עובדי חברת החשמל בשיפוצי אביב בקהילה

עובדי חברת החשמל יצאו לקהילה: שיפצו בתים, תרמו מוצרים וקידמו פעילויות חברתיות בבתי חוסים בתל אביב, באשקלון וברחובות. בין המקומות ששופצו – בתי נערות בסיכון באשקלון בשיתוף ובתאום עם עמותת "אור שלום"

בחורה עם מחשב נייד
צילומים: יוסי וייס
צילומים: יוסי וייס

ביום רביעי האחרון, כ-1,200 עובדי חברת החשמל תרמו מזמנם ויצאו להתנדבות בחמישה מוקדים באזור המרכז והדרום. הפעילות התקיימה לקראת בוא האביב ובמסגרת פעילויות חברת החשמל בקהילה, ביוזמת הממונה על שוויון מגדרי בחברת החשמל, משאבי אנוש וארגון העובדים.

עובדי חברת החשמל נרתמו וסייעו בתרומות של מוצרים, איסוף כספים ומצרכים ועבודה בפועל במוקדים השונים. הפעילות כללה מגוון רחב של גופים ומוסדות:

–          שיפוץ ותרומות ל"בית השריון", בית לחיילים בודדים הפועל בתל אביב –  כאשר שיא הפעילות התקיימה בשעות הערב כשהחיילים חזרו לבית וחיכתה להם ארוחת ערב חמה עם כל המתנדבים.

–           שיתוף פעולה עם "ארגון לשובע", המספק ארוחות לדיירי הרחוב, וכלל תרומות של מזון, מצרכים, כסף וחלוקת מזון כולל הגשה.

–           בנוסף, שתי קבוצות עובדים יצאו לפעילות בבתים לאנשים עם מוגבלויות בנווה צדק וברחובות.

אורנה גולן, הממונה על שוויון מגדרי בחברת החשמל: "עובדי חברת החשמל תורמים לאורך כל השנה, כל אחד בתחומו. ביום זה העובדים התנדבו על חשבון יום חופש ותרמו מיכולותיהם למען כלל הקהילה. השנה סחפו נשות החברה עובדים  רבים לפעילות כאשר ארגון העובדים התגייס לפעילות ותרם בנדיבות וברוחב לב . אנו מאמינים כי הנתינה היא זכות גדולה .

ענת צה"ל ממשאבי אנוש בחברת החשמל: "קיימת חדוות עשיה יוצאת דופן ושיתופי פעולה מדהימים  עם ארגון העובדים, בין עובדות ועובדים ובין מחלקות –כולם נרתמים יחד לאותה המטרה. אנו תקווה שהמעט שעשינו יסייע לקיים את חג הפסח בשמחה".

נורית רוס, חברת מזכירות ארצית, ארגון עובדי חברת החשמל דרום: "אנו כארגון עובדים חזק וגדול רואים זכות וחובה גדולה לתרום למען חברה צודקת וטובה יותר, תרומתנו הינה מסורת ארוכת שנים של הקניית ערכים, ערבות הדדית ואחריות למדינה ולחברה הישראלית. במסגרת זאת אנו תורמים לקידום נושאיים חברתיים סיוע למוסדות רווחה בתי חולים , ליחידות צה"ל ועוד ולהענקת סיוע בשגרה ובחירום. והפעם במיוחד – משמחת היוזמה הנשית  המשותפת של מנהלות, עובדות וחברות ארגון העובדים. אני מבקשת להודות ליושבי ראש ועד העובדים במרחב הדרום, מיקו צרפתי ולוגסי מרדכי  ולמזכיר הועד הארצי בן-סימון אהרון  שכמו תמיד גם הפעם נרתמו ברוחב לב ועודדו את הפעילות למען הקהילה "

צילומים: יוסי וייס
צילומים: יוסי וייס

בין המתנדבים:

צביעת הדירה בסחלב – שחר שמש , גיא מליס, אלון הלל(בימל דרום) ,הרצל בוקובזה ושמעון בן שבת(תחנת הכוח רוטנברג).

ארגון והכנות בבית הסחלב- אוחנה מנחם חבר מזכירות ארצית דרום- ניצח על כל הפעילות בבית הסחלב והתקנת הדשא בבית הטייסים- בצניעות האופיינית לו ועם כל הלב.

הרצל בוקובזה ושמעון בן שבת- הרכיבו ארונות קיר בבית הסחלב, התקינו אביזרי סנטריה, התקינו תקרה אקוסטית.

זוהר יצחק (מתחנת הכוח רוטנברג)- ייצר שולחן וספסלים לבית הסחלב.

רמי לוי- ועובדי אזור אשקלון – תיקוני חשמל ב-2 הבתים.

קרני נדב- פיקוח וייעוץ על עבודת הגיזום והתקנת הדשא בבית הטייסים.

הדס סאסי- פעילות רחבה לאיסוף תרומות למען בית הטייסים- יישר כוח לה- מדהימה.

כמו כן יש לציין את שמות האחראיות בכל מקום: איגל איילה והמתנדבות, חדאד מלחי יפית והמתנדבות, אתי אריאלי והמתנדבות, הדס סאסי, שוש גדז (תחנת הכח אשקלון), יפה אלימלך והמתנדבים בתקווה שלא שכחתי אף אחד.

נשות חברת החשמל
יום האישה הבינלאומי: הנשים שעושות את חברת החשמל.חברת החשמל מציינת גם השנה את יום האישה הבינלאומי, והפעם בסימן הנשים שעושות את חברת החשמל – עובדות ומנהלות, במשרד ובשטח, במגוון תפקידים, מקצועות ותחומים ברחבי הארץ. במהלך השבועיים הקרובים, נעלה פה בבלוג 'נשות חברת החשמל', בלוגים אישיים של עובדות ומנהלות בחברת החשמל שבחרו לשתף אותנו במסלול הקריירה שלהן ועל הדרך גם מעניקות טיפים לנשים אחרות. 10 בלוגים, 10 סיפורים מלאי השראה של נשים שבחרו ללכת בדרך שלהן, בעוז ובאמונה. קריאה מהנה!