ס.י.ק.ר.ט / א"מ אדלין

ס.י.ק.ר.ט – האגודה אליה הצטרפה קאסי,גיבורת הספר ומאז השתנו חייה.

בחורה עם מחשב נייד

קאסי,אישה בת שלושים וחמש שהתאלמנה בגיל צעיר מבעל לא מפרגן,שותה ומכה סוגרת עצמה בפני עצמה והחברה. נכנסת לשגרה של עבודה כמלצרית בבית קפה וחזרה הביתה. היא לא מאמינה בנשיותה,במיניותה ולא מאמינה שמישהו אי פעם ירצה אותה. תחושותיה ותשוקותיה נשארות חבויות עד ליום בו היא מוצאת יומן קטן ששכחה לקוחה בבית הקפה. היומן הקטן הזה עתיד לשנות את חייה. היא מצטרפת לאגודת ס.י.ק.ר.ט בדרך לגילוי עצמי.

הספר,שעשיר בתיאורים אירוטיים ומיניים הוא יותר ספר של לימוד עצמי.התיאורים אינם העיקר אלא כיצד חשה קאסי,כיצד היא נפתחה,האמינה בעצמה ובגופה.

לצד התיאורים וסיפור האהבה הקטן שבו יש בו משום גילוי עצמי של נשיות שהוא לדעתי חשוב ביותר לכל אישה.

כל אישה לדעתי צריכה להגיע לגילוי עצמי,בטחון עצמי בנשיותה ובמיניותה בדיוק כמו קאסי,גיבורת הספר. אולי לא בדרך בה היא בחרה אולם כל דרך בה יכולה אישה לבטא עצמה,להרגיש,לחשוק לדמיין ולבצע הינה הדרך הנכונה.

אני תוהה ביני לבין עצמי האם מאז טרילוגיית שלושה גוונים של… והספר ס.י.ק.ר.ט שבהם ישנה פתיחות מינית יתחיל לשטוף אותנו גל של ספרים בעלי תיאורים מיניים כאלה ואחרים.

אם כך הדבר ולמרות שיש גם קיטש מסויים בספרים אלה הרי שיש גם ערך מוסף. העובדה שניתנת לגיטימציה פומבית להנאה מינית,להגשמת תשוקות הרי היא דבר מבורך.

מאנגלית:אסנת דוד

כנרת,זמורה ביתן-מוציאים לאור