עברת לתל אביב? מזל טוב! זה הזמן להתחיל לעשות כושר!

תל אביב, העיר הגדולה והתוססת ביותר בישראל, קראה לך. אז עברת, בשעה טובה, להתגורר בה. לאחר תקופת ההסתגלות קצרה, ולאחר שסקרת בוודאי חלק ניכר מאתרי הבילוי הרבים שבעיר, אתה מעוניין להתחיל גם בפעילות ספורטיבית – ורצוי כזו הנעשית באופן תדיר ככל האפשר.

בחורה עם מחשב נייד

תל אביב, העיר הגדולה והתוססת ביותר בישראל, קראה לך. אז עברת, בשעה טובה, להתגורר בה. לאחר תקופת ההסתגלות קצרה, ולאחר שסקרת בוודאי חלק ניכר מאתרי הבילוי הרבים שבעיר, אתה מעוניין להתחיל גם בפעילות ספורטיבית – ורצוי כזו הנעשית באופן תדיר ככל האפשר. החדשות הטובות הן שבתל אביב, כיאה לעיר החיה באמת ללא הפסקה, אפשר למצוא לא מעט אפשרויות לכושר ולספורט. לפניכם דרכים יעילות ומהנות במיוחד להיכנס לכושר בתל אביב.

חדרי כושר

את הסקירה הנוכחית מתחילים, איך לא, עם חדרי הכושר. אלה מרכזים בתוכם מגוון רחב מאד של מכשירי כושר, מדריכים מקצועיים שיאפשרו להגשים את מטרות האימון וחוגים מהנים בכל קנה מידה. הרשמה לחדר כושר היא רעיון מוצלח במיוחד בחודשי החורף, בהן פעילות מחוץ לבית (כפי שנראה בהמשך), מורכבת הרבה יותר לביצוע.
בתל אביב ניתן למצוא חדרי כושר מתקדמים במיוחד, העומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר של איכות. המחפשים אחר מועדון כושר בתל אביב יכולים להגיע לאחד משלושת הסניפים של הולמס פלייס (בדיזינגוף, בירקון ובעזריאלי), לרכוש מנוי וליהנות ממתקנים אטרקטיביים לכל הדעות, דוגמת סאונה או ג'קוזי. כיום, מחירי המנויים מוצעים במחירים שווים לכל נפש, עם שלל הנחות לכל אורך השנה.

ים, פארקים ומה שביניהם

בתל אביב ניתן לבצע פעילות ספורטיבית מגוונת, ובעיקר ריצה או הליכה, בשלל מקומות ברחבי העיר. אופציה ראשונה, מומלצת במיוחד, היא חוף הים. אפשר להתחיל את היום או לסיים אותו עם ריצה על חוף הים השקט, כשברקע שאון הגלים המרגיע. אם יש באמתחתכם כלב, כפי שיש ללא מעט תל אביבים, אפשר לקחת גם אותו לריצה. החוויה מובטחת גם עבורו.
על מנת להגדיל את הפעילות הספורטיבית של תושביה, או אפילו כדי להפחית את העומסים בכבישים, פיתחה תל אביב במרוצת השנים תשתיות מתקדמות במיוחד של הליכה או ריצה. בפארקים שונים, דוגמת פארק הירקון, תמצא מסלולי הליכה, או אפילו מתקני כושר בהם ניתן להשתמש ללא תשלום.
חשוב לשים לב שפעילויות אלה, על אף שלא מצריכות תשלום, אינן אפשריות לכל אורך השנה: ריצה על חוף הים ביום גשום וסוער, מיותר אולי לציין, אינה מומלצת, ולעיתים אף עלולה לסכן את הבריאות.

ואיך אפשר בלי האופניים?

מעבר לעומס הכבישים שתואר מעלה, ועל רקע מצוקת החנייה המאפיינת את תל אביב כמכלול, יותר ויותר תושבים החלו להתבסס, בשנים האחרונות, על אופניים חשמליות כאמצעי התניידות. הדבר מהווה, כמובן, פעילות ספורטיבית מהשורה הראשונה, שמומלצת לכל אדם באשר הוא. ניתן לרכוש אופניים במחיר נוח, ובמקומות רבים בתל אביב אף להשכיר, ללא כל תשלום, אופניים במסגרת פרוייקט ה"תל אופן".
החדשות הטובות הן שגם מהבחינה הזו, תל אביב מציעה תשתיות נוחות במיוחד. יעידו על כך מסלולי הכבישים הרבים שנסללו בעיר בשנים האחרונות, המגיעים למקומות המרכזיים ביותר בעיר.

דנה שמעוני
ככל שאנחנו גדלים, מתבגרים ומתפתחים, החיים מציבים בפנינו אתגרים חדשים. המסע שלי בחיים האלה מגוון ומלא צבעים, וכל שלב, כל גל, כל שביל חדש מזמן לי שיעור, אותו אני רוצה לחלוק אתכם, הגולשים.