עוברים לבית עם גינה? מה חשוב לדעת

בחורה עם מחשב נייד

להיות מוכנים לכל סביבה חדשה

 

מעבר דירה יכולה להיות תקופה מרגשת מאוד שנותנת לנו לחוות יחד עם כל המשפחה שינויים רבים. מעבר דירה צריך להרגיל אותנו לסביבה חדשה מה שיכול להיות מלמד ומסקרן אך יכול להיות קשה מאוד בעיקר כשבתקופה הראשונה בה נהיה בדירה אנחנו בעי

קר נלמד מהטעויות שלנו בקו האוטובוס, בדרך חזרה הביתה וגם בתחזוקה של הבית החדש. כולם רוצים בית עם חצר, ירוק ופסטורלי שהילדים יכולים לשחק בו מתי שהם רוצים. עם זאת, מעבר לבית עם חצר אחרי שנים רבות בדירה בבניין רב מגורים יכולה להשכיח מכם את הטיפול המסור שחצר דורשת בעיקר כשיש בה צמחייה. חצר דורשת טיפוח רב יותר וניקיון לעתים תכופות כיוון שאם לא היא תהפוך לבית גידול לחרקים רבים.

בית עם חצר - הדברה

 

מעבר לדירה עם חצר – שימו לב

 

  • מעבר לדירה עם חצר יכול להיות שלב מאוד מרגש בחייכם אך חשוב מאוד לזכור שצמחים דורשים טיפול מסור. מעבר לעובדה שאתם צריכים להשקות אותם אתם חייבים לזכור שמזיקים רבים יאהבו את הפרחים שלכם ואת הצמחייה כולה והם יכולים להזיק להם. דבר נוסף שיכול לקרות הוא שהצמחים הרבים יובילו אוכלוסיית מזיקים ישר לתוך הבית שלכם. בבתים בהם אין חצר אין חשש כי צרעות ודבורים יגיעו הביתה אך כשיש לכם חצר, כוורות שלמות יכולות להיות ממש מעל הראש שלכם ואם אתם לא רוצים חוויה רעה חשוב לדאוג להדברה מקצועית כבר בשלב הראשון בכניסה לדירה.
    • דירה עם חצר יכולה להיות דירה נפלאה אם החצר תהיה שימושית לאורך כל ימות השנה. אמנם אור השמש יכול להפיח בנו אנרגיה חיובית ולתת לנו תמריץ לא קטן אך בימים חמים מאוד אתם ודאי תרצו לשבת בנוחות בלי חשש למכת שמש. גם הילדים שלכם ודאי ירצו לשחק בחצר והם לא יידעו שהראש שלהם מתבשל בשמש לכן חשוב לדאוג להצללה מתאימה שתשאיר אתכם ואת כל המשפחה מוגנים. ניתן גם ליצור סכך שיגן בתקופת החורף מהגשמים הרבים ואז לקבל חצר מושלמת לכל השנה.

 

  • לפני שאתם עוברים לדירה עם חצר חשוב לדאוג לריהוט מתאים. אם אתם לא רוצים חצר שסתם תהיה ריקה ולא מעוצבת חשוב לקנות ריהוט גן מתאים שמצד אחד יהיה מעוצב מתאים ומצד שני שיהיה עמיד וחזק. התנאים בחוץ לא דומים לתנאים שיש בסלון, החצר שלכם חווה יותר שינויי טמפרטורות ושינויי לחות וגם שמש חזקה יכולה לגרום לצבע להתחלף. רהיט חזקה ועמיד לאורך שנים יהיה בחירה נכונה.

משטח מתאים לחצר

חוץ מהדברה שהכרחית לא רק לחצר אלא לבית והצללה מתאימה לימי הקיץ גם המשטח שיהיה לכם בחצר חייב להיות הולם. המשטחים הנפוצים ביותר הם לבנים או דשא אך לכל אחד מהם יש גם חסרונות. ניתן כיום להניח משטח מעץ או משטחי בטון מוחלק ומשטח מתאים לציפיות ולרצונות שלכם חייב להיבחר בקפידה.