עונה חדשה באופרה הישראלית: עונת 2017-2016

האופרה הישראלית בעונת 2017-2016 מציעה תכנית עשירה ומגוונת של סדרות אופרה, מחול, מוסיקה ומופעים לכל המשפחה רק צריך להושיט יד ולבחור כל אחד לפי הטעם והכיס. מעדניה אמיתית של צלילים, קולות, צבעים

9

צילום:  נירה פרי

הבוקר הוזמנתי למפגש עיתונאיים להצגת העונה החדשה של האופרה הישראלית.  על רקע היום החורפי הגשום מצאתי עצמי מבלה במעדנייה מיוחדת בה משתלבים צלילים, צבעים, שפות, תרבויות, אידיאולוגיה ויצירתיות וביחד יוצרים מארג קסום.

עונת 2017-2016 של האופרה הישראלית מתחילה בהצדעה  לאיטליה. באופרה תועלנה יצירות מופת אופראיות של גדולי המלחינים האיטלקיים: ורדי, בליני, פוצ'יני, דוניצטי ורוסיני.

ורדניאל אורן ינצח על 3 הפקות: "נורמה", "כוחו של גורל" ו"מאדאם בטרפליי".

"נורמה" זהו סיפור אהבה מרגש שבמרכזו שאלת הנאמנות הכפולה של הגיבורה: לאהוב ליבה מחד ולמולדתה מאידך. בתפקיד נורמה תופיע  זמרת הסופרן הבינלאומית מריה פיה פישיטלי(נובמבר 2016)

"כוחו של גורל" מאת ג'וזפה ורדי בבימויו של פייר פרנצ'סקו מאסטריני. זוהי אחת האופרות האהובות והדרמטיות של ורדי, בה אהבת אמת מביאה למוות ולהרס עצמי.
בתפקיד לאונורה תופיע זמרת הסופרן  אנה פירוצי ובתפקיד דון אלווארו יופיע הטנור גוסטבו פורטה הארגנטינאי. (מאי 2017)

 1

 "כוחו של גורל" צילום: יח"צ

"מאדאם בטרפליי" מאת ג'קומו פוצ'יני הפקה יוקרתית של הבמאי  אנתוני מינגלה שתועלה אצלנו לראשונה.

זהו סיפורה המפורסם של הגיישה היפנית הצעירה, שנסחפת במערבולת חושים המובילה למותה הדרמטי. (יולי 2015)

4

"מאדאם בטרפליי" צילום: יח"צ

בנוסף ינצח דניאל אורן על שתי הפקות ענק פיסגת פסטיבל האופרה המרכזי שיערך בסוף השנה לראשונה בפארק תמנע מול עמודי שלמה, האופרות : "שמשון ודלילה" מאת סן-סנס ו"נשף מסכות" מאת ורדי. ( ספטמבר 2017).

העונה חוץ מהפקות איטלקיות תועלה האופרה "פאוסט" מאת  המלחין הצרפתי שארל גונו, בבמויו של סטפנו פודה הבמאי עטור השבחים ובניצוחו של דן אטינגר.

"פאוסט" על פי הרומן המפורסם של גתה במרכזה של האופרה סיפורו הטראגי של פאוסט המוכר את נשמתו לשטן בעבור נעורי נצח ומשלם על כך מחיר כבד מנשוא.

5

"פאוסט" צילום: יח"צ

אופרה נוספת שתעלה העונה היא: "לוצ'יה די למרמור" מאת גאטנו דוניצטי בניצוחו של דניאל קלגרי ובבימויו המרהיב של אמיליו סאחי. במרכז העלילה סיפורה של לוצ'יה האוהבת את אדגרדו אבל נאלצת להינשא לארתורו ובליל הכלולות רוצחת את בעלה הטרי ומרגשת את הקהל בסצנת השיגעון המפורסמת. בתפקיד הראשי תופיע יקטרינה בקאנובה. (ינואר 2017)

בתפקיד מרגריט תופיע זמרת הסופרן אורליה פלוריאן ובתפקיד פאוסט יופיע הטנור גסטון ריברו (מרס 2017)

3

"לוצ'יה די למרמור" צילום: יוסי צבקר

תחתום את העונה האופרה "לה גאזטה" (המגזין) מאת רוסיני בביצוע ראשון בארץ, בניצוחו של יאן שולץ ובימויו של סטפנו מצוניס די פרלפרה.

אופרה זו כמיטב המסורת של רוסיני רצופה מוסיקה סוחפת ושלל דמויות צבעוניות המחפשות אהבה ובסופו של דבר, אחרי אינספור חילופי זהויות, אפילו מוצאות אותה. (אפריל 2017)

 כמו כן, ממשיכה המסורת  של פסטיבלי האופרה בעכו וירושלים שהחלה בעשור האחרון:

האופרה  "יוליוס קיסר במצרים" תועלה בחצר מצודת האבירים בעכו בקיץ ( יולי 2017).

 והאופרה "נבוקו" תועלה בבריכת הסולטן בירושלים. ( יוני 2017).

ההפקות המיוחדות האלה ביחד עם ההפקות בפארק תמנע משתמשות בטבע ובנוף בו הן מועלות כרקע שמשתלב במופע שילוב מעניין שמושך אליו קהלים מהארץ ומחול.

הפעילות האמנותית הנוספת במשכן האופרה כוללת: מחול במשכן עם יוצרים ולהקות מרחבי העולם כמו: סינדרלה שתגיע מרוסיה, אופרת הירח שתגיע מסין, שתי להקת שתגענה מארה"ב ומופע  "באיה ברזיל" שיגיע מברזיל.

7

בלט באריץ צילום: Olivier Houeix

סדרת קרקסי במה בינלאומית חדשה כמו: קרקס רסיקל (הונגריה), אמא אפריקה – קרקס החושים, ג'אז עם מנצחים וסולנים מהארץ ומרחבי העולם, מוסיקה קלאסית וסדרות לילדים וכל המשפחה.

6

קרקס בייה מאפריקה, צילום : יח"צ

בעונה הקרובה צפויות 382 פעילויות אמנותית במשכן אשר יוצגו בפני 330 אלף צופים.

העונה יוחזר מופע האופרה הפתוח לקהל בגני יהושע  צפוייה לעלות הפקה מיוחדת של "מאדם בטרפליי".

גם הפעילות החברתית קהילתית של האופרה לחשיפה מחוץ לבית בהפקות קהילתית ברחבי בארץ ממשיכה. שחקני האופרה מגיעים לישובים וביחד עם האוכלוסייה המקומית שכוללת טווח גלאים רחב עושים אופרה. המפגש של השחקנים עם התושבים שמתקיים בגובה העיניים מרגש ומאפשר הכרות עם עולם האופרה לאנשים שלא נחשפו אליו. כמו גם הפעילות בבית הספר ביפו בו הילדים לומדים מהי אופרה ומשתתפים בהפקה בהנחיית שחקני האופרה.

תלמידי בית הספר הופיעו במשכן הנשיא באירוע לציון שלשים שנה לאופרה הישראלית.

לסיכום:

כמו שאמרתי בראשית דברי יצאתי מהמפגש שכלל כמה טעימות של שירה ומצגת של הפעילות כמי שבקרה במעדנייה עשירה ומגוונת. האופרה הישראלית בעונת 2017-2016 מציעה תכנית עשירה ומגוונת של סדרות אופרה, מחול, מוסיקה ומופעים לכל המשפחה רק צריך להושיט יד ולבחור כל אחד לפי הטעם והכיס, בהחלט מרגש ומעורר השראה.

האופרה הישראלית – המשכן לאמנויות הבמה, שדרות שאול המלך 19, ת"א

מידע נוסף וכרטיסים: 03-6927777

www.israel-opera.co.il

 

 

האופרה תארח העונה את אופרת הפרינג’ “אימהות” מאת דוד זבה על הנשים התנ”כיות שקולן הושתק

הייתי, חוויתי וכתבתי:

http://saloona.co.il/nira/?p=1277

נירה פרי

בלוגרית בסלונה , מאמנת המתמחה באימון נשים

 

 

נירה פרי
נירה פרי ,מאמנת אישית ומאמנת קבוצות מתמחה בהעצמת נשים במעגלי החיים,בלוגרית ,לוכדת רגעים ,חולמת ציורים :) מחייכת לחיים