סריגה בכל גיל לשיפור היכולות הקוגניטיביות

בחורה עם מחשב נייד

אנו לא פעם מייחסים לתהליך הסריגה, משמעויות שקשורות בעיקר לבית ולמשפחה. כשאנו הולכים לרכוש צמר לסריגה אנו בעיקר חושבים על הסריג שבסוף נכין לילדים, לנכדים או לקרובי משפחה אחרים. עם זאת, האם ידעתם שסריגה בכל גיל, היא מעולה במיוחד עבור פיתוח היכולות הקוגניטיביות? כן כן – מתברר שפעולת הסריגה הפכה להיות פעילות מומלצת מאד עבור צעירים ומבוגרים כאחד, שרוצים לשמור על מוחם ערני וחד, ורוצים לשפר את היכולות קוגניטיביות שלהם! איך זה בעצם מתאפשר?

 בין הסריגה לפיתוח המוח

  • קשר עין – כשאתם עובדים עם צמר לסריגה ומתחילים לסרוג, עליכם תמיד לשמור על קשר עין קבוע עם המסרגה ועם הצמר בעזרת העיניים שלכם. הדבר מסייע לכם לפתח יכולות של ריכוז ושל דיוק, מבלי שגורמים מבחוץ מפריעים לכם. הדבר מפתח מאד את היכולות הקוגניטיביות, ומאפשר בהמשך למלא משימות הדורשות ריכוז ותשומת לב.
  • קשר עין-יד – עוד יתרון חשוב בפעולת הסריגה, הוא פיתוח הקשר והקואורדינציה בין הידיים לבין עצמם, ובין היד לעין. כשעובדים עם צמר לסריגה, אנחנו עוקבים אחרי השינוי בסריג, שולחים פקודות לידיים, וצריכים לעבוד עם המסרגות באופן מדויק. הדבר מפתח את יכולות התפקוד והקואורדינציה של הידיים, ומשפר מאד את התפקוד הקוגניטיבי כתוצאה מכך.
  • תכנון מקדים – כידוע לכם, אתם לא פשוט קונים צמר לסריגה ומתחילים לסרוג. אתם יושבים לתכנן מה יהיה התוצר הסופי שלכם. אתם קונים את הצמר בהתאם לסוג הסריג, חושבים על העיצוב ובעצם צריכים להוציא לפועל תוכנית – ואף תהליך זה משפר את היכולות קוגניטיביות.

מומלץ תמיד לכל אחד

פעולת הסריגה אם כן, מומלצת בחום לאנשים בכל הגילאים, שרוצים לשפר את התפקוד הקוגניטיבי שלהם. לא לחינם מציינים כיום את הסריגה כפעילות חשובה מאד של ריפוי בעיסוק, וגם כתחביב יש לה לא מעט יתרונות.