סרטן – הטיפול כירורגי

בחורה עם מחשב נייד

הגורם העיקרי שמשפיע על טיפול מוצלח בסרטן השד מתבסס על אותו פרק זמן בו התגלתה המחלה. גילוי מוקדם של המחלה הקטלנית משפר באופן משמעותי את הסיכויים לטיפול מוצלח. ביופסיה, השגת דגימה של רקמה נגועה ובדיקתה במעבדה, היא הדרך היעילה ביותר לאבחון. טיפול בסרטן כולל מספר טכניקות כמו: ניתוח כירורגי, כימותרפיה, הקרנות, ריפוי גנטי וטיפול הורמונלי לצד טיפולים משלימים כמו ביופידבק וקבוצות תמיכה.

שלב הטיפול העיקרי והראשוני לאחר אבחון מחלת הסרטן הוא שלב הטיפול הכירורגי בו יוסר הגידול הסרטני מרקמת הגוף בו התגלה הגוש, שיטה זו עדיין מהווה את הבסיס לטיפול בסרטן. ניתוח עשוי להיות הטיפול היחיד שיידרש או אפשרי, והוא יכול לבוא בשילוב עם טיפולים אחרים כגון הקרנות, כימותרפיה, טיפול הורמונלי או טיפול ביולוגי. את הגידול מסירים במלואו, יחד עם כמה רקמות בריאות מסביב, כדי להבטיח שכל התאים הממאירים יוסרו. בנוסף, ניתן גם להסיר כמה בלוטות לימפה באזור, כדי לקבוע האם הסרטן התפשט. דבר זה מסייע להעריך את הסיכוי להירפא, כמו גם את הצורך בטיפול נוסף.

עולם הרפואה עמל באופן תמידי על המצאת שיטות משופרות לטיפול בסרטן באמצעות טיפולים כירורגיים שונים ומתקדמים ביותר. אם כי לא בהכרח נסתפק בטיפול כירורגי להוצאת הגידול. ברוב המקרים והיה ומדובר בוודאות בסרטן ינקטו צעדים נוספים להמשך טיפול כפי שציינו לעיל. כמו כן חשוב לבצע בטרם הטיפול הכירורגי מספר בדיקות שיבססו את אבחון המחלה בגודלה ואופייה על מנת לקבוע את דרך הטיפול היעילה ביותר. בתהליך האבחון יש להיבדק על ידי רופא מומחה לנושא אשר ניתח מקרים רבים ולו ניסיון רב בתחום הטיפול הכירורגי במקרי סרטן שונים.

פרופסור שלמה ללצ'וק, מנתח וכירורג מומחה מעל 35 שנה, מטפל ומנתח ניתוחים כירורגיים לרבות טיפולים במחלות הסרטן לסוגיהם. מניסיונו העשיר, יוכל פרופסור שלמה ללצ'וק להעניק לכם חוות דעת נוספת וקבלת החלטות משותפת בטרם תבצעו את הניתוח והטיפולים הנדרשים למחלת הסרטן. אם אובחנתם במחלה, ויש צורך לבצע לכם טיפול כירורגי בסרטן להסרת הגידול, טוב תעשו אם תגיעו לפרופסור שלמה ללצ'וק לקבלת חוות דעת נוספת ומציאת חלופות שיסייעו לכם להתגבר על המחלה ולהסירה בצורה יסודית תוך שמירה על בריאותכם וחזרה לשגרת חיים בריאה ומקיימת. היכנסו לאתר הבית של פרופסור שלמה ללצ'וק ותתאמו פגישת ייעוץ בטרם תבצעו טיפול כירורגי מכל סוג במחלת הסרטן.

 

lelchuk
פרופסור שלמה ללצ'וק | מומחה בכירורגיה כללית: ניתוח סרטן השד, ניתוח קילה, אבנים בכיס המרה. שמי שלמה ללצ'וק, ניהלתי את המחלקה הכירורגית בבית החולים איכילוב ובמרכז הרפואי רבין כ-23 שנה. אני בוגר הטכניון בחיפה מחזור א'. את התמחותי בכירורגיה עשיתי תחת הדרכתו של פרופסור רוני רוזין ז"ל.‏ אני מומחה בכירורגיה כללית - שטח רפואי המכסה מגוון רחב של ניתוחים במערכות ובאיברים שונים כגון מערכת העיכול, כבד ודרכי מרה, שד, פי הטבעת, בקעים למיניהם ועוד. מזה כשלושים וחמש שנים אני עוסק בתחום הכירורגיה במהלכן ניתחתי בהצלחה מרובה אלפי חולים. במחלקתי בבית החולים התבצעו אלפי ניתוחים, כאשר כשמונים אחוזים מהם היו ניתוחים אונקולוגים (סרטניים).‏ כיום אני מנתח בבית החולים אסותא בתל-אביב מגוון רחב של ניתוחים בתחום הכירורגיה הכללית ניתוחים אלה הם בחלקם ניתוחים פרטיים ובחלקם ניתוחים שעלותם מכוסה ע"י חברות הביטוח וחלק מהביטוחים המשלימים. כמו כן אני גם נותן חוות דעת נוספת.‏ במשך שנות פעילותי המקצועית פיתחתי התמחות במיוחד בבעיות השד, מערכת העיכול והמרה ובעיות של בקעים למיניהם. אני מאמין כי אשפוז קצר ככל הניתן עדיף לחולה, ושואף לשחרר את החולה לביתו כבר ביום הניתוח, במידת האפשר.‏