עונת מעבר

שלום לכם,

חדשי הסתיו מצטיינים בישראל במזג אוויר משוגע, מצד אחד זה יכול להיות יומיים של גשם ואווירה חורפית ואז לאחר מכן ימי חמסין כמו באמצע חודש יולי. מה שמאפיין את העונה, אלה הערבים והבקרים המוקדמים שהם קרירים מאוד, אבל לאחר מכן הטמפרטורה יכולה לטפס ל31 מעלות כמו כלום..בעבודה אצלי מקפיאים במזגן ואני לא בדיוק רוצה להגיד להם לסגור אותו כי עדיף קר וג'קט ומאשר חם ואי אפשר לעשות עם זה כלום…-:))

כבר כתבתי בבלוג שלי בעבר לא פעם על עונות המעבר והלבוש בעונות האלה. הפעם אני רוצה לתת דגש קצת למשהו שבעיני מאפיין, כמו את המזג אוויר ככה גם את הלבוש. אלה הניגודים…בין קצר לארוך, בין נעליים פתוחות לשרוול ארוך וגם ניגודים ושילובים  שונים בצבעים. יש לי תמיד תחושה בסתיו (העונה שאני הכי אוהבת) ולא פלא שאני אוהבת בואו תשמעו סיפור: כשהייתי בת 14 קיבלתי מתנה ספר מבעל חנות הספרים "תמיר" בירושלים שהיה איש מבוגר וסימפטי וחבר טוב של הורי. כל קיץ היינו הולכים לחנות שלו ברחוב בן יהודה בירושלים וקונים ספרים חדשים לבית הספר. לאימא שלי היה מאוד חשוב שהספרים שלי יהיו חדשים ומצוחצחים כי בילדותה לא הייתה לה את הפריבילגיה הזאת, היא תמיד השתמשה בספרים משומשים… הייתה תקופה אחרת…בכל מקרה בחודש יולי תמיד חל היום הולדת שלי ומר תמיר נתן לי את הספר: בין 12-16, ככה קראו לו, שהיה ספר חובה לכל בת עשרה באותה התקופה והרבה לפני כן. היו שם שפע של עצות בנושא אופנה, לבוש, והתאמת צבעים. וככה אני גיליתי שאני שייכת לעונת הסתיו וצבעי האדמה, הירוקים והחמרה והזהובים הכי מתאימים לי. לימים ימימה גילית שאני כנראה זן נדיר שגם צבעים קרים מתאימים לו (יש כאלה פה ושם…חהחה). בכל מקרה מאז שקראתי את הספר כנראה ידעתי שהסתיו הוא העונה האהובה עלי.

ובחזרה לימינו…הנה כמה דוגמאות ללבוש לעונת המעבר שהבאתי לכן עם טיפים שונים. 

הראשון: שמלה של המעצבת קארן פרנקל שבקלות יכולה להיות שמלת ערב (וכבר שמשה שכזאת בעבר) הפעם הותאמה ליום יום לעבודה, כי בואו נהיה כנות, אנחנו הרבה יותר צריכות בגדים לעבודה מאשר ליציאה…ואפילו עם נמשיך לערב תמיד אפשר להחליף את העליונית לג'קט מחויט ונהיה מסודרות. כאן שמתי על השמלה חולצת ג'ינס ורסטילית ומאוד שימושית בתור עליונית וסניקרס זהב. תראו את הניגודים בין אלגנטי לזרוק ולספורטיבי בנעליים

שמלה: קארן פרנקל עליונית ג'ינס: עונות סניקרס: אסוס
שמלה: קארן פרנקל
עליונית ג'ינס: עונות
סניקרס: אסוס

לוק נוסף פרקטי מאוד: חולצה מכותנה אוברסייז עם שרוולים מרשימים, מכנסיים צרים כקונטרה ומעל צעיף יפה ומחמם טיפה לעת ערב.

IMG_20191031_091011_0

לוק נוסף בצבעים ירוקים חזקים עם שרשרת "סטייטמנט" (שרשרת הצהרה גדולה ומרשימה), ושילוב עם נקודות סגולות כי ירוק וסגול זה ממש שילוב חם העונה. ומעל לחימום וסט ג'ינס

חולצה: קרייזיליין (ישנה) חצאית: נעמי פלוס נעליים: אסוס
חולצה: קרייזיליין (ישנה)
חצאית: נעמי פלוס
נעליים: אסוס

קלוז אפ לשרשרת ולאיפור:

שרשרת: סיגל ציון
שרשרת: סיגל ציון

לוק נוסף שמורכב מפריטים ממש ותיקים בארוני אבל עם עליונית סריג מעניינת ממארקס אנד ספנסר בגוונים ירוקים/טורכיזיים

עליונית: מארקס אנד ספנסר מכנסיים: אלמביקה נעליים: רונן חן: שרשרת: דפנה מאור בלסקי
עליונית: מארקס אנד ספנסר
מכנסיים: אלמביקה
נעליים: רונן חן: שרשרת: דפנה מאור בלסקי

תראו את הניגודים ושילובי הצבעים הסתוויים…וגם החולצה הבסיסית הירוקה בגוון הזית בתוך המכנסיים לא צמודה אלא חופשיה עם מאין מדרגה בין המכנסיים לגוף והעליונית מעל מצרה את הצללית ואז המראה נכון ומתאים לגוף שלי.

מקווה שאהבתן את הטיפים ותשתמשו בהם…שיהיה סופ"ש רגוע לכולם ושקט, נשתמע…