סרט – "מלך שלי"

MON_ROI1

"מלך שלי" היא דרמה חברתית שהוצגה בתחרות הרשמית בפסטיבל קאן 2015. הסרט הוא בכיכובה של הבמאית שחקנית עמנואל ברקו עליו היא זכתה בפרס השחקנית הטובה ביותר. הסרט היה אף מועמד לשמונה פרסי סזאר. הסרט הוא דרמה עוסקת בתהליך התפוררותו של סיפור אהבה מלא תשוקה וסערה.

MON_ROI2

MON_ROI4

טוני (עמנואל ברקו), מגיעה לשיקום אחרי תאונת סקי. תוך מהלך השיקום, תהליך ארוך כואב ובודד, מתחילה טוני לשחזר את העשור האחרון של חייה. טוני, אישה עצמאית וחזקה, עורכת דין במקצועה, פוגשת את ג׳יורג׳יו (וינסן קאסל), פרפר לא קטן ומרוכז בעצמו. ההתאהבות הפרועה שלהם מובילה אותם לנישואים. אבל כששני בני הזוג לא בשלים לזוגיות הנישואים מלווים בעליות וירידות רבות שמובילים לכיוון אחד, שיברון לב והתרסקות.

תוך כדי תהליך השיקום הגופני אותו עוברת טוני, היא מנסה להשתקם גם נפשית ולהשתחרר סוף סוף ממערכת יחסים שלא הובילה לשום מקום טוב במיוחד כשיש ילד באמצע.

MON_ROI3

קצת על ההפקה:

הסצינות בסרט צולמו בתהליך של אימפרוביזציה. היה תסריט כתוב, אבל לא נעשו חזרות. השחקנים ידעו איך הסצינה מתחילה ולאן היא אמורה להגיע, ועל פי הנחיותיה של הבמאית הם אילתרו במקום.

הסרט מרגש משלב הרבה הומור ועצב, המתאר מערכת יחסים הרסנית בן בני זוג שלצופה מהצד ברור שהכתובת כתובה על הקיר ושהיא הולכת רק לכיוון אחד.

מומלץ.

קישור לטרילר של הסרט:

https://www.youtube.com/watch?v=RSkZBxTohbM

מלך שלי

צרפת (2015)

Mon Roi

שפת הסרט: צרפתית, תרגום בעברית

משך זמן סרט: 142 דקות

ז'אנר: דרמה

במאי/ת: מייוואן

שחקנים: וינסנט קאסל, עמנואל ברקו, לואי גרל

תסריטאי/ת: אטיין קומאר, מייוואן

קרדיט צילום – יח״צ

MonRoi1