עד נובמבר- רב מכר של הניו יורק טיימס

"עד נובמבר" הזכיר לי לעיתים את אילוף הסוררת במהדורה עכשווית. וגם את "מארלי" הכלב הענק שמרוב אהבה מפיל אותה קבוע על הישבן. רומן סקסי, שופע הומור ומתובל במתח. נהניתי

 c_Ad_November_Getbooks

עד נובמבר

אורורה רוז ריינולדס
מאנגלית: כנרת הדס
הוצאת ספר לכל, 2018
255 עמודים

.
נובמבר מלאת ציפיות – גם להכיר את אבא שלה וגם להגיע לתחושת הביטחון שיכולים להציע לה החיים בעיירה קטנה. לאחר שהיא עוזבת את ניו יורק ואת זיכרונותיה המרים ועוברת לטנסי, היא מתחילה לעבוד אצל אבא שלה, בהנהלת החשבונות של המועדון שבבעלותו. שם, היא נתקלת באשר מייסון, שנראה מושלם עד שהוא פותח את פיו ושופט אותה באופן שגוי. נובמבר לא רוצה שום קשר איתו, אבל לרוע מזלה, לגורל יש תכניות שונות לחלוטין.
לאשר ג'יימס מייסון לא הייתה אף פעם בעיה להשיג אישה. כלומר, עד שפגש את נובמבר. עכשיו כל מה שהוא יכול לחשוב עליו הוא כיצד להשיג אותה כדי שהיא תהיה שלו – ולשמור על ביטחונה.
.
כמה נפלא שלגיבורה קוראים נובמבר, חודש ההולדת האהוב עלי. זה לא הדבר היחידי שנהדר אצלה. למרות שגדלה עם אמא לא נוכחת ואגוצנטרית, והאהבה היחידה שקבלה הייתה משכנה מטפלת בשכר, היא גדלה להיות מקסימה, אופטימית, משכילה ושופעת אהבה. בחורה שלא נשארת חייבת, קצת חצופה, לא מוותרת ומלאת רגישות, הומור והומור עצמי.
.
בכלל, הומור הוא אחד המוטיבים הנהדרים בספר שמשכו אותי כחוט השני עד סופו. הוא הזכיר לי קצת את "אילוף הסוררת" השקספרייני במהדורה עדכנית. הוא מבקש, היא מסרבת. הוא פוקד, היא לא נשארת חייבת, הוא רוצה להגן עליה בכל מחיר, היא רוצה להעניק לו מעצמה בחזרה. וגם את "מארלי" הכלב; כלב ענק שמגן עליה וכל פעם שהוא קופץ עליה מהתרגשות, היא נוחתת על הרצפה, על הישבן.
.
הגיבור שלנו נראה כמו אל מיתולוגי, אהוד מאוד על נשים. הוא מחזיר להן תשומת לב אך לזמן קצר בלבד. עד שהוא פוגש את נובמבר. כשהיא רואה אותו לראשונה, ריאותיה מתרוקנות, אך שניות לאחר מכן הוא עושה מעצמו אידיוט והסצנה ממש קולנועית. כשהוא רואה אותה לראשונה, כרעם ביום בהיר משתנה מהלך חייו. קצת כמו האחים מדוקס של אבי מקגווייר, הוא דור שני או שלישי של גברים שאוהבים נשים, אך כשהם נופלים, הם נופלים חזק, ו"כשזה קורה- בום!". וכמו במשפחת מדוקס גם לו יש הרבה אחים שאוהבים אותה ומגוננים עליה וחלק מיצרים על העובדה שאיחרו את המועד להיות אתה.
.
מדוע נובמבר צריכה כ"כ הרבה הגנה? כאן נכנס גורם המתח, האלימות והמסתורין. תקפו אותה בניו יורק. יתכן מישהו עוקב אחריה. היא מקבלת זרים מוזרים ממחזר אלמוני. מה קורה כאן?
.
הספר נוטה לעיתים לשבלוניות קיצונית- האמא שלה איומה ונוראה, אגואיסטית וקרה. האמא שלו חמה ואוהבת והופכת בן לילה לאמא שנייה ומחבקת. האבא שלה מנהל מועדון לילה ואילו האבא שלו- השריף במשטרה. האימא שלה אוהבת רק את עצמה ואילו אביה, אותו גילתה רק בגיל מאוחר, אוהב אותה אהבה עזה. הקיצוניות השבלונית הזו מעלה חיוך על שפתנו אך כתובה בדרך קולחת ומשעשעת שאנו סולחים לה, באהבה.
.
מומלץ בחום לאוהבי ולאוהבות הז'אנר הרומנטי!
 

רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה
רומנטיקנית חסרת תקנה בעלת תשוקה ואהבה לעולמות העיצוב, הספרות, אמנות, אופנה, טרנדים ומגמות, תערוכות בעולם. בלוגרית רב- תחומית, יוצרת וכותבת תוכן, עיתונאית עיצוב, סופרת, מוזיקאית. רומן הביכורים שלי: "אהבותיה של אמה" יצא לאור בהוצאה עצמית בשנת 2018 והפך לרב מכר. נשואה ואם לחייל ולחיילת הממשיכים את דרכי האמנותית.