 18, כשממר"מ (יחידת המחשבים העילית של הצבא) רדפו אחרי, סרבתי 3 פעמים, כי רציתי ללכת סוף סוף אחרי הלב. הלב רצה שאהיה חי"רניקית, מש"קית חבלה היה החלום הרטוב שלי. בסוף סיימתי כקצינת מבצעים בחיל אויר, רק בגלל שקצין הבק"ום של הכחולים זרק אותי מהמשרד שלו אחרי שבכיתי לו יום שלם והתחננתי שיחזיר אותי לירוקים.

בגיל 24 סיימתי משפטים, כדי לחיות חיי עבדות ולברוח לדרום אמריקה בגיל 28 כל עוד נפשי בי…  בגיל 29 חזרתי שלמה, מאושרת – כמו שלא הייתי שנים רבות קודם, מלאה בחמצן, אמרתי בבטחון "לא" לבוס הקודם המהמם שלי ויצאתי לעצמאות כעורכת דין עם 0 לקוחות והמון אמונה.

WhatsApp Image 2019-10-30 at 23.41.35

(צילום: אוסף פרטי)

בשנת 2003 פגשתי את מייקי, ונכנסתי איתו לשותפות לחיים, שהובילה למשפחה מהממת ועוד 3 גברברים מאהבים קטנים. ארבעתם יחד מאתגרים אותי יום יום להוציא את המיטב שבי החוצה. וידם עוד נטויה.

בשנת 2004 נכנסתי לשותפות עסקית עם חבר טוב, בשנת 2007 פרקנו אותה באהבה, והתחלתי לטייל בעולם בין סמינר לסמינר, מקבלת כלים להעצמה עצמית אישית וכלים עוצמתיים להעברה לאחרים.

סטיב ג'ובס המנוח אמר בנאום ההשראה הכי טוב אי פעם: "אתם לא יכולים לחבר את הנקודות בהסתכלות קדימה, אתם יכולים לחבר אותן רק במבט לאחור". כשאני מסתכלת היום אחורה, אני מצליחה לחבר את הנקודות בחיים שלי ולהסביר איך יצא שהפכתי לעורכת דין אחרת, עורכת דין רוחנית.

אז מה זה בדיוק אומר? הכי קל בדוגמאות:

בדיוק סיימתי פגישה עם לקוחה שהגיעה להתייעץ איתי על השקעות נדל"ן בארה"ב. היעוץ כלל נבירה בעניינים המסחריים של העסקה וגם ההצצה לעניינים המשפטיים, אך הוא "קונח" בנבירה לנפש הלקוחה, למאוויה, לחלומות שלה. סיימתי את הפגישה כשהבעתי את דעתי על העסקה, לאחר שבחנתי הוליסטית את המקרה והלקוחה.

האם נכון שאביע את דעתי?  זה גדול ממני!. אני חייבת. בטח אם חפרתי בנבכי נשמתה.

זו המשמעות של להיות עורכת דין רוחנית. זה מה שקורה ללקוחות שמחליטים לשכור את שירותי (:

WhatsApp Image 2019-10-30 at 23.39.32

(צילום: אוסף פרטי)

 

ומה תוכניותי לעתיד?

להמשיך ולפתח את הרוחניות שבי.

לראות הילות של לקוחות.

לקבל תקשורי הדרכה עבור לקוחות.

להשאיר חותם ולעשות כמה שיותר הבדל בחיים של אנשים אחרים.

משלבת ידיים

(צילום: רפאל בן דור)

גלית דורון יעקב
עורכת דין מזן אחר - יזמית בנשמה, אוהבת ומאמינה באנשים! מלווה לקוחות בנושאי - נדל"ן , אבטחת מידע , עזבונות ויפוי כח מתמשך.