עד כמה משתלם לתקן מצלמה ?

בחורה עם מחשב נייד

כאשר פריט מסוים שלנו נהרס אנו צריכים לחשוב היטב האם אנו רוצים לתקן אותו או שהגיע הזמן להחליף אותו. יכול להיות שלא יהיה משתלם לכם לתקן את המצלמה אך יש דווקא מצבים בהם זו תהיה אפשרות עדיפה בהרבה. במה זה תלוי וכיצד אפשר לקבל את ההחלטה? זה הזמן לדבר על הכול כדי להבין מה הבחירה הכי טובה בכל אחד מהמצבים.

האם המצלמה חדשה?

אם יש לכם מצלמה חדשה הרי שהשאלה די ברורה: בוודאי שמוטב לתקן אותה. תיקון מצלמה חדשה לא רק שתהיה אפשרות הרבה יותר חסכונית, היא תהיה אפשרות הרבה יותר נכונה רגשית כי אף אחד לא ירצה לקנות מצלמה חדשה זמן קצר אחרי שהוא קנה מצלמה מסוימת, יחד עם תחושת הפספוס בקלקול שלה. יחד עם זאת, תיקון מצלמה חדשה כמעט תמיד יהיה בחינם או במחיר נמוך מאוד בגלל שיש עוד אחריות עליה, וכאן יש לציין שוב את חשיבותו של הסכם אחריות כזה שבלעדיו לא קונים מצלמות בשום פנים ואופן.

מה קורה אם המצלמה לא חדשה?

אם לא מדובר במצלמה חדשה יש צורך להבין כמה פרטים. ראשית, כמה בכלל עולה התיקון שלה וכמה עולה מצלמה חדשה? יכול להיות שהמצלמה הזו תעלה אלף שקלים כאשר זה מה שסקר השוק שלכם יניב, ותיקון המצלמה יעלה לכם 700 שקלים. אז אתם צריכים לחשוב האם כדאי לכם להשקיע עוד קצת כסף כדי לקבל מצלמה חדשה לגמרי שמשמעותה גם אחריות חדשה לגמרי. כמו כן כדאי לשקול את הרצונות שלכם באותם הרגעים: האם הגיע הזמן להחליף למצלמה חדשה יותר? האם בא לכם ריענון בחיים במידה ואתם חובבי צילום מושבעים? אם כן, אולי זה הטריגר להחלפת המצלמה.

ממי אפשר לקבל ייעוץ?

כמו שאפשר להבין עד כה, יש פרמטרים רבים שלפיהם תצטרכו לקבל את ההחלטה. נשאלת השאלה האם אתם צריכים לקבל את ההחלטה הזו לבד והאם יש מישהו שיכול לעזור לכם, והתשובה לכך חיובית. יש לא מעט חנויות שיכולות לתקן לכם את המצלמה ועל הדרך גם לספק לכם ייעוץ האם זה בכלל כדאי וכמה התיקון יעלה, והם גם ימליצו לכם על מצלמות חדשות.

המאמר באדיבות – דיגיטל וידאו סנטר