עגלות תינוק אז ועכשיו

פעם, עגלות תינוק נחשבו לפריט חובה מכיוון שהן אפשרו להעביר את הילד בבטחה ממקום למקום. היום, השימושיות של העגלות עלתה מדרגה ועגלה הפכה למיני רכב שטח שבפיתוח שלו מושקעים מאמצים ניכרים על מנת להציע להורים את הנוחות, לילד את הבטיחות ולהתאים לכמה שלבי גדילה.

בחורה עם מחשב נייד

פעם, עגלות תינוק נחשבו לפריט חובה מכיוון שהן אפשרו להעביר את הילד בבטחה ממקום למקום. היום, השימושיות של העגלות עלתה מדרגה ועגלה הפכה למיני רכב שטח שבפיתוח שלו מושקעים מאמצים ניכרים על מנת להציע להורים את הנוחות, לילד את הבטיחות ולהתאים לכמה שלבי גדילה. כל העגלות החדשות הן רב שלביות, מכיוון שהן מורכבות מבסיס שעליו ניתן להלביש את האמבטיה שהיא החלק שדומה לעריסה ולאחר שהילד יגדל, ניתן להחליף את האמבטיה בטיולון ולהמשיך להשתמש בעגלה שנתיים נוספות לפחות. אם בעבר ההורים הטריים בחרו את העגלה בעיקר על פי הצבע שלה, כך שתתאים למינו של התינוק, היום מדובר על בחירה מורכבת בהרבה, כי העגלות החדשות מיוצרות מחומרים קלים ועמידים במיוחד ההופכים אותן למשוכללות. כמו כן העגלות החדשות מצוידות בתו תקן, בבולמי זעזועים ויש להן שיטות קיפול שיכולות להפוך את העגלה למתאימה גם לתא המטען של הרכב הכי קטן.

ההבדלים המבניים בין העגלות של פעם לעגלות של היום

בעבר היו שני סוגים של עגלות תינוק, עגלת עריסה בה התינוק שהה במהלך ששת החודשים הראשונים לחייו. בגיל חצי שנה העגלה הזו הוחלפה בעגלת טיולים קלה ומתקפלת בעלת גלגלים קטנים ורצועות ביטחון. היום, יש עגלות עריסה מפוארות, עגלות טיול שהופכות לעריסה, עגלות דו שלביות ועגלות משולבות. עגלות של המותג בוגבו למשל וגם עגלות של חברת בייבי ג'וגר, הן עגלות מהסוג הדו שלבי, כלומר הן יכולות להתאים כמו לתינוק קטן שצריך עריסה וכך גם לילד יותר גדול שצריך עגלת טיולים נוחה. העגלות המשולבות לעומתן, יגיעו גם עם סלקל תואם לרכב, שניתן להרכיבו על בסיס העגלה. הבדלים נוספים בין העגלות השונות קשורים למבנה שלהן. ישנן עגלות ספורטיביות וקלות בעלות שלושה גלגלים. ישנן עגלות בעלות ידית אחת ואחרות שמגיעות עם שתי ידיות נפרדות. רק לפני כשני עשורים, כל המבחר הזה כלל לא היה קיים ובחנויות הציעו להורים הטריים כמה דגמים בסיסיים של עגלות שימושיות. אודות לפעילות היבוא שהתרחבה בצורה ניכרת בעשור האחרון, גם הורים ישראלים נהנים היום ממבחר עצום ולפעמים גם מבלבל, של עגלות תינוק.

ההבדלים שמעבר לתכונות העגלה

מעבר לתכונות המבניות ומעבר לפונקציונאליות שמביאות עימן עגלות תינוק, הן נבדלות אחת מהשנייה במה שהן משדרות. עגלת תינוק היא לא רק כלי שימושי, אלא גם סמל סטאטוס שהולך לפני ההורים ומשקף את נקודת המבט שלכם לגבי הדברים החשובים בגידול הילד. העגלות המפוארות שמגיעות עם עיצוב עתידני, דומות רק בקווי המתאר שלהן לעגלות הפשוטות ובטח שיש להן מעט מאוד במשותף עם העגלות הסטנדרטיות של פעם. הן בולטות למרחקים ומשדרות אמרה לגבי הסטאטוס הסוציו אקונומי של ההורים. לצד אלה עדיין אפשר לראות לא מעט הורים שמעדיפים את העגלה הפשוטה ואפילו לא מעט כאלה שיקנו עגלת רטרו בעלת גלגלים ענקיים ומעט מאוד גדג'טים. כל העגלות הללו נבדלות זו מזו גם במחיר וכאן השינוי הדרמטי ביותר לעומת העבר, מכיוון שבעבר מחיר העגלה התאים לכל כיס, היום, עגלה משוכללת ומפוארת יכולה לעלות כמו אוטו קטן.

דנה שמעוני
ככל שאנחנו גדלים, מתבגרים ומתפתחים, החיים מציבים בפנינו אתגרים חדשים. המסע שלי בחיים האלה מגוון ומלא צבעים, וכל שלב, כל גל, כל שביל חדש מזמן לי שיעור, אותו אני רוצה לחלוק אתכם, הגולשים.