עו"ד איריס טנצר: "להיות שגרירה של ייפוי הכוח המתמשך זו השליחות שלי"

כל מה שרציתן לדעת על ייפוי כוח בריאיון מיוחד עם עורכת דין איריס טנצר.

 

ראיון אישי עם עו"ד איריס טנצר, מוסמכת משרד המשפטים לעריכת ייפוי כוח מתמשך, מרצה ועוסקת בקידום תחום ייפוי הכוח המתמשך והגברת המודעות לחשיבותו.

 

שם: איריס טנצר

תחום מומחיות: עריכת ייפוי כוח מתמשך

וותק: 26 שנה עורכת דין

מגורים: נהריה

 

#1 אם אשאל את החברה הכי טובה שלך, מי זו עורכת דין איריס טנצר, מה היא ככל הנראה תענה לי?

היא תספר לך שאני חברה טובה ותמיד אהיה לצידה ועבורה. שאני אשת שיחה שתמיד מוצאת זמן לאנשים שאני אוהבת.

 

#2 עו"ד טנצר, בעבודתך היום יומית את מתמקדת בעריכת ייפוי כוח מתמשך. עד כמה הציבור בישראל ער להזדמנות הגדולה שייפוי הכוח המתמשך מייצר עבור כל אחד ואחד מאתנו?

ייפוי כוח מתמשך הוא כלי משפטי שמאפשר לכל בגיר בישראל לקבוע כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו בעתיד – כשחלילה הוא לא יוכל לטפל בכך בעצמו. מדובר בכלי משפטי מהפכני שמגשים הלכה ולמעשה את זכות האדם לחירות ולכבוד.

אף שמדובר בכלי משפטי חדש יחסית, כבר נערכו והופקדו למעלה מ-150,000 אלף ייפויי כוח מתמשכים – מה שמעיד על הצלחתו הרבה. יחד עם זאת, לתפיסתי, מדובר ב"טיפה בים". ישנה חשיבות רבה לחשוף את הציבור באופן מתמשך ואינטנסיבי להכרות עם ייפוי הכוח המתמשך, דבר שיוביל לכך שאחוז ניכר מהאוכלוסייה בישראל תגלה אחריות ותערוך ייפוי כוח מתמשך.

 

#3 בחרת לפתח מומחיות מיוחדת בעריכת ייפוי כוח מתמשך, מדוע?

תחום זה מהווה שליחות  עבורי. אני אוהבת אנשים ואוהבת לעזור לאנשים. תחום זה שם דגש על כבודו וחירותו של האדם ולי חשוב שכל אדם יממש את זכותו בחוק היסוד "כבוד האדם וחירותו".

 

#4 מהו החזון שלך?

החזון שלי הוא להיות שגרירה של מסמך משפטי זה ולקדמו בכל מקום בו ניתן להשמיע את קולי בנושא.

 

#5 היו מחשבות על שינויים בקריירה?

זו שאלה טובה. למעשה בעבר העיסוק המרכזי שלי היה הטיפול בתביעות נזיקין. אפשר לומר שבמובנים מסוימים הבחירה להתמקד בעריכת ייפוי כוח מתמשך היא סוג של "שינויים בקריירה", או התמקדות בתחום המשפטי המועדף עליי. הלקוחות שלי יודעים שאני מתארת את השינוי הזה כ"זוגיות השנייה בקריירה".

אם התכוונת לשאול אם שקלתי פעם שלא לעסוק במקצוע שלי, כעורכת דין, אז התשובה היא לא. אני מתחברת לעולם המשפט ולא היו לי הרהורים בקשר לכך.

 

#6 מה אף אחד לא יודע עלייך?

שספונטניות איננו חברי הטוב, הגם שמדובר בבילוי או חופשה…

 

#7 מה מוציא אותך מדעתך?

חוסר אמינות.

 

#8 מה לא תשכחי לקחת איתך לאי בודד (ולמה)?

את משפחתי היקרה לי מכל.

 

#9 בעוד עשר שנים מהיום, היכן תהיי?

אמשיך לקדם ולפעול למען הכלי המשפטי שאני כל כך מאמינה בו במקצועיות בלתי מתפשרת. אמשיך להיות נאמנה וקשובה לקול הפנימי שבי. אמשיך ללכת עם האמת שלי ולא אתן לאחרים לגרום לי לסטות מדרך זו.

 

#10 מהו כוח העל הסודי שלך?

האינטואיציה שלי שלאורך השנים לא אכזבה אותי. שמחת החיים שלי והאנרגיות שבי שמורגשות בכל מקום בו אני נמצאת. כוח על נוסף והחשוב מכל הוא הודייה והכרת התודה, ולו על הדברים הקטנים ביותר.

 

#11 מהי המתנה הגדולה שאת יכולה להעניק לעצמך?

להקשיב לעצמי, להמשיך להיות בהודייה והכרת הטוב וגם ללמוד מטעויות.

 

#12 מה גורם לך גאווה בעבודתך?

הידיעה שאני כל כך משמעותית עבור לקוחותיי, שאני מסייעת להם להשמיע את קולם ורצונם ובכך להבטיח את עתידם ביום בו לא יוכלו לעשות זאת בעצמם.

כשהם אומרים לי: "עכשיו אנו רגועים ומרגישים בטוחים" זה מחמם את ליבי וגורם לי גאווה והרגשה נפלאה.