עולם מודרני, לא ככה?

פורסם לפני זמן מה בפייסבוק שלי, חשבתי שזה שווה את הבמה גם פה:)

בחורה עם מחשב נייד

ברוכים הבאים למאה ה-21, איפה שמותר לך להיות כל אחד וכל דבר, בתנאי שאתה עצמך כמובן. אלא אם כן אתה אתה, ובמקרה הזה, רצוי מאוד שתהיה מישהו אחר. אדם טוב יותר, אחראי יותר, בוגר יותר. אדם שמציית לנורמות החברתיות בצורה הטובה ביותר.
ברוכים הבאים לעולם הנאור של חופש הביטוי, איפה שמותר לך להביע כל דעה בכל עניין, בתנאי, כמובן, שלא תגיד דבר מה שיעורר עניין ציבורי.
ברוכים הבאים לחברה, שבה לא משנה מה עברת וכמה זבל אכלת בדרך, ידרשו ממך לעבור את הכל מחדש. כי ניראה שלא הפנמת את הלקחים הרצויים, וחובה שתלמד אותם שוב! הרי בעולם המודרני המתקדם שבו אנו חיים, ניסוי וטעייה זו הדרך המנצחת ללמידה מוצלחת. ולמי בכלל אכפת מההשלכות?! גם אם הן איומות, אל דאגה! שמור אותן לעצמך. הרי חופש הביטוי נועד לאנשים קונפורמיים ונורמטיביים, ולא לפריקים דמויי אנוש כדוגמתך.
התבונן לתוך העולם בתוכו אתה חי- הוא הרי כל כך ברור ומובן, כל דבר בו נמצא במקומו, לכל איש יש שם ולכל פעולה יש מטרה.
השאלה הברורה שנשאלת היא-מי לעזאזל קבע את הנורמה, ומי מעניש על אי הציות לה? למי יש את הזכות לקבוע כיצד צריך לנהוג, ומדוע, בשם כל מה ששווה להילחם בשבילו, החברה מסכימה לנורמה המפוקפקת הזו שמכתיבה האנושות המודרנית?!
התשובה פשוטה בהרבה מהשאלה- "נורמאליות" היא שם המשחק. הרי בסופו של דבר, ברור לכולנו שהחברה פועלת בסך הכל לטובתו של האדם. היא באה לקראתו, הכל מתבצע למען טובת הכלל.
הפשע הכנראה יחיד של החברה הוא האנשים שהיא מצמיחה מתוכה- אנשים שמאמינים שהפשע היחידי שלהם כלפי עצמם הוא להיות מישהו שהם לא. אלא אם כן הם עצמם, ובמקרה הזה- להיות צבוע, מזויף, אבל חשוב מהכל "נורמאלי", זה בסדר גמור. זו, זו דרך הפעולה הנדרשת מהאדם המודרני השכלתני. אלא אם כן…

שלכם,
החדקרן הורודה הבלתיניראית.