סרט – "אחותנו הקטנה"

בחורה עם מחשב נייד

אחותנו הקטנה 1

 

“אחותנו הקטנה” הוא סיפורם של ארבע אחיות שהופכות למשפחה, המתפרש על פני 4 עונות ביפן.

שלוש אחיות, סאצ'י, יושינו וצ'יקה, בשנות העשרים לחייהם אשר ננטשו בצעירותן על ידי אביהן, שנישא מחדש, ומאימם שחדלה לתפקד. הן חיות יחד בעיר בבית ישן וגדול שנמסר לידיהם אחרי שההורים התגרשו. עם מותו של האב, נוסעות האחיות לכפר להשתתף בלוויה, פוגשות שם את אחותן למחצה בת ה-15, סוזו, ומזמינות אותה לבוא לעיר הגדולה ולחיות איתן.

אחותנו הקטנה 2

ארבע אחיות, הן ארבע גיבורות שונות שכל אחת היא דרמה בפני עצמה, חיות יחד תחת קורת גג אחת ומנסות להביא לחייהן את כל מה שאיבדו בילדותן – תחושת השייכות.

אחותנו הקטנה, הוא דרמה מלאה ברגישות ואנושיות, המציגה את פניה הרבות של התרבות היפה והעדינה של יפן. הכבוד שרוכשים ומציגים אחד לשני, הקידות הרבות, כינויי הכבוד שמצמידים לשמות האנשים, היחס לחיים ולמוות, הכבוד למת (הלוויה והמקדש הביתי הקטן), האחריות, המחויבות למשפחה, המסירות לעבודה, המאכלים המיוחדים וטקסי האכילה. ועל הכל מנצחים הנופים השונים המרתקים והיפיפיים המוצגים לאורך 4 עונות שונות, החל מהסתיו וצבעי השלכת ועד לאביב עם פריחת הדודבן המרהיבה.

הסרט “אחותנו הקטנה” בוים על ידי הירוקאזו קוראדה שביים גם את הסרט “סיפור משפחתי”. הסרט מבוסס על רומן גרפי מקורי “יומני אומימצ’קי” מאת אקימי יושידה. הסרט הוצג בפסטיבל קאן 2015 וזכה באהדת הקהל.

סרט שהוא כולו תענוג יפני אחד גדול. ומומלץ בחום לכל אלו שאוהבים להציץ ולהתענג על נופים ותרבויות כל כך שונות ממה שאנחנו רגילים.

 

 אחותנו הקטנה 3

יפן 2015

Our Little Sister

שפת הסרטיפנית, תרגום לעברית

משך: 120 דקות

ז'אנרדרמה, זר

במאי/תהירוקאזו קורדה

שחקניםאייסה הארוקה, נגאסאווה מאסמי, קאהו, הירוסה סוזו

תסריטאי/תהירוקאזו קורדה

קרדיט צילומים: אידיבי – מאגר הידע לקולנוע ישראלי ועולמי  www.edb.co.il

אחותנו הקטנה 4