עוד פוסט על גזענות

פוסט עצבים לגבי גזענות כנגד המזרחים, וסוג חדש של גזענות שאולי למדיה לא הייתה כוונה ליצור, אבל זה מה שקרה.

בחורה עם מחשב נייד

כן, בזמן האחרון זה עולה הרבה. גזענות כנגד אתיופים וכנגד מזרחים. נניח בצד את הגזענות כנגד אתיופים כי מזה אני רואה הרבה ולזה אני אקדיש פוסט נפרד, אבל גזענות כנגד מזרחים… בחייאת רבאק. אני גרה בישראל כבר 13 שנים, ומעולם, אבל *מעולם*, לא נתקלתי בגזענות כנגד מזרחים.

לעומת זאת, באלי לדבר על סוג חדש של גזענות שמתחיל להיווצר לנגד עיני, ואני לא אוהבת אותו בכלל. לסוג הגזענות הזה קוראים "בואו נעשה אמבוש לאשכנזים על זה שבשנות ה70 החברה שלהם לא קיבלה אותנו כמו שצריך". מה זה אמור להביע? פייבאק?

עליתי לארץ בשנת 2000 מאוקראינה, ילדה קטנה ותמימה בת 3 וחצי. אמרנו גזענות? "רוסיה מסריחה!" "גויה לכי תאכלי חזיר!" "דברי עברית את לא ברוסיה!"
ולכי תסבירי להם שאת עולה חדשה ואת מדברת רוסית כי זה מה שאת יודעת. ולכי תספרי להם שבבית יש לך מטבח מופרד, ושאת לא מסריחה, ועל מה הם מדברים בכלל כי חצי בכלל לא הבנת.

את כל העלבונות הכי גרועים בחיים שלי ספגתי כשלמדתי בבית ספר דתי. לפני שעליתי לכיתה א', אמא שלי שאלה אותי לאיזה בית ספר אני רוצה ללכת, ואמרתי בפירוש שלבית ספר דתי. אהבתי חצאיות ארוכות, אהבתי סיפורים תנכיים. לכי תספרי לאמא שלך כשאת חוזרת מבית הספר, שהמורה קראה לך טיפשה כי סירבת להשתמש בבדידים. שהיא אמרה "את לא טובה יותר מאחרים בגלל שאת בלונדינית עם עיניים כחולות". לכי תספרי לאמא שהבנות בכיתה צחקו עלייך כי לא ידעת מה זה מימונה. לכי תספרי לאמא שלא טוב לך בבית ספר, כי קוראים לך רוסיה מסריחה. לכי תספרי.

אז כן, גזענות כנגד מזרחים הייתה קיימת, ולימודי הסוציולוגיה לא נותנים לי לשכוח את זה. אבל היא לא נמצאת פה היום. ואם באיזה מקום או 2 היא נמצאת, אני בזה לאדם הזה. אבל היא לא הבעיה. אין שום סיבה שבעולם לפתוח את זה עכשיו. אין לזה שום מטרה כי זה כבר לה פה. כי אנחנו כבר הרבה מעבר לזה.כי במקום לטפל בגזענות כנגד אתיופים וערבים, אנחנו מתעסקים בסיפורי רחמים ישנים. כן, כואב הלב על מה שקרה לאנשים האלו בגלל בורות הסביבה.

אבל אין שום סיבה להמשיך לפתוח את זה, כי במקום לטפל בגזענות קיימת, הם גורמים לי, בתור אשכנזיה, לרצות לזחול לקונכיה קטנה ולא לצאת ממנה לעולם. להתבייש בבלונד ובעיניים הבהירות.

אם המטרה היא לקפח את האשכנזים, אז וואלה, הצלחתם להוציא מאיתנו תתי-אנוש.

ואני כל כך פאקינג מצטערת על הבלונד, אני כל כך פאקינג מצטערת.

שלכם, החדקרן הורודה הבלתיניראית.