עוצרת נשימה,ותורמת. חוה ברק!

גלריה ZOA ע"ש דבורה פישר ז"ל מארחת:
תערוכת צילומי נשים מובילות בתנ"ך
של האמנית, הצלמת הוירטואוזית דיקלה לאור
למען עמותת ״ניצנים״ הפועלת לחיזוק וטיפוח
זהות ותרבות יהודית ישראלית, על מכלול גווניה וערכיה.

בחורה עם מחשב נייד

 
תערוכת צילומי נשים מובילות בתנך על ידי האמנית דיקלה לאור בגלרית ZOA על שם דבורה פישר. צילום דיקלה לאור (10)
מיצירתה של האמנית דקלה לאור 
זוהי רק תמונה ראשונה, מתוך יצירותיה עוצרות הנשימה של האמנית  הצלמת הוירטואוזית דיקלה לאור
   התערוכה תפתח  ביום חמישי 7.9.2017 בשעה 19:00 בגלריה בבית ציוני אמריקה בתל אביב ,והיא נושאת את השם  "נשים בתנ״ך בנופי הגולן".תערוכת צילומי נשים מובילות בתנך על ידי האמנית דיקלה לאור בגלרית ZOA על שם דבורה פישר. צילום דיקלה לאור (2)

תערוכת צילומי נשים מובילות בתנך על ידי האמנית דיקלה לאור בגלרית ZOA על שם דבורה פישר. צילום דיקלה לאור (6)

גלריה ZOA לאמנות ע"ש דבורה פישר בבית ציוני אמריקה בתל-אביב,הייתה יותר מגאה לארח במשכנה את תערוכת "נשים בתנ״ך בנופי הגולן". 

תערוכת צילומי נשים מובילות בתנך על ידי האמנית דיקלה לאור בגלרית ZOA על שם דבורה פישר. צילום דיקלה לאור (3)

 התערוכה כאמור פרי יוזמתה של האמנית, צלמת הוירטואוזית דיקלה לאור שבחרה להנציח על רקע נופי הגולן את דמותן ההרואית של הנשים המובילות בתנ"ך למען 'עמותת ניצנים"

תערוכת צילומי נשים מובילות בתנך על ידי האמנית דיקלה לאור בגלרית ZOA על שם דבורה פישר. צילום דיקלה לאור (1)

והסיבה? 

 "עמותת ניצנים"מבקשת לטפח, לחזק ולהעשיר את ההיבט היהודי-ישראלי בחיי הקהילה, ובתוך כך להצמיח קהילות בעלות מחויבות עמוקה לתרבות היהודית-ישראלית.

תערוכת צילומי נשים מובילות בתנך על ידי האמנית דיקלה לאור בגלרית ZOA על שם דבורה פישר. צילום דיקלה לאור (7)

בתערוכה יוצגו עבודותיה בהן צולמו נשים יפות על רקע הנופים הפראיים ברמה, לכל אחת מהן סיפור דרמטי משלה, הלקוח מהשראה מהמקרא. התוצאה הנה עבודות צילום ייחודיות ופיוטיות ברוח הרנסנס, המתארות מעמדים דרמטים, שאת כולם מתכננת דיקלה בעצמה ומכינה להם את התלבושות והרקוויזים המתאימים במו ידיה.

תערוכת צילומי נשים מובילות בתנך על ידי האמנית דיקלה לאור בגלרית ZOA על שם דבורה פישר. צילום דיקלה לאור (2)

קצת על האמנית:

לאור, צלמת, בוגרת המכללה האקדמית 'כנרת' ובעלת תואר ראשון ברוח ותקשורת באוניברסיטת 'בר אילן'. לדבריה, גדלה בבית מסורתי בו שאבה את סיפורי התנ"ך וערכי היהדות המלווים אותה עד היום. מקורות ההשראה שלה רבים ומגוונים, סיפורי התנ"ך מהווים כמובן את הבסיס, ומקורות השראה נוספים מגיעים ממיתוסים ומיתולוגיות, אמנות קלאסית, תקופת הרנסנס וימי הביניים.

תערוכת צילומי נשים מובילות בתנך על ידי האמנית דיקלה לאור בגלרית ZOA על שם דבורה פישר. צילום דיקלה לאור (5)

בתצלומיה מעדכנת ויוצרת דימויים עכשוויים, מודרניים ורבי עוצמה של אותן נשים מובילות, שחלקן, כלל אינו ידוע לקהל – ופניהן, בפרשנותה האמנותית, נגלים בפניהם לראשונה. היא מצלמת בדיוק מופתי, מקפידה על איכות הדפסותיה, ומותירה חוויות עמוקות בפני הצופים בעבודותיה.

קצת על עמותת ניצנים:

"עמותה ניצנים" הוקמה בשנת 2013 על ידי קרן אבי חי ושמה לעצמה למטרה, לפעול בקרב רשויות מקומיות בכל רחבי הארץ, כרשת ארגונית לתוכניות יישוביות בתחומי התרבות היהודית ישראלית. תוכניות אלה מכוונות לתרומה לסובלנות והבנה בארץ באמצעות הכשרת מנהיגות מקומית מצוינת, ארגון פרויקטים, אירועים ומפגשים בתחומי המסורת היהודית-ישראלית ושילובם במרקם התרבותי הישראלי. ואכן בשנות פעילותה, יזמה והפיקה "עמותת נצנים" בקרב מחלקות החינוך והקהילה בארץ מאות פעילויות חינוכיות וקהילתיות לגיוס משאבים ולטיפוח התרבות היהודית הישראלית. כיום, לוקחים חלק בפעילות העמותה למעלה ממאה אלף אזרחים בפרויקטים השונים הנחשפים בפני למעלה מחצי מיליון תושבים בארץ.

ואחרונה חביבה ,אבל תמיד זכורה לטובה : 

דבורה פישר שפעלה רבות להעצמת דמותה של האישה הישראלית, כתעשיינית ומייסדת מפעלי ד"ר פישר וכאשת עסקים, ששילבה קריירות מקבילות עם היותה אם ודמות חינוכית ממדרגה ראשונה. היא העריכה מאד את הפן התרבותי, שליווה את פעילותה בהקמת אוסף האמנות למען השלום של ד"ר פישר. אין ספק, כי היתה תומכת בכל ליבה בפרויקט החדש, המנציח בצילום את דמותן של הנשים המובילות בתנ"ך, נשים יהודיות, שכל אחת מהן מסמלת לנצח מצוינות והישגיות.

אירוע הפתיחה יתקיים ביום חמישי 7.9.2017 בשעה 19:00 בגלריה 

 כל הצילומים מעשי ידי האומנית דקלה לאור  להתפעל!!

 

חוה ברק
עיתונאית, עוסקת בתקשורת כתובה ואלקטרונית,בעבר בהווה, ומקווה גם אינשללה בעתיד